Kafayı Yedirten Sorun

Başlatan Mustafa281, 12 Şubat 2017, 11:51:51

Mustafa281

Öncelikle herkese merhabalar yakın zamanda almış olduğum Asus P5 anakartım var harddisk zamanlı zamansız sürekli kendine reset atıyor bu olay 10 saniye de olmakla 1 saatte bile oluyor değişiyor power supplyin yakın zamanda üzerinde Ka7500 adlı entegreyi değiştirmiştim  acaba başka yerinde bir arıza daha mı teşkil etti ? Bugün bilgisayarı açtığımda 12V 5V değerleri amansız bir şekilde oynadıklarını gördüm ben iyice power supplyden şüphelenmeye başladım sizce sorun nerededir ? Ramleri test ettim bir sorun çıkmadı.

fatih_celebi24

12 volt ve 5 volt çıkışlarındaki kondansatörlere şişme paktak varmı  bak birde geri besleme de sorun varmı ona bak

Mustafa281

Alıntı yapılan: fatih_celebi24 - 12 Şubat 2017, 12:09:3712 volt ve 5 volt çıkışlarındaki kondansatörlere şişme paktak varmı  bak birde geri besleme de sorun varmı ona bak

Hiçbir kondansatör şişik değil şu anlık

fatih_celebi24

geri beslemede dirençler ve zener diod veya geri besleme 4bacaklı entegreden olabilir ona bak birde psu model numara marka resim eklersen cok iyi olur

Maodon

Hdd reset attıgını ilk defa duydum cpu olmasın reset atan

Maodon

Yeni anakartı eski pssuyamı taktın nasıl iş bu psu nun güçü yeterlimi hesap ettin mi

Furkan KELEŞOĞLU

Harddiskten dolayı olabilir daha önce 1-2 aradaşım'da buna benzer sorun olmuştu harddisteki bir arıza yüzünden pc ye reset attırıyordu.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Maodon

Hdd yi çıkar mini xp kur dene atarsa haklısın ramda kuruyon mini xp yi

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın