Odroid

Başlatan harunoztrk, 30 Haziran 2017, 09:50:56

harunoztrk

Merhaba Arkadaşlar,
Sitelerde dolaşırken Odroid adında bir yazı gördüm ve android e ilgim olduğundan bi bakayım dedim. Ürünleri Raspbeery nin rakip firması gibi az daha pahalı olmasına rağmen baya üst düzey, kaliteli bir marka ve ürüne benziyor. Türkiye deki tek satıcısı da Domirobotmuş sanırım.

Şu modelinden C2 almayı düşünüyorum.
Birde siz bakın sizce raspberry ile karşılaştırma da yapmışlar. Sizce başlamalımıyım ?

seron

Merhaba.
Ben bu konuda biraz sizinle sohbet etmek istiyorum.
---ÖN BİLGİ: bu konuda bilgili değilim sadece bilgi edinmek için yazıyorum---
Ne konuda ihtiyacınız var yani ne yapacaksınız?
Bir de hangi seviyedesiniz programlama falan mı yapacaksınız?
Açıkçası rasp-pi benim için hayal kırıklığı oldu. Hiç alıp denemedim ama cidden olanakları kısıtlı. Ben programlama gibi şeyler için değilde biraz daha özel/kişisel uygulamalar için, biraz da normal bilgisayar olarak kullanabilmek için istiyordum. Fakat yaptığım araştırmalarda aşırı ısındığı için nafile soğutma çabalarına denk geldim. Hiçbirisi de uygun değildi.
Gösterdiğiniz modellere bakınca yeniden ağzım sulandı. Keşke işlemcisi windows uyumlu olsaydı da XP kursaydım :D
Siz ne diyorsunuz?

harunoztrk

Merhaba, Bende aynı sizin gibiyim raspberry pi almayı düşünüyordum ancak o sorunlarını görünce bi duraksadım ve araştırırken odroidi gördümde bu da neymiş diyerek bi baktım. O karşılaşmayı görünce zaten bu nedir böyle dedirtti insana yani yalan yok  :D Bende kişisel uygulamalar için alacağım zaten, programlamada çok uzman değilim ancak üzerinde çalışıyorum. Ve ne kadar daha zor olursa insan daha iyi öğreniyor. Bu ilk öğrendiği şeyde aklında daha iyi yer edinip ona göre daha iyi oluyor. Sizi bilmem ama ben alıcam ya kararım kesinleşti :D

seron

Tecrübelerinizi buradan paylaşırsanız sevinirim. Küçük portatif bilgisayarlara merakım var. Ama birçok yönden kullanışsız ve tasarım hataları bulunduğundan alasım gelmiyor. İnşallah alırsanız biraz kullanıp bilgi verin belki ben de alırım. :)

harunoztrk

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın