SCK 104 KODLU NTC TERMİSTÖR NERDEN BULURUM

Başlatan TURAN23, 12 Eylül 2017, 20:08:57

TURAN23

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin.
Elimde DRP-480 serisi  220V AC-48V DC çevirici var elektrik gidip geldikten sonra çalışmadı içini açtım ve SCK 104 kodlu ntc  nin yandıgını gördum netten araştırdım fakat bulamadım  sadece aliexpress.com'da var nasıl bulabilirim bunu veya yerine  hangi değerden başka bitane kullanabilirim. Datashhetine baktım  fakat degerini tam bulamadım 104 ohmmu oluyor yoksa 10 ohm 4 Ampermi tam kestiremedim  yardımcı olabilirmisiniz. resmini ve datasheetini ekliyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

gevv

10-OHM  4 Amper

piyasada vardır ama web üzerinden bulmak zor  dükkanları gezmek gerekebilir 

bu ürün http://www.hatfon.com/NTC-10-R-14mm-Siyah,PR-63379.html     işinizi görür firmayı arayıp kodunu öğrenin webdeb datasheet bilgilerine bakın

ama ntc kolay yanmaz arıza büyük olabilir   ntc değişiminden önce köprü diyot vb..  parçaları ölçün  forumda "teknik servis"  bölümünde konu açın devre kartının resimlerini ekleyin 

TURAN23

Eyvallah ustam teşekkürler yardımın için inşallah dediğin yere resimleri ekleyeceğim
Birde 2 adet kartımız vardı 2 side yandı aynı arıza 2sindede ntcler yandı  kartların yenisini aldık taktık  bunlarıda tamir edeceğiz  elimizde yedek bulunsun diye

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın