kasetçalar dişlileri hakkında

Başlatan lion6615, 11 Mart 2017, 22:53:26

lion6615

slmlar aranızda yeniyim herşey için şimdiden teşekkürler
 kasetçalar var elimde tecnics TR-979 tamir ediyorum şu an 3 adet dişlisini onarmayı başardım fakat 4. dişli de dağıldı eskimeden dolayı baya özelliğini yitirmiş kurumuş yaprak gibi olmuş dağılıyor resmen peki nasıl temin edebilirim nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. bahsettiğim dişli otomatik kapağın dişlisi iç mekanikten motor tahriğini arka tarafa kapak için ileten milin üzerinde dönen bi dişli evde parçalamadığım cihaz kalmadı bulamadım. :)

ozgurece

Deforme olmuş parçayı bulman neredeyse imkansız, ama çözümler var.  Öncelikle yıpramış parçanın dikkatlice hassas şekilde ölçümleri yapılıp taslak bir çizim yapılacak. 3D yazıcıya uyumlu bir yazılımda çizim yapılıp uygun malzeme ile deforme olmuş parçanın yenisi kolaylıkla yapılabilir..Diğer bir çözümde aynı model cihazın ikinci eli bulunabilirse yedek parça olarak kullanılabilir. Sanıyorum kullandığınız cihaz uygun olmayan ortamlarda (çok sıcak, soğuk) uzun süre beklemiş, bu nedenle diğer plastik parçalarında aynı şekilde deformasyon olması beklenebilir.

kamilsorhan

Ben gittigidiyor 'da  "plastik dişli" diye aradım 10 adet satıcı buldum,isterseniz gittigidiyor'dan bulabilirsiniz.

lion6615

Peki tr-575 de otomatik kapak acaba içindeki dişlileri aynimidir içi ayniysa bitane var alsam ise yarar mı bilgisi olan varmı

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın