Ares gerber çıktısı almak ?

Başlatan qweqwemkmk, 14 Temmuz 2017, 10:49:06

qweqwemkmk

Arkadaşlar merhaba. Profesyonel baskıya göndermek üzere Gerber çıktısı almam gerekiyor aresten ancak birkaç ayarlama var sanırım.

Gerber çıktı kısmında Gerber Format RS274D ve RS274X yazıyor
INF File Units kısmında Imperial(thou) , metric(mm) , auto yazıyor.

Bunlar hakkında bilgi alabilir miyim ? Gerber çıktısını bu ayarlamalara göre mi yapacağım yoksa ayarlar olduğu gibi kalacak direk mi çıktı alacağım

Teşekkürler

Yusuf usta

Alıntı yapılan: qweqwemkmk - 14 Temmuz 2017, 10:49:06Arkadaşlar merhaba. Profesyonel baskıya göndermek üzere Gerber çıktısı almam gerekiyor aresten ancak birkaç ayarlama var sanırım.

Gerber çıktı kısmında Gerber Format RS274D ve RS274X yazıyor
INF File Units kısmında Imperial(thou) , metric(mm) , auto yazıyor.

Bunlar hakkında bilgi alabilir miyim ? Gerber çıktısını bu ayarlamalara göre mi yapacağım yoksa ayarlar olduğu gibi kalacak direk mi çıktı alacağım

Teşekkürler

dostum ayar falan yapma, ben devamlı gerber alır postalarım baskı devreciye. benim yaptığımı yap. out yazan yeri tıkla; hani print, export graphic falan çıkan menüyü. sonra gerber/excellon out yazan yeri seç. çıkan pencerede "kontrol edelim mi hata var mı yok mu yazar kısaca, evet de bak ne var ne yok devrende. ya da eminsen hayır de geç.
sonraki pencerede All butonuna bas, çözünürlük kısmında ben 1000dpi seçiyorum ama 500de kalsa da olur. son olarak masa üstünde yeni klasör aç ki bu pencereden o klasörü işaretleyip dosyaların o klasöre kaydedilmesini sağlayasın.

sonra OK de devam et.

tes için boş bir ares aç, yine out menüsünden gerber view seç bak.
kolay gelsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın