Bluemavi.com da neler oluyor ???

Başlatan TESLA, 19 Nisan 2017, 23:31:31

TESLA

s.a arkadaşlar hepimizin parça aldığı yakından tanıdığı bluemavi.com ( tüm elektronik ) firması kapandı mı ?
bazı arkadaşlardan bir çeşit duyumlar aldım parça siparişi edip ürünün parasını ödedikten sonra ürün felan olmadığını söylüyorlar işin ilginç yanı ne telefonlara nede emaillere cevap veren kimse yokmuş ? ben çok uzun yıllar ordan malzeme aldım ama son 1 senedir işlerim iyi gitmediği için parça sipariş edemiyorum bu konuda bilgisi olan var mı acaba ????
Ben  artık insanları anlamaya çalışmaktan vazgeçtim ....
Ve dedim ki , anlamak kolaysa eğer insanlar beni anlasın....

cevat1

Sahibi Arman bey vefat etti. Eşi işlerle ilgileniyormuş.
Biraz aksama ile siparişleri gönderiyorlar. Ben iş yerlerine gittim. Malzeme stokları iyi, yeterli elemanları olmadığı için gecikme oluşuyor.

TESLA

Alıntı yapılan: cevat1 - 19 Nisan 2017, 23:43:49Sahibi Arman bey vefat etti. Eşi işlerle ilgileniyormuş.
Biraz aksama ile siparişleri gönderiyorlar. Ben iş yerlerine gittim. Malzeme stokları iyi, yeterli elemanları olmadığı için gecikme oluşuyor.

arman bey  yeniş vefat  etmedi ki baya  oldu o öleli...
ayrıca gecikme öyle  1 -2 gün değil başka 1 -2 aylık bir gecikme söz konusu buda bence  pek normal değil ...

Adnancoskun

Alıntı yapılan: TESLA - 19 Nisan 2017, 23:31:31s.a arkadaşlar hepimizin parça aldığı yakından tanıdığı bluemavi.com ( tüm elektronik ) firması kapandı mı ?
bazı arkadaşlardan bir çeşit duyumlar aldım parça siparişi edip ürünün parasını ödedikten sonra ürün felan olmadığını söylüyorlar işin ilginç yanı ne telefonlara nede emaillere cevap veren kimse yokmuş ? ben çok uzun yıllar ordan malzeme aldım ama son 1 senedir işlerim iyi gitmediği için parça sipariş edemiyorum bu konuda bilgisi olan var mı acaba ????

Aynen
Ben 4 nisanda sipariş verdim kargom gelmedi
Defalarca ve israrla her iki telefonlarını aradım cevap yok
E mail yazdım cevap yok
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

TESLA

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 19 Nisan 2017, 23:48:07Aynen
Ben 4 nisanda sipariş verdim kargom gelmedi
Defalarca ve israrla her iki telefonlarını aradım cevap yok
E mail yazdım cevap yok

aynen duyduğum şikayetler  genelde bu şekilde  bunun cenaze  ile alakalı olduğunu sanmıyorum ...

elsover

;)
Fizik kanunu şöyle der... Çözünürlük ne kadar artarsa,sistemin hata yapma olasılığı azalır..

cevat1

Herkes herşeyi benden iyi biliyor. Firmanın kapanıp kapanmadigi sorulmuş. Yazdım kapanmadı.
Sipariş gecikme sebeblerini de yazdım. Biraz ağır aksak işliyor. Gecikmeli de olsa sevkiyat var.
Elektronik malzeme işi zorlu bir iş. Dünya kadar çeşit var.  Az elemanla bu işi yürütebilmek zor...
Belki zamanla çözerler. Sıkıntıları aşarlar.
Allah kolaylık versin.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: cevat1 - 20 Nisan 2017, 06:07:14Herkes herşeyi benden iyi biliyor. Firmanın kapanıp kapanmadigi sorulmuş. Yazdım kapanmadı.
Sipariş gecikme sebeblerini de yazdım. Biraz ağır aksak işliyor. Gecikmeli de olsa sevkiyat var.
Elektronik malzeme işi zorlu bir iş. Dünya kadar çeşit var.  Az elemanla bu işi yürütebilmek zor...
Belki zamanla çözerler. Sıkıntıları aşarlar.
Allah kolaylık versin.

Herkes herşeyi senden daha iyi mi biliyor bilmiyorum,
Ancak herkesin de bildiği yaşadığı birşey var ki buraya yazmış
Neden kendi üzerinize alındınız, ben de bunu anlamadım, bluemavi ile ilgili hangi detayları biliyorsunuz ki? Milletin bilmediği.. Yada bluemavi de yönetici, eleman ya da hisse sahibimisiniz
Ben de hahil herkes yaşadığı sıkıntıyı yazmış, bunda ne var ki ?

Lütfen bu yazdıklarıma alınganlık göstermeyin, sadece anlamaya çalışıyorum...

cevat1

Sakin hoca sakin...

Alınganlık yok. Yazdıklarımı,  hızlı okuduysanız, anlamadınız herhalde,
Bluemavi ile yaşanan sıkıntıları biliyorum. Çeşitli forumlarda da konuşuluyor. Firma ile ilgim yok.
Bluemavi 'yi tanırım, bilirim, alışverişim de olmuştur.
Arman beyi de tanırdım. Vefat edeli 2 seneyi aşkın bir süre oldu. Forumda ilk soruyu soran bilmiyordur diye, detaya girmeden yazdım.  Arman bey vefat edince, tabii ki düzenleri bozuldu. Ne, nereden alınır, nereye verilir, bilemediler, bocaladılar...
Bozulan tezgahı tekrar rayına oturtmak zaman alıyor.

15 gün önce iş yerlerine gittim. Karaköy pasajının üst katında çalışmaktalar.  Arman beyin eşi hanımefendi yoktu.
Tek çalışan vardı Hüseyin bey, gayretli biri... İçeride çok miktarda malzeme vardı. Kaçar, göçer durumları yoktu.
Hüseyin bey tek çalıştığı için siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor. Bir bilgisayara  bakıyor, arada telefon çalıyor, konuşmayı bitiriyor bana cevap veriyor. Tam sipariş hazırlayacak, telefon çalıyor, mevzu böyle uzayıp gidiyor. Tek adam işi değil. Belki öğle saati gitmiştim, başka elemanlar varsa yemek paydosunda olabilir.
Kendilerine söyledim. " Bakın forumlarda mevzular var. Siparişler çok gecikiyor, insanlar zor durumda kalıyor. Böyle devam ederseniz, size zararı olur" diye anlattım.

Bluemavi de olanları, ben gözümle gördüm, konuştum. Burada anlattım. Alınganlık olarak algıladınız.
Durum bundan ibaret...
Sipariş veripte siparişleri gelmeyenler, telefonla, e-posta ile takip etsinler...
Sorunlar aşılır. Yeter ki... Taraflar iyi niyetli olsun.

Adnancoskun

Sakinim sakin....  ;D  ;D  ;D  ;D

sadece yaşanılan sıkıntılardan bahsettik....
yoksa bu güne kadar bluemavi ile bir sıkıntı yaşamadım,
bir kere gecikme olmuştu,
bu sefer hiç göndermediler
Gerçi benim adıma maddi bir kayıp veya kandırılma falan yok.... Ben ödemeyi kargo şirketine veya ptt ye malzemeyi aldıktan sonra yapıyordum....

TESLA

ben uzun yıllar o firmadan malzeme aldım en ufak bir sorun yaşamadım fakat son 1 - 1.5 senedir  işlerim sekteye uğradığı  için mal alamıyorum bir kaç arkadaştan şikayet  duyunca merak edip araştırmak istedim durum buysa şayet inşallah en kısa zamanda toparlalar......

KOP

29.03.2017  de sipariş ettiğim malzemeler hala elime ulaşmadı. Maillerime cevap verilmedi. GSM kapalı, sabit telefona bakan yok. Ödemeyi peşin yaptım 140 tl. lik. Sürekli alışveriş yaptığım yer. Ticaret anlayışı bunun neresinde. Bluemavi site on line alışverişe hala açık. Yolu o tarafa düşen arkadaşlar olursa bi uğramak lazım. Malzeme göndermiyecekse para iadesi yapsın olsun bitsin. Yasal süre 30 gün. Ben dolandırılacak adam değilim....
Maden olan yerde ot yeşermez.

olc technics

Bende 3 adet LC 7818 sipariş ettim, bekliyorum. Siparişi vereli çok olmadı ama. PTT ile kapıda ödeme şeklini tercih ettiğimden pek sorunum olmayacak gelmezse de.

davut naci kaya

Bu kadar şikayetten sonra Bluemavi sitesinin yayınına son verilmeli. Bu yanlışlar dürüstçe hızlı bir şekilde eticaret ile satış yapanlara zarar verir. Siparişleri karşılayamıyorsanız site neden açık ve hala bankadan paraları almaya devam ediyor bu firma. Banka ürünün gönderilip gönderilmediğine bakmaz ödeme yapar.

kadir53

Arkadaslar Firmaya yakin olan gidip bi baksa herkesin adin bmde yaptim gelmedi biri hepimizin adina konusursa cok ii olur Buyuk sevap işler

KOP

Alıntı yapılan: kadir53 - 28 Nisan 2017, 19:00:59Arkadaslar Firmaya yakin olan gidip bi baksa herkesin adin bmde yaptim gelmedi biri hepimizin adina konusursa cok ii olur Buyuk sevap işler

Cevat 1 arkadaş bi daha uğrar ve bizi buradan bilgilendirirse çok iyi olur. Sonuca göre ne yapmamız gerekiyor karar veririz.

kadir53

Cok guzel dusundun illa o olacak diye biseyok yakin olanbiri uğrasin iste bn rizeliyim bn yakinda olsam gideydim

KOP

Aliexpress' den verdiğim malzeme siparişlerim 26 günde elime ulaştı. Bluemavi . com  ( Tüm Elektronik )  den sipariş verdiğim ödemesini peşin yaptığım malzemelerim tam 30 gün oldu hala yok.  >:(  Yazıklar olsun sizin ticaret anlayışınıza.

olc technics

2. hafta ve malzemeler ortada yok. Bakalım daha kaç hafta geçecek?

TESLA

KOP

Alıntı yapılan: olc technics - 03 Mayıs 2017, 13:04:302. hafta ve malzemeler ortada yok. Bakalım daha kaç hafta geçecek?

Keşke önce bu haberleri okusaydınız. İnşallah ödeme yapmamışsınızdır. Ben ödeme yaptım 35.gün hala ses yok.

olc technics

Alıntı yapılan: KOP - 03 Mayıs 2017, 13:44:06Keşke önce bu haberleri okusaydınız. İnşallah ödeme yapmamışsınızdır. Ben ödeme yaptım 35.gün hala ses yok.
Ödemeyi teslim aldıktan sonra yapacağım. Gelmezse iptal eder başka yerden sipariş ederim. Sıkıntı yok.

kadir53

Arkadaşlar aranızda İstanbulda yaşayan yokmuş biri gidip bakamazsın çökmüş zor herkesin adına bi konuşsa olmazmı yani

KOP

Alıntı yapılan: KOP - 29 Nisan 2017, 08:57:27Cevat 1 arkadaş bi daha uğrar ve bizi buradan bilgilendirirse çok iyi olur. Sonuca göre ne yapmamız gerekiyor karar veririz.
Alıntı yapılan: kadir53 - 05 Mayıs 2017, 18:39:10Arkadaşlar aranızda İstanbulda yaşayan yokmuş biri gidip bakamazsın çökmüş zor herkesin adına bi konuşsa olmazmı yani

Cevat1 arkadaşdan rica ettik ama bakalım bekleyelim...

KOP

43. gün malzemelerim saat 10:00 da kargo tarafından teslim edildi. Bu zamana kadar ne beni aradılar ne telefonlarıma cevap verdiler nede maillerime cevap verdiler. Bluemavi ( tüm elektronik ) benim için bitmiştir...

cevat1

Alıntı yapılan: KOP - 06 Mayıs 2017, 16:51:53Cevat1 arkadaşdan rica ettik ama bakalım bekleyelim...

Haftaya gidebilirim.
Siparişte sorun yaşayan arkadaşlar ÖM ile İsim ve kargo bilgilerini yazsınlar. Tek tek ilgilenirim.

olc technics

Alıntı yapılan: KOP - 10 Mayıs 2017, 10:25:4443. gün malzemelerim saat 10:00 da kargo tarafından teslim edildi. Bu zamana kadar ne beni aradılar ne telefonlarıma cevap verdiler nede maillerime cevap verdiler. Bluemavi ( tüm elektronik ) benim için bitmiştir...
Gözünüz aydın:)

TESLA

istanbulda  karaköy taraflarında  olan bir arkadaş gidip bir  konuşsa iyi olur olayın akıbetini öğrenmiş oluruz...

gatabil

mib

seron

Bu başlık ne zaman üste çıksa veya ne zaman foruma giriş yapsam hep şu şarkı aklıma geliyor:
"blue mavi kooomdaaaa
neler oluyoooooor"

:D
Orjinali:
https://www.youtube.com/watch?v=hW2V5mboQo4

İstanbulda olsam şu işyeri nerdeyse gidip hemen işe girerdim. Bu nedir canım? En azından iş akışı rahatlardı. Size torpil yapar siparişlerinizi öne alırdım yani... :) Anladığım kadarıyla eleman sıkıtıları var boşa tartışmanın anlamı yok. Belli ki siparişleriniz geç gelecek. Üzülmeyin söylentiler doğruysa muhakkak gelir. Yani gidilip söylense ne olur öne mi alcaklar siparişinizi? Bence hayır. Umarım sıkıntı kısa zamanda aşılır.

mib

geçtiğimiz perşembe günü verdiğim sipariş bu gün eksiksiz olarak elime geçti

olc technics

Attığım 2 kalaylı mailden sonra lütfedip dönüş yapmışlar;
Alıntı Yap(mailden alıntı)
Merhaba,
Talep ettiğiniz malzeme stoklarımızda kalmamıştı, yeni geldi.
İhtiyaç devam ediyo ise haber verin gönderelim.
İyi günler...

From: olcay s**** [mailto:s*******@gmail.com]
Sent: Wednesday, May 31, 2017 1:17 PM
To: info@bluemavi.com
Subject: Re: sipariş ettiğim parçalar...

1 aydan fazladır bekliyordum :) , bir ay daha bekleyeceğim gibi görünüyor. :))

cevat1

Alıntı yapılan: cevat1 - 10 Mayıs 2017, 10:30:17Haftaya gidebilirim.
Siparişte sorun yaşayan arkadaşlar ÖM ile İsim ve kargo bilgilerini yazsınlar. Tek tek ilgilenirim.

Blue mavi siparişi gitmeyen bir arkadaşımızın (1 kişi istek bildirdi) isteği üzerine, siparişini bluemavi 'den elden  teslim aldım. Yarın kargosunu göndereceğim.
İyi çalışmalar, kolay gelsin

olc technics

Üç adet LC7818 siparişim az evvel elime ulaştı. Sipariş edilen tarih 19-04-2017. Geldiğimiz tarih, 14-06-2017. Neredeyse 2 ay oluyor yav:)

Kapibara

kadir53

arkadaslar duzelme var 2 ay once yaptigin siparis mail attim ve siparisin iade oldugunu yazmislar

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın