dvd yi sinema sistemi yapmak

Başlatan kadir53, 08 Nisan 2017, 21:14:56

kadir53

arkadaşlar benim bir dvdim var ve bunla ben 5+1 bir sinam sistemi yapmak istiyoruö 6 tane anfi yapıp takıcam fakat ses grişini nerden vereceğimi bilmiyorum

fatih_celebi24

Dvd oynaticinda 6 canal ses girisi yok anoloog 6 canal sadece cikis var

Mr_YAMYAM

DVD oynatıcısının 5.1 kanal ses çıkışlarını yapacağım amplinin girişlerine irtibatlayacaksın.

kadir53

ozamn hicbir sekilde olmaz yani bn televizyona takip sinema sistemi tapicaktim olmadi onu yerine 5+1ses cozucu devreleri var onlardan yapsam grisi stero 6 cikis veren devreler var yapsam olurmu

Mr_YAMYAM

DVD oynatıcısının içerisinde zaten 5.1 ses çözücü var.
Bu çözücünün çıkışları arkada 5.1 output olarak verilmiştir.
İster bu çözücüyü kullan istersen kendin bir çözücü yap.

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 09 Nisan 2017, 13:04:54DVD oynatıcısının içerisinde zaten 5.1 ses çözücü var.
Bu çözücünün çıkışları arkada 5.1 output olarak verilmiştir.
İster bu çözücüyü kullan istersen kendin bir çözücü yap.
İlk iletide belirttiği gibi birbirine eşdeğer ayrık ampliler yapsa
ikinci el veya sıfır bir 5+1 bulup taksa

sorun çözülür mü/ihtiyacı görür mü?

kadir53

bende oyle yapacaktim fakat dvd ses girip 5.1 output yazan yerden cikacaktim fakat galiba ses giremiyorun dvdden birde dvd de usb giris var obununlailgli bir aparat varmi usbden ses girsem cikislari kullansam bole bir aparat varmidir

07 Osman

Dvd zaten 5.1 çıkış veriyor.  Bu çıkışları basit bir (istediğiniz ses gücüne göre basit yetersiz kalabilir) 5+1 ses sisteminin ses girişlerine takıp hoparlorleri de odaya uygun bir şekilde dağıtırsanız alın size ev sinema sistemi.  Mr_Yamyamın dediği gibi dvd niz  zaten 5.1 ses decode  eder. Ama bu şekilde sadece dvdde oynatılan filmleri 5.1 ses ile izleyebilirsiniz. 

Yok, amacınız  led veya lcd tvinzde  usb bellek veya harici hdd ile film izlemek ve bunu dvdniz vasıtasıyla 5.1 e çevirmek ise işte o zaman tv nizin optik çıkışı, dvdnizin de optik girişi olmalı ki, resimden göründüğü kadaryla dvd nizde bu destek yok.

Bunun yerine tvnizde optik çıkış varsa, harici bir 5.1 decoder,  tercihen Playvision  HDA-51a  alarak (şahsen kullanıyorum)  bu olayın keyfini çıkartabilirsiniz.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın