Alıcı verici kontrol (Rf)

Başlatan HumarınOgluTimar, 19 Ağustos 2017, 17:34:10

HumarınOgluTimar

Merhaba arkadaşlar ben. Bişi sorucaktim çalıştığım yerde bir sürü test aleti var 70 -80 kadar aradığımız zaman baya zahmetli oluyor biz bunlara bir dolap yapıp herbirinide bı alıcı koyup istediğimiz zaman o test aletinin örneğin adresini girip ledi yansın ve bulalim istiyoruz bu nasıl mümkün olabilir

i3uz

70 80 adet bir şeyi bulmak için 80 konumlu bir kumandan olmalı, yada herbiri için kumanda yaparsan bu seferde kumanda arıyacaksın. test aletleri seyyar elde taşına bilen cihazlar mı, yoksa büyük cihazlarmı, hepsi farklı tip cihazmı ve kaç personel bunları kullanıyor?
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Yusuf usta

Alıntı yapılan: HumarınOgluTimar - 19 Ağustos 2017, 17:34:10Merhaba arkadaşlar ben. Bişi sorucaktim çalıştığım yerde bir sürü test aleti var 70 -80 kadar aradığımız zaman baya zahmetli oluyor biz bunlara bir dolap yapıp herbirinide bı alıcı koyup istediğimiz zaman o test aletinin örneğin adresini girip ledi yansın ve bulalim istiyoruz bu nasıl mümkün olabilir

test aletlerini yanlış yere koyarsanız kumanda ile yine bulamazsınız. cepten android uygulamana girdin, adresi yazdın, bluetooth ile mesajı adrese yolladı ve gayet ucuz yollu başarılı bir sonuç aldın, adresi girilen yerin ışığı yandı... Ama o da ne? orada değil!

Madem doğru yere konulacak ürünler, o halde o yerlere isim yazın. Alfabetik olsun, bulun.

Ya da...

Test aletleri üzerine bluetooth alıcısı koyun, buzzer bağlayın, yeri değişse de sesinden bulun. arada bir pil değiştirin... Bayağı arada bir ama... günde bir kez mesela...

Çinli amcalar böyle bir şey yapsalar ucuza bulurdun. hem de pili bayağı giderdi. Belki de yapmışlardır. En sağlamı aliexpress'e bir uğra sen.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

HumarınOgluTimar

Abilerim test aletlerinin boyu yaklaşık bir kitap kadar bir dolap üstünde test aletlerine koyduğumuz led yansa bulmamız kolaylaşır isim yazmayı düşündük ama kimse yerine koymuyor ve gün içersinde çok kullanılıyorlar basit bir devre ile bunu yapabilirmiyiz

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın