Merhaba Arkadaslar.

Başlatan gonjuge, 01 Mart 2017, 21:15:30

gonjuge

Arkadaslar merhaba. X konu uzerinden internette arastrma yaparken bu site ile karsilasdim ilgimi cekdi ve buradayim. Adim Ozgur, 21 yasindayim. Beunde makine muhendisligi okuyorum ve 3.sinifim. Bir projem var hayata gecirmek istedigim, ki bunun icin makine bilgisi yaninda elektrik elektronik, yazilim bilgisi hayati yer kaplamakta.  Sitede aktiflik durumu nedir?  Burada elektrik elektronik konusunda soru cevapdan ziyade, sistematik egitimsel sekilde bilgi alabilme imkanim nedir? Hedefleri olan, tek hedefi bilim olan ve bilimsel calismalara ilgi duyan bir arkadas edinebilme olasiligim nedir?

Cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

seron

Hoşgeldiniz.
Forumun en geveze üyesiyim :D
Bendeniz, elektronik-program konusunda bilgili değilimdir; ama ustalar mevcut.

Önce forumda(burada) arama kısmından size en çok lazım olabileceğini düşündüğünüz konuları araştırın.
Daha sonra 320Volt anasayfasına giderek (bu forumun anasayfasıdır kendisi) orada da araştırmalar yapın.
Site, programlama konusunda arduino/robot forumlarına göre daha ağır(yavaş) gider; fakat bu, hiçbir yardım görmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Başlık açtığınızda, ya da bir şekilde yanıt beklediğinizde acil yanıt gelmeyebilir. Bu, ya ustaların o an ilgilenemeyecek durumda olmasından, ya da ilgili/bilgili olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Kısacası siz karar vereceksiniz. Burası yeterli bir forum. Ama sizi tatmin eder, etmez... ::)
Unutmadan: Forum kurallarını mutlaka okuyun.  ;)
Sonra başlığınıza ve yazdığınız iletiye bakın. ;)
Bunlar forumun daha derli toplu olması ve de isteğinize daha bir istekle yanıt verilebilmesi açısından baş faktör.

Hoşçakalın.

gonjuge

Hoşbulduk. Memnun oldum. :)

Suan temellendirme calismasi yapmaktayim. Yani az cok herturlu bilgi yararima olacak. Forum kurallarini kayit olurken okudum, insallah yanlis yere acmamisimdir konuyu. :)

seron

Konunuz doğru yerde. imlaya biraz daha dikkat.
"bu site ile karsilasdim ilgimi cekdi" karşlaştım, çekti. :) çok da sorun değil aslen. bizler arkadaşlarla gırgırına köylü lisanıyla da konuştuğumuz oluyor.
Neticede yalnız değilsiniz. Ortaya konu ata ata görüşe görüşe zamanla belli olur. Bilim-milim konusunda faydalı kişiler var. Dediğim gibi zamanla anlaşılacaktır.

Benden bu kadar.  :)

asma

Merhaba , hoş geldiniz.
Bir yerden başlamanız ve sabit durmamanız yararınıza olur.
Burada pek çok sorunuza cevap bulabilirsiniz ama bazen ayrıntılar için bazen de diğer sorularınız için farklı kaynaklara yönelmeniz gerekecek.
Temel elektrik ve elektronik kavramlarına hakim olmalısınız.
Okuduğunuz metinde terimler havada kalmamalı. Bir de jargon öğrenirsiniz , tamam olur.
Tamam derken , giriş için ilk adımı atmış olursunuz.

@seron
"karşlaştım" ne demek? 
 ;)
Bu arada ben dahil pek çok kişi düzgün bir dil kullanılmasını isteriz. Türkçe karakterleri olmayan klavyeden fazla bir şey beklemem.
Yazdıklarınız içinde 'ğüşöçİı' göremedim. Art niyet aramam.  ;)

Kolay gelsin.

gonjuge

Hoşbulduk.

Arkadaslar ulkemizin gelecegi icin kritik derecede yararli olacagini dusundugum bir proje ustunde calisiyorum. O yuzden klasik soru cevap sisteminde olmayacakdir soracaklarim. Ornegin bir sistemde kullanilacak elektronik duzenegin dusunulen yapisi hakkinda fikir alma vs. Bircok kaynak kitabi elimde, ki insan kaynagi eksik. Onuda buradan ve birkac ektra yollardan karsilamayi umuyorum.

Dil bigisine gelince,
Arkadaslar Dil bilgisi icin elimden geldigince dikkatli olurum. Ancak yanliz ile yalniz gibi kelime hatalari icin birsey yapamam, ki bunlar icin ektra calismam gerekir, buna ayiracak zamanim yok. Telefondan yazdigim icin Turkce karakterler yok. Ki Bilimsel bi forumda pek onemi oldugunu sanmiyorum. İsimiz bilim, insanliga bilim konusunda hizmet. Edebiyat forumu olsa en ufak hata o forumun amacina saygi duymamak olabilir, ancak burada goz ardi edilebilir diye dusunuyorum.

Degerli cevaplariniz icin tekrar tesekkur ederim. İnsallah bana cok buyuk yardimlari dokunacak bu forumun. İnaniyorum ben...

mcan

gonjuge

Hosbulduk hocam. Savunma sanayimizi ilgilendiren bir proje oldugu icin etrafimda veya internet ortaminda dillendirmekden kaciniyorum.

mcan

o zaman şu parça nasıl kullanılır nasıl çalışır diye sor.  yoksa açık verirsin

gonjuge

Tesekkur ederim. :)

Sorularimi ona gore sorup arasdiriyorum. Anlasilan kisimlar olacakdir elbet. Ancak yapboz birlesdirilmeyecek kadar kucuk parcalara sahip.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın