Psu dan 16 volt almam için hangi uçları bağlamam gerek

Başlatan metrisin_lordu, 28 Temmuz 2017, 16:25:38

metrisin_lordu

PC güç kaynağından 15veya 16 veya 18 volt almam için hangi uçları bağlamam lazım açıklamalı anlatırmısınız

fatih_celebi24

asma

Amacınızı tam yazmazsanız tam cevap bulamazsınız.
Cevap1) Soketteki yeşil ve siyah kabloyu kısadevre ederseniz haricen çalıştırabilirsiniz.
Ölçü aletinin kırmızı probunu kırmızı kabloya , siyah probunu mavi kabloya değdirin. 17 volt ölçersiniz.
Akım çekemezsiniz.
Cevap2) Kontrol entegresini yazın , nasıl modifikasyon yapılacağını anlatalım. 15V garanti , en fazla %150 yani 18V olabilir.
Hem riskli hemde tecrübe ve bilgi geretirir.
Soru: Ne amaçla kullanacaksınız , elektronikte seviyeniz nedir?

Kolay gelsin.

metrisin_lordu

Kardeş elektronikte seviyem sıfır ben merak ve hobi amaçlı şarzlı matkabıma pil ilave ettim 18 volta çıkardım ama onu şarz edecek aletim yok bende Psu dan olabileceğini düşündüm  peki kırmızı kabloyu artıya maviyide eksiyemi bağlayacağım  yoksa mavi kırmızı birleştirip artıya siyahında eksiyemi bağlayacağım tam olarak bunu öğrenmek istiyorum

asma

Kaynak olarak Kırmızı ve Maviyi kullanacaksınız. Birleştirme işi yalnızca çalıştırmak için yeşil ve siyah kablo için geçerli.
Ancak bu işlemle bataryanızı şarj edemezsiniz ve PSU da bozulabilir.

Bataryanız li-ion ise 18V için 5 adet 3,7V hücreden oluşmuştur. Herbirinin voltajı 4,2Voltu aşmayacak kadar şarj edilmelidir.
5 x 4,2 = 21V gerekir.
Sabit şarj akımlı (özellikle li-ion) şarj aleti kullanmalısınız. Pillerin zarar görmesi durumunda riskler daha da büyür.

Kolay gelsin.

metrisin_lordu

Diz üstü pc nin bataryalarından söküp şarzlıya  ilave ettim  ama notbook un şarz adaptörü nü bağladığım zaman şarz etmiyor  ayrıca notbook adaptörü pc tide şarz etmiyor bir kaç saat geçince  o zaman adaptör kendine geliyor pc ti şarz ediyor ama matkabı şarj  etmiyor

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın