Bu malzemenin adı nedir

Başlatan KOP, 07 Nisan 2017, 19:23:28

KOP

Merhabalar sitede yeniyim ilk mesajım. Bu malzemenin adı nedir nasıl temin edebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Malzeme Anfi devresinde MP3 ses çıkışı ile potansiyometre arasına bağlanmış. Ferrit üzerinde ( N48 250 ) değer yazıyor...

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_667a623136e18a3890245317726e7350;topic=0

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_617ecba8b57af078eff29d740952d9d3;topic=0

4 pinli 2 ayrı sargı var. Omaj ölçtüğümde (Fluke ölçü aletiyle) 35 ohm. ölçüyorum her iki sargıda aynı değer okuyorum. Henri olarak ölcemedim ölçü aletim yok. İki sargı arasında bağlantı yok. Bağlantı yaparken koptu ben lehimle tekrar uç çıkardım.

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_ee447a35743d62e83692ee75204f1105;topic=0

Bu malzemenin ismi nedir nedir..
Maden olan yerde ot yeşermez.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: KOP - 07 Nisan 2017, 19:23:28Merhabalar sitede yeniyim ilk mesajım. Bu malzemenin adı nedir nasıl temin edebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Malzeme Anfi devresinde MP3 ses çıkışı ile potansiyometre arasına bağlanmış. Ferrit üzerinde ( N48 250 ) değer yazıyor...

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_667a623136e18a3890245317726e7350;topic=0

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_617ecba8b57af078eff29d740952d9d3;topic=0

4 pinli 2 ayrı sargı var. Omaj ölçtüğümde (Fluke ölçü aletiyle) 35 ohm. ölçüyorum her iki sargıda aynı değer okuyorum. Henri olarak ölcemedim ölçü aletim yok. İki sargı arasında bağlantı yok. Bağlantı yaparken koptu ben lehimle tekrar uç çıkardım.

https://elektronikprojeler.com/index.php?action=dlattach;sa=tmpattach;attach=post_tmp_12289_ee447a35743d62e83692ee75204f1105;topic=0

Bu malzemenin ismi nedir nedir..

Anfinin ses girişinde görüyorum sanki, bu durum da bana ;
Sanki eskilerin HAT trafosu olarak adlandırdıkları bir trafoyu hatırlattı  ( çok uzun mesafeden kablo ile  gelen ses sinyallerini anfiye uygulamak için kullanılırdı , empedans uygunlaştırmak için, dip gürültüsünü azaltmak için, izolasyon sağlamak için vs vs sebeplerle  :D  ) 
yine de ehline ( Mr_YAMYAM hocama ) müracaat etmekte fayda var diye düşünüyorum...
Söylediğin duruma göre o trafo sağlam gibi görünüyor , neden değiştirme ihtiyacı duyuyorsunuz ki?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

KOP

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 07 Nisan 2017, 19:32:34Anfinin ses girişinde görüyorum sanki, bu durum da bana ;
Sanki eskilerin HAT trafosu olarak adlandırdıkları bir trafoyu hatırlattı  ( çok uzun mesafeden kablo ile  gelen ses sinyallerini anfiye uygulamak için kullanılırdı , empedans uygunlaştırmak için, dip gürültüsünü azaltmak için, izolasyon sağlamak için vs vs sebeplerle  :D  ) 
yine de ehline ( Mr_YAMYAM hocama ) müracaat etmekte fayda var diye düşünüyorum...
Söylediğin duruma göre o trafo sağlam gibi görünüyor , neden değiştirme ihtiyacı duyuyorsunuz ki?

Teşekkürler yeniden  bi tane daha yapıcam bi tek o malzemeden bulamıyorum.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: KOP - 07 Nisan 2017, 19:37:48Teşekkürler yeniden  bi tane daha yapıcam bi tek o malzemeden bulamıyorum.

benzer şekilde aslında faksmodemler vardır, bilgisayara takılan, onların girişinde de vardı sanırım...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

KOP

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 07 Nisan 2017, 20:03:04benzer şekilde aslında faksmodemler vardır, bilgisayara takılan, onların girişinde de vardı sanırım...

( Mr_YAMYAM hocam )  Dediğin gibi hocamın cevabını bekleyeyim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: KOP - 07 Nisan 2017, 20:15:41( Mr_YAMYAM hocam )  Dediğin gibi hocamın cevabını bekleyeyim.
Birileri kulağımı kuyruğumu çekti galiba :D
Devre dinamik mikrofon yükseltme işi yapmıyorsa o trafonun bir anlamı yoktur.
Eğer dinamik mikrofonlar için devre yapacaksan yardımcı olmaya çalışırım.

KOP

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Nisan 2017, 20:23:20Birileri kulağımı kuyruğumu çekti galiba :D
Devre dinamik mikrofon yükseltme işi yapmıyorsa o trafonun bir anlamı yoktur.
Eğer dinamik mikrofonlar için devre yapacaksan yardımcı olmaya çalışırım.

[/quote

Hocam hoşgeldiniz. Resimde ki malzemenin adı nedir... Bana o malzeme lazım.. Anfi devresi yapıcam.

Mr_YAMYAM

O malzeme basit bir transformatördür.
Resimden değerlerini bilemeyeceğimiz için başkaca bir yorum yapamayız.

KOP

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Nisan 2017, 20:28:30O malzeme basit bir transformatördür.
Resimden değerlerini bilemeyeceğimiz için başkaca bir yorum yapamayız.

Hocam üzerinde ( N48 250 ) yazıyor. 1.mesajımda dediğim gibi 2x sargı var her iki sargıda 35 ohm ölçüyorum. İki sargı arasında bağlantı yok. Ben nasıl sonuca ulaşırım nasıl ölçüm yapayım.

Mr_YAMYAM

Ohm ölçümü ile sonuç alamazsın.
O trafo çok hassas bir eleman değil. Yerine başka bir trafo bile kullanabilirsin.
Önemli olan kullanma amacındır.

KOP

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Nisan 2017, 21:04:59Ohm ölçümü ile sonuç alamazsın.
O trafo çok hassas bir eleman değil. Yerine başka bir trafo bile kullanabilirsin.
Önemli olan kullanma amacındır.

Teşekkürler.

seron

Açılmıyor...
Resim açılmıyor...
Dönüyooooor dönüyoooor dönüyoooor...
Açılmıyor.
Çünkü boyut normal ama çözünürlük çooook yüksek.
Vazgeçtim, açamıyorum.
Özel bir trafo o. İhtiyaca göre özelliği değişebilir. yedek parça olarak bulunması çok zordur ve elle sarımı da meşakkatlidir. Sağlamsa onunla idare edin.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 08 Nisan 2017, 11:22:13Açılmıyor...
Resim açılmıyor...
Dönüyooooor dönüyoooor dönüyoooor...
Açılmıyor.
Çünkü boyut normal ama çözünürlük çooook yüksek.
Vazgeçtim, açamıyorum.
Özel bir trafo o. İhtiyaca göre özelliği değişebilir. yedek parça olarak bulunması çok zordur ve elle sarımı da meşakkatlidir. Sağlamsa onunla idare edin.
Sağa sola bağığrıp çağırmasana. >:(
[attach]7940[/attach]
Bak bende şipirdek açılıyor.

seron

Gelince bir dene, uyarsa kullanırsın.
Ama her bobinin değerinin farklı olduğunu biliyoruz tabi ki. (değil mi?)

KOP

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın