Laptop İçin ac Özellikli Wifi Kartı Takan Var Mı?

Başlatan cokomoko, 14 Şubat 2017, 02:14:09

cokomoko

Malumunuz wifi teknolojisi gelişiyor, benim wifi kartım b/g özellikli son versiyonlardan olan /n/ac özellikleri yok, sorum şu ac özellikli wifi kartıyla laptopun wifi kartını değişen var mı?
İkincisi bu benim bağlantı hızıma ne kadar fark yaratır? Hali hazırdaki wifi kartımı yeterli görüyorum ama /n/ac özellikli bir laptop da kullanmadım.
Üç, varsa kart öneriniz?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

Mr_YAMYAM

Wi-Fi kartları değişiminde direk olarak PC MAC adresin de değişeceği için öncelikle lisans anahtarın gidiyor. (Bizzat test ettim) Kurulu bir sistem üzerinde değiştirme. Sistemi yeniden kur. Linux tabanında böyle bir şey yok elbette.
Dışardan takılan Wi-Fi kartlarında sorun olmuyor.
Günümüz internet hızlarında (n) hızı pek avantaj sağlamıyor. Benim elde etmiş olduğum en yüksek hız 24Mb/sn de b/g kartlar ila (n) arasında hiçbir fark görmedim. Sadece donanım kalitesine göre ping ve jitter olaylarında biraz etkisi var.

seron

Ben yeterli bilgiye sahip değilim. Fakat dizüstümün wifi kartı bozuk idi. İkinci el birtane bulup değiştirdim. Hiçbir sorun çıkmadı. Windows lisans istemedi (korsan windows).
vidalarını söküyorsun, yenisini takıp vidalıyorsun olay bu kadar basit. genellikle sürücü istemiyorlar.

cokomoko

Teşekkürler ben de mevcut kartımdan memnunum ama /n/ac'nin bir etkisi, artısı var mı diye aklımda kalmıştı. Böylece bu soru işareti de kafamdan kalkmış oldu.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın