PC saat ayarım

Başlatan Orion69, 30 Haziran 2017, 12:21:55

Orion69

30 Haziran 2017, 12:21:55 Son düzenlenme: 30 Haziran 2017, 23:37:41 Orion69
Win 8.1 kullanıyorum son iki haftadır her pc  açtığımda saat ayarım değişiyor neden kaynaklandığını çözemedim ne olabilir Teşekkürler...

cevat1


seron

Nadir de olsa virüsler de saati şapşırtabiliyor geçmişte başıma gelmişti. O yüzden iyi bir antivirüsle derin tarama da önerebilirim.
Bu arada arkadaşımızdan başlığı düzeltmesini rica etsek acaba ayıp olur mu :) Dijital saat devresi soracak sandım da... :)

Orion69

30 Haziran 2017, 23:53:25 #3 Son düzenlenme: 01 Temmuz 2017, 00:06:25 Orion69
Alıntı yapılan: cevat1 - 30 Haziran 2017, 12:57:58Anakarttakii 2032 pili değiştirin.
İlk olarak bende pilden kaynaklandığını düşünüp değiştirdim sonuç aynı :( Teşekkürler...

Orion69

Alıntı yapılan: seron - 30 Haziran 2017, 18:05:45Nadir de olsa virüsler de saati şapşırtabiliyor geçmişte başıma gelmişti. O yüzden iyi bir antivirüsle derin tarama da önerebilirim.
Bu arada arkadaşımızdan başlığı düzeltmesini rica etsek acaba ayıp olur mu :) Dijital saat devresi soracak sandım da... :)
Muhtemel görünüyor Avira ile taratıyorum fakat virus,solucan,kurt bulamadı,önereceğin bir anti Pro varmı? dünyanın parasını veriyoruz güvenlik için anti virus almıyoruz :) buda başka bir terane  sanırım format atacağım teşekkürler...

seron

Alıntı yapılan: Orion69 - 01 Temmuz 2017, 00:05:24Muhtemel görünüyor Avira ile taratıyorum fakat virus,solucan,kurt bulamadı,önereceğin bir anti Pro varmı? dünyanın parasını veriyoruz güvenlik için anti virus almıyoruz :) buda başka bir terane  sanırım format atacağım teşekkürler...
Maalesef önerebileceğim iyi bir yazılım yok. En son Kaspersky Antivirüsün içinde de özel hayatı kayıt altında tutup üçüncü şahıslara dağıtmaya yarayan bir virüs bulunca benim beyin yandı... Antivirüsün içinde virüs! Şimdi ne desem yanlış olur. Adında "Anti-Malware" ve "Anti-rootkit" geçen yardımcı güvenlik uygulamalarını araştırabilirsiniz.

Son zamanlarda yazılım firmaları, kullanıcı istatistiklerinin değerini anladılar. Anlayınca da yazılımların içinde sizin nelere tıkladığınız, neler izlediğiniz, arama motorlarına neler yazdığınız veya en azından programın en çok hangi özelliklerini kullandığınızla ilgili sizden habersiz veri topluyorlar. Microsoft bunu eskiden beri yapıyordu. Ve açıkçası da saklamıyordu. Bu durum Windows 10 ile beraber iyice tavan yapınca bazı gönüllü yazılım ekipleri "donotspy" gibisinden windows10 özelliklerini engellemeye yönelik yardımcı yazılımlar yapıp dağıtmaya başladılar. Bu yazılımlar bizi izlemeye yarayan cortana, mircrosoft search (bazılarının zannettiği gibi sistemde arama yapmaya yarayan search değil bu başka), ve buna benzer birçok elle durdurulamayan uygulamayı durduruyor.

İşin en acı tarafı, açık kaynak yazılım yapımcıları da bu furyaya katıldı. En son VLC Player gibi meşhur yazılımların içinde virüs bulmuş, tabiri caizse gıçımı yırta yırta, hatta anıra anıra anlatmama rağmen alayla ve aşağılamayla karşılanmıştım. Çünkü güncel antivirüsler, özellikle açıkkaynak yazılımların yeni sürümlerinde artık moda olmuş bu virüsü yakalamamaya başladılar. E kendi antivirüslerinde birşey bulamayınca bana "sende bir sorun var" gibi bir yanıtla geliyorlar ben de muhattab olmamayı tercih ediyorum.

Neden mi yeni antivirüsler her virüsü yakalamıyor?

Sen VLC Playeri yapan ekipsin. Para kazanman lazım ama yeteri kadar bağış akmıyor. Para olmayınca sıkıntıya düşüyorsun. Sen de reklam şirketlerine kullanıcı verileri satmak istiyorsun(gerçekten iyi para ediyor). Bir virüs yazıp yazılımının içine gömüyorsun. antivirüsler bunu yakalıyorlar ve programın adı kirlenemeye başlıyor.

Bakıyorlar ki böyle olmayacak, virüsü bir tık daha geliştirip bu defa bulaştıkları bilgisayardaki antivirüsü devre dışı bırakıyorlar (daha evvel bir konu başlığında delilli ispatlı anlatmıştım).

Yine olmuyor, çünkü foyaları meydana çıkıyor. Ne olacak şimdi?

Antivirüs firmalarına gidiyorlar. Diyorlar ki "arkadaş, son zamanın modası kullanıcı verilerini çalmak ve satmak." Gocaaaaa mikrosoft bile yapıyorsa biz niye yapmayalım? Gelin sizle kaarı kırışalım siz de yazılımımızda bu virüsü yakalamayın... Ne? sizin kaarınız mı ne? Canım elde ettiğimiz geliri bölüşürüz? Tamam mı? Peki anlaştık...

Böylece örneğin avira'nın 2014 versiyonu bu virüsü yakalarken, 2015 ve sonrasının aynı virüsü yakalamadığını görüyorsun.

Bunu nasıl tesbit ettim? (konu dağıldığı için affedin, anlatmam şart)
Bir gün her daim kullandığım antivirüs dururken ülen bir de avira antivirüs deniyeyim dedim. Sürüm eski idi 2014. Ama olsun. Bakalım eski haliyle ne kadar iyi. Kurulum tamamlandıktan sonra alarm vermeye başladı. Bilmemneler köyünden şu şu şu klasörlerin içinde virüs. Adı şu. Ana! Açıkkaynak yazılımlar ve bunlardan birisi var ki çok yaygın kullanılıyor: VLC! yahu nasıl olur? Diğer bilgisayarıma geçtim. Yeni VLC sürümü anasayfasından indirip kurmaya kalkıştım. Bu defa Avast! bağırmaya başladı... Yav nasıl olur?

Kendi anasayfasında programınızda virüs buldum diyen bir kullanıcılarına hiç utanmadan sıkılmadan rezilliklerini hiçe sayarak şöyle demişler: "yüzümüze bok atacağınıza iyi bir antivirüs satın alın!"
Ülen reziller! Yeni antivirüslerin artık bu virüsü yakalamayacağını adınız gibi biliyorsunuz değil mi?
(Özür dilerim, linki aradım bulamadım ama google ile ararsanız VLC forumunda bu konu ile ilgili açılmış onlarca başlık görebilirsiniz. Yine de forumdakiler bunun yanlış bir pozitif (antivirüs hatası, yanlış alarm) olduğunu iddia etseler de bu programı bu konudan anlayan bir arkadaşa incelettim ve haklı olduğumu gördük. Buna rağmen insanlar at gözlüğü hatta semerle yaşamayı seviyor)

(...) Bugün

Hiçbir yazılıma, hiçbir açıkkaynak yazılımcıya, antivirüse şuna buna güvenmeyin. Maymun gözünü açmış, bizi izliyorlar.
Daha evvel "başıma geldi" dediğim olayda da yine bir programı kurarken oluşan anormallik sonucu sistem tarihinin değiştiğini, avast antivirüsün bu nedenle sapıttığını farkederek, emin olmadan diyorum ki...
Virüsten de kaynaklanabilir.

Orion69

Şimdi at gözlüğü ile dolaştığımı anladım :)  daha önceden uyarı yapmışsınız yeni okudum :(  birde bahsi geçen konu ,sistemde kasma bir bellek kullanımı varki akıllara zarar,işlemci buna keza eee  sonra PC ısınıyor sanki yanımda uçak kalkışa hazırlanıyor sanırsın bundan yirmi gün önce falan kabin ve anfi hazırladım istediğim gibi sonuç aldım sizlerin desteği sayesinde ,medya Player dışında alternatif oynatıcı aradım demek ki belamı aramışım :)  indirme sitelerinden bu VLC player indirip kurdum pişman oldum yok reklam da falan filan sıkıntı yaptı kaldırdım,şimdi anlıyorum ki sistemimi bozan bu olmuş,umarım bir çok arkadaş bu konuyu okur ve böyle sıkıntılar yaşamaz duyarlılığınız için Teşekkür ederim...

seron

Alıntı yapılan: Orion69 - 01 Temmuz 2017, 14:25:08Şimdi at gözlüğü ile dolaştığımı anladım :)  daha önceden uyarı yapmışsınız yeni okudum :(  birde bahsi geçen konu ,sistemde kasma bir bellek kullanımı varki akıllara zarar,işlemci buna keza eee  sonra PC ısınıyor sanki yanımda uçak kalkışa hazırlanıyor sanırsın bundan yirmi gün önce falan kabin ve anfi hazırladım istediğim gibi sonuç aldım sizlerin desteği sayesinde ,medya Player dışında alternatif oynatıcı aradım demek ki belamı aramışım :)  indirme sitelerinden bu VLC player indirip kurdum pişman oldum yok reklam da falan filan sıkıntı yaptı kaldırdım,şimdi anlıyorum ki sistemimi bozan bu olmuş,umarım bir çok arkadaş bu konuyu okur ve böyle sıkıntılar yaşamaz duyarlılığınız için Teşekkür ederim...
Rica ederim.
VLC player, Sistemin can damarı olan, Harddiskin MFT tablosu ile iç içe çalılan System Volume Information klasörü içerisinde bir dosya oluşturur ve sizi buradan takip eder. Burası HDDnin can damarı olunca ve malum virüsce çok kullanılınca sistemi yavaşlatabilir, hatta ciddi sorunlara veri kayıplarına neden olabilir.

İlla iyi bir oynatıcı lazımsa, K-Lite codec pack 9 mega kullanın. En azından şimdiye kadar tesbit edilmiş bir virüs yok. (varsa da haberimiz yok :)  ) Performansı olsun gelişmiş seçenekleri olsun en ideal oynatıcıdır. Son sürümlerinde bozmuşlar yalnız. Bulabilirseniz 9lu sürümlerinin full veya mega versiyonunu kullanın. Müzik için ise winamp'ın eski 3.Xli sürümlerini kullanın. Eskiden veri casusluk yaptıkları dedikoduları dolaşıyor ama sistem yavaşlatma konusunda sıkıntısı yoktur bu programın.

cevat1

Alıntı yapılan: Orion69 - 30 Haziran 2017, 12:21:55Win 8.1 kullanıyorum son iki haftadır her pc  açtığımda saat ayarım değişiyor neden kaynaklandığını çözemedim ne olabilir Teşekkürler...


Bugün ZEMANA antimalware 1 yıllık lisans ücretsiz dağıtılıyor. Yazılımla bilgisayarınızı tarata bilirsiniz. Anti virüslerin bulamadığı zararlıları tespit eder. ( keylogger, rootkit vs. vs..)
https://sharewareonsale.com/s/zemana-antimalware-giveaway-coupon-sale

Flatron

@Orion69
Saatdeki değişme her açtığınızda örneğin tam olarak 1 saat ileri /veya geriyimi gösteriyor ,yoksa bazen 5 dk ileri bazen 20 dakika gerimi kalmış oluyor

Orion69

Alıntı yapılan: cevat1 - 01 Temmuz 2017, 22:27:41Bugün ZEMANA antimalware 1 yıllık lisans ücretsiz dağıtılıyor. Yazılımla bilgisayarınızı tarata bilirsiniz. Anti virüslerin bulamadığı zararlıları tespit eder. ( keylogger, rootkit vs. vs..)
https://sharewareonsale.com/s/zemana-antimalware-giveaway-coupon-sale
Teşekkür ederim arkadaşım sağ olun :)  hemen deneyeceğim şu an virus veya başka zararlı şeyler pc mi tehdit ediyor System32 klasöründe fakat nasıl temizlenir bilmiyorum klasörde biliyorsunuz değişiklik yapılamaz birde zemana ile çözüm arıyacağım yedek bir hdd ye önemli dosyaları yüklesem de bu lanet olası virus orayada sıçrıyor hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım üstüne üslük birde bu sıcak havalarda ısınma başladı işlerimi de düzgün yapamaz oldum :(

seron

03 Temmuz 2017, 18:07:38 #11 Son düzenlenme: 03 Temmuz 2017, 18:08:36 seron
Alıntı yapılan: Orion69 - 03 Temmuz 2017, 17:54:55... yedek bir hdd ye önemli dosyaları yüklesem de bu lanet olası virus orayada sıçrıyor hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım üstüne üslük birde bu sıcak havalarda ısınma başladı işlerimi de düzgün yapamaz oldum :(
Orion69 ben virüs konusunu sadece bir ihtimal olarak önermiştim. Yani evet saat değiştiren virüsler var ama kesin değil. Sen diğer önerilere de dikkat ettin mi? Mesela saat-tarihin internetten mi güncelleniyor yoksa elle mi ayarlanıyor. Yıllık saat değişikliğine göre kendini ayarlıyorsa sıkıntı. Pilin zayıfsa sıkıntı. Bios ayarları yanlışsa sıkıntı. Bunlara baktın değil mi?

Orion69

Alıntı yapılan: Flatron - 02 Temmuz 2017, 11:48:50@Orion69
Saatdeki değişme her açtığınızda örneğin tam olarak 1 saat ileri /veya geriyimi gösteriyor ,yoksa bazen 5 dk ileri bazen 20 dakika gerimi kalmış oluyor
:) Tam olarak geri kalıyor diyebilirim,üç saat, beş saat belirgin bir saat şu kadar geri kalıyor diyemem,tutarsız şekilde hep farklı bunun yanı sıra durduk yere bellek kullanımı,işlemci gücü sonra fan lar soğutmak için işin içine girince
diyorsun yanımda uçak havalanıyor restart!komut vermeden siviç butonla. sistemimi geçen yıl yaptım  güçlü bir pc birşeyler patlamadan bu karabasandan kurtulmayı ümit ediyorum...

Orion69

Alıntı yapılan: seron - 03 Temmuz 2017, 18:07:38Orion69 ben virüs konusunu sadece bir ihtimal olarak önermiştim. Yani evet saat değiştiren virüsler var ama kesin değil. Sen diğer önerilere de dikkat ettin mi? Mesela saat-tarihin internetten mi güncelleniyor yoksa elle mi ayarlanıyor. Yıllık saat değişikliğine göre kendini ayarlıyorsa sıkıntı. Pilin zayıfsa sıkıntı. Bios ayarları yanlışsa sıkıntı. Bunlara baktın değil mi?
Kesinlikle hocam ilk baktığım yerler hiç şüphem yok virüs zira avira bunu tespit etti karantinaya aldı bunlar daha yeni,saat ile başladı durum şimdi çok vahim işlerim yarım kalıyor, inanılmaz derecede ısınma var pc de,en kötüsü teslim edeceğim işler var :( inan çok sıkıntı yaşıyorum paniklediğimi söyliyebilirim

seron

Alıntı yapılan: Orion69 - 03 Temmuz 2017, 18:09:41:) Tam olarak geri kalıyor diyebilirim,üç saat, beş saat belirgin bir saat şu kadar geri kalıyor diyemem,tutarsız şekilde hep farklı bunun yanı sıra durduk yere bellek kullanımı,işlemci gücü sonra fan lar soğutmak için işin içine girince
diyorsun yanımda uçak havalanıyor restart!komut vermeden siviç butonla. sistemimi geçen yıl yaptım  güçlü bir pc birşeyler patlamadan bu karabasandan kurtulmayı ümit ediyorum...
:o  ::)
İşler karışmaya başladı.
Şimdi ne desem bilmiyorum. Bir defa yaz sıcaklarında bilgisayarların bağırması normaldir. 4 adet bilgisayarım var. En çok bağıran ve ısınan bilgisayarım AMD tabanlı olan. Fakat odada klima neyin yok. İçerisi sıcak. Vantilatörle idare ediyorum. Burası Antalya. Hava gündüzleri 50derecenin üzerine çıkıyor makine bağırmasın da ne yapsın?
Yalnız sizin sorununuzun birden fazla sebebi olabilir.
Bu sorunlardan sadace biri-ikisi saati sapıttırıyordur. Diğer sorunlar ise aşırı ısınmaya ve fan gürültüsüne neden olur.
Bunları tartışmak ve çözüm bulmak böyle uzaktan ciddi sıkıntı.
Çünkü bilgisayar donanımının tüm ayrıntıları gerekli.
Hangi işletim sistemi kurulu ve güncelleştirmeler açık mı kapalı mı dan tut, neler kurulu bilinmesi gerekli.
Görev yöneticisinde yüksek disk kullanımı var mı? varsa hangi uygulama neden yüksek kullanıyor bakmak gerekli.
Krekli yazılım kullanılıyor mu?
Advanced sistem care gibi yazılımlar kurulu mu?
Peeeey bu liste uzar gider. Yakında olsanız yardımcı olurdum ama sobet şeklinde bu böyle uzayıp gidecek.  :(
Saat olayı için bir çok etmen var. Öncelikle Biosa girip saati elle ayarlayıp bir çıkın.
daha sonra windowsu başlatıp saati elle ayarlayıp çıkın. birkaç kez böyle kullanın. Pili atladım yeni de toplanmış olsa bir kontrol edin.
Hala devam ediyorsa saat için söyleyebileceklerim bu kadar...
Diğer sorunlar için uygun bir başlık açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Orion69

Alıntı yapılan: Orion69 - 03 Temmuz 2017, 18:18:10Kesinlikle hocam ilk baktığım yerler hiç şüphem yok virüs zira avira bunu tespit etti karantinaya aldı bunlar daha yeni,saat ile başladı durum şimdi çok vahim işlerim yarım kalıyor, inanılmaz derecede ısınma var pc de,en kötüsü teslim edeceğim işler var :( inan çok sıkıntı yaşıyorum paniklediğimi söyliyebilirim
peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından :(

seron

03 Temmuz 2017, 18:22:28 #16 Son düzenlenme: 03 Temmuz 2017, 18:24:06 seron
Alıntı yapılan: Orion69 - 03 Temmuz 2017, 18:18:10Kesinlikle hocam ilk baktığım yerler hiç şüphem yok virüs zira avira bunu tespit etti karantinaya aldı bunlar daha yeni,saat ile başladı durum şimdi çok vahim işlerim yarım kalıyor, inanılmaz derecede ısınma var pc de,en kötüsü teslim edeceğim işler var :( inan çok sıkıntı yaşıyorum paniklediğimi söyliyebilirim
Antivirüs arkaplanda devriyeye çıkıyor ve tüm dosyalarınızı tarıyor. Bu fanların bağırma sürecinden anlaşılır.
Tüm antivirüsler;
-İlk kurulduklarında
-Belli zaman aralıklarında
ani olarak çalışmaya başlayıp otomatik olarak arkaplan taraması yaparlar (güvenlik devriyesi).
Bu işlem bitene kadar sistem afallar yavaşlayabilir. Bırakın bitirsin. İşinize sonra devam edin.
Bu arada bir önceki iletimde bana alıntı yapıldığını zannederek başka alıntıya yanıt vermişim özür dilerim benim hatam.

----------
"peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından"
Sisteme derinlemesine tarama yaptırın. bundan evvel antivirüs ayarlarından antivirüsü "agresif"e alın. tarama çok uzun sürer gün boyu sürebilir.

Orion69

03 Temmuz 2017, 18:45:42 #17 Son düzenlenme: 03 Temmuz 2017, 19:30:58 Orion69
Alıntı yapılan: seron - 03 Temmuz 2017, 18:19:12:o  ::)
İşler karışmaya başladı.
Şimdi ne desem bilmiyorum. Bir defa yaz sıcaklarında bilgisayarların bağırması normaldir. 4 adet bilgisayarım var. En çok bağıran ve ısınan bilgisayarım AMD tabanlı olan. Fakat odada klima neyin yok. İçerisi sıcak. Vantilatörle idare ediyorum. Burası Antalya. Hava gündüzleri 50derecenin üzerine çıkıyor makine bağırmasın da ne yapsın?
Yalnız sizin sorununuzun birden fazla sebebi olabilir.
Bu sorunlardan sadace biri-ikisi saati sapıttırıyordur. Diğer sorunlar ise aşırı ısınmaya ve fan gürültüsüne neden olur.
Bunları tartışmak ve çözüm bulmak böyle uzaktan ciddi sıkıntı.
Çünkü bilgisayar donanımının tüm ayrıntıları gerekli.
Hangi işletim sistemi kurulu ve güncelleştirmeler açık mı kapalı mı dan tut, neler kurulu bilinmesi gerekli.
Görev yöneticisinde yüksek disk kullanımı var mı? varsa hangi uygulama neden yüksek kullanıyor bakmak gerekli.
Krekli yazılım kullanılıyor mu?
Advanced sistem care gibi yazılımlar kurulu mu?
Peeeey bu liste uzar gider. Yakında olsanız yardımcı olurdum ama sobet şeklinde bu böyle uzayıp gidecek.  :(
Saat olayı için bir çok etmen var. Öncelikle Biosa girip saati elle ayarlayıp bir çıkın.
daha sonra windowsu başlatıp saati elle ayarlayıp çıkın. birkaç kez böyle kullanın. Pili atladım yeni de toplanmış olsa bir kontrol edin.
Hala devam ediyorsa saat için söyleyebileceklerim bu kadar...
Diğer sorunlar için uygun bir başlık açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Saat konusunu geçtim inanın başka sorunlar peydahlandı Donanımdan bahsedeyim ASUS MAXIMUS VII RANGER Intel Soket 1150 DDR3 2400MHz(O.C) HDMI&DP Anakart,Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz , 16 gb Ram sıvı soğutma kullanıyorum buna rağmen 34 dereceyi geçmeyen işlemci 70 dereceyi görüp kararsızlaşıyor fazlasıda oluyor tahminim Cougar HEC-K12TE 1200W Power Supply kullanıyorum 8.1 win işletim sistemim yaptığım iş  pc yi kasacak cinsten cubase den sonra pro tools Avid ile müzik data ları hazırlıyorum alt aranjörüm yani anlıyacağın donanım eski bir sistem değil Anakartı yanlış yazmışım düzelttim Ekran kartını yazmamışım ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Extreme arasıra bunalınca oyunda oynamak istiyor insan bana fazlası ile yetiyor...

Orion69

Alıntı yapılan: seron - 03 Temmuz 2017, 18:22:28Antivirüs arkaplanda devriyeye çıkıyor ve tüm dosyalarınızı tarıyor. Bu fanların bağırma sürecinden anlaşılır.
Tüm antivirüsler;
-İlk kurulduklarında
-Belli zaman aralıklarında
ani olarak çalışmaya başlayıp otomatik olarak arkaplan taraması yaparlar (güvenlik devriyesi).
Bu işlem bitene kadar sistem afallar yavaşlayabilir. Bırakın bitirsin. İşinize sonra devam edin.
Bu arada bir önceki iletimde bana alıntı yapıldığını zannederek başka alıntıya yanıt vermişim özür dilerim benim hatam.

----------
"peki system32 de olduğunu biliyorum bir çare varmıdır? bunun kafasını kesmenin format sanırım atamam kullandığım programlar açısından"
Sisteme derinlemesine tarama yaptırın. bundan evvel antivirüs ayarlarından antivirüsü "agresif"e alın. tarama çok uzun sürer gün boyu sürebilir.
Umarım bu sıkıntıdan kurtulurum :)  sizin hiçbir hatanız söz konusu değil yardım ediyorsunuz eksik olmayın teşekkür ederim :)

seron

O makine o kadar çok ısınıyor ve de kasılıyorsa virüs ihtimali artmaya başladı. Açıkçası özellikleri görünce ağzım sulandı. :)
Siz şu tarama işini bitirin de sonuçları değerlendirelim.
Sorunu aşarsak aklınızda olsun ben unuturum NORTON antivirüs satın alın. Size bahsettiğim diğer virüsün aynısı Kasperski antivirüsün içinden de çıktı (şaka değil!) Her antivirüse güvenmeyin.
--------
Biz yeni emekteyiz TRTte otobüsle 45dk. :)

Orion69

Alıntı yapılan: seron - 03 Temmuz 2017, 19:05:26O makine o kadar çok ısınıyor ve de kasılıyorsa virüs ihtimali artmaya başladı. Açıkçası özellikleri görünce ağzım sulandı. :)
Siz şu tarama işini bitirin de sonuçları değerlendirelim.
Sorunu aşarsak aklınızda olsun ben unuturum NORTON antivirüs satın alın. Size bahsettiğim diğer virüsün aynısı Kasperski antivirüsün içinden de çıktı (şaka değil!) Her antivirüse güvenmeyin.
--------
Biz yeni emekteyiz TRTte otobüsle 45dk. :)
Antalya da yaşarken inan her yere yürüyerek giderdim 8)  ,o yüzden hiç göbeğim olmadı :D Evet haklısın hemen şimdi gidiyorum antivirus almaya ,ekmek parası kardeşim, format atmayacağım başka alternatif yok ,yaşınızı bilmiyorum fakat 90's yıllarda bir çok yerde canlı müzik yaptım en yakın arkadaşlarım antalyada dır halen görüşürüz sağlıcakla kalın esenlikler dilerim...

elsover

03 Temmuz 2017, 19:40:16 #21 Son düzenlenme: 03 Temmuz 2017, 19:47:22 elsover
Yazıları tam olarak okumadım ama yardımı olacaksa http://www.google.com.tr/url?q=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DDhXHA_AE76A&sa=U&ved=0ahUKEwje09m_xe3UAhVkEpoKHczcA7cQtwIICzAA&usg=AFQjCNFU2hekg2sXT8EuLFh2hmh9U_aKGQ saati internetten senkronize etme diye bir şey var..Bir de windows 8.1 güncellemelerinden olabilir diye düşünüyorum...
Fizik kanunu şöyle der... Çözünürlük ne kadar artarsa,sistemin hata yapma olasılığı azalır..

Orion69

Format attım,başka ne denediysem kurtulamadım :(  konu kapanmıştır. ilgi,alaka ve yardımlarınızdan dolayı Teşekkür ederim ;)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resistor Türkçe nasıl yazılır (küçük harf ile yazınız):
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın