Watli direncin yapisi

Başlatan kadir53, 16 Ağustos 2017, 16:58:48

kadir53

arkadslar watli direncin al tarafindaki beyaz toza benzeren madde nedir acaba nerden temin edebilirim

seron

Kadir senin için araştırdım ama tüm forum ve siteler hemen hemen copy-paste yani ekstra araştırma yapayım ilave bilgi yazayım diyen olmamış. Karbon dirençler karbon tozu + reçine tamam onu biliyoruz da diğerleri ne?
O madde çeyrek wattlık dirençleri kırarsan içinden de çıkıyor hatta dile değdirince acı olur. Ne yapmayı planlıyorsan ayrıntı verirsen alternatif tavsiye verenler çıkacaktır. İlla o madde olması şart mı? Şartsa evde elektrik elektronik kitapları var detaylı bakayım bilgi varsa.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: kadir53 - 16 Ağustos 2017, 16:58:48arkadslar watli direncin al tarafindaki beyaz toza benzeren madde nedir acaba nerden temin edebilirim
Kuvarz kumu idi sanırım.
Eski tip telli sigortaların içinden bulabilirsin. Ayrıca satılan yer var mı bilmiyorum.

mustafayilmaz

Fayans işlerinde kullanılan beyaz çimento benzeri şeyler olmaz mı?
Direkt beyaz çimento da kullanabilirsin.
Alçı da iş görür belki.

kadir53

ya ben bir watli direnc yapmak istiyoruzda o icine dokulen maddeyi bulamdik yada isimisi gorecek bir madde

Adnancoskun

Alıntı yapılan: kadir53 - 17 Ağustos 2017, 08:21:38ya ben bir watli direnc yapmak istiyoruzda o icine dokulen maddeyi bulamdik yada isimisi gorecek bir madde

watt'lı direncin watt'ı kaç watt ve nerede kullanacaksınız?
Şart mı kuvars kumu ile yapmanız...?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

seron

Alıntı yapılan: kadir53 - 17 Ağustos 2017, 08:21:38ya ben bir watli direnc yapmak istiyoruzda o icine dokulen maddeyi bulamdik yada isimisi gorecek bir madde

Alıntı yapılan: mustafayilmaz - 16 Ağustos 2017, 21:38:31Fayans işlerinde kullanılan beyaz çimento benzeri şeyler olmaz mı?
Direkt beyaz çimento da kullanabilirsin.
Alçı da iş görür belki.
-----
Kuvars değil o madde ama ne olduğunu bulamadım. Alçı olur ama. Veya fayans macunu, derz macunu(fayansların aralarına doldurulan) gibi özel yapım çimentolar kullanılabilir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın