Ttnet rezilligi basima gelenler

Başlatan erg123, 12 Şubat 2017, 00:29:21

erg123

Yaklasik 4 ay once ttnet 8mbit internet aldim ev telefonu oldugu icin 48 tl gibi rakamla antlastik aldik almasina ama surekli baglanti sorunu var ariyorum dogru duzgun ilgilenen yok hat babama kayitli oldugu icin onun numarasini verdik aradilarbabami 51 tl ye internet hizlanacak kesilme olmayacak denildi babam kabul etti aradan 2 ay gecti eskisi gibi kesilme yoktu interneti 16mbit yaptilar adsl arayuzunden baktigimda kullanabilirhiz 12 mbit iyi hos ay sonu geldi 85 tl lik fatura sok olduk paket ucreti 62 indirimli gerisi sisirme modem ucreti baglanyi ucreti falan falan arayip eskisi gibi 8 mbit yaptirdim suanda zirt pirt internet kesiliyor sikayetvar a yazdim olumlu sonuc alamadim ne yapmam gerekiyor konu yanlis yere acildiysa tasirmisiniz

seron

merhaba erg123,
sorununuzun çaresi yok. kesinti sorununu çözüyorsa yüksek ücretli paketten devam edin.

erg123

Seron ustam bi nevi haklisin ama su kesintiyi sikayet edebilecegim bi yer yok mu o kadar yuksek ucret veremem. Bastan haberim olsa baglatmazdim

seron

Elinde telefonla yapılmış aramaların (mümkünse küfürsüz, nazik) ses kayıtları, kesintilerin sürdüğüne dair ekran kayıtları(videolar), bunlara rağmen düzeltilmediğine dair düzgünce hazırlanmış bir şikayet dilekçesi ile savcılığa gidilir. Dava açılır. Dava sıkıntılı bir süreçtir. Kazanırsın. Firma istediğini verir. Fakat seni kara listeye alarak ilerde başka bir hat daha almanı engelleyenilir(nadir karşılaşılan bir durum).

Yani benim aklıma gelen sadece bu var.
İnternetteki bir haberde karşılaştım. Bir milletvekili kullanıcılardan tam ücret alınmasıa rağmen tam hizmet vermediklerine dair bir demeç vermiş. (yani internet hızını bilinçli olarak kısık tutuyorlar vermiyorlar demiş) TTNetten bir üst yönetici çıkıp basına açıklamada bulunmuş: "Eeee? hızı yükseltince de gençler oyun filim indiriyooooor?"

Durum bu iken hakkınızı alabileceğinizi sanmıyorum. Üzgünüm.
Bizim buralarda bir söz vardır: "Hoca ossurursa cemaat s.....ar!" Olayın başı bozuk. Mevlam kara yazı yazmış ne yapalım? :(

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: erg123 - 12 Şubat 2017, 22:16:19Seron ustam bi nevi haklisin ama su kesintiyi sikayet edebilecegim bi yer yok mu o kadar yuksek ucret veremem. Bastan haberim olsa baglatmazdim
Bu şekilde halledemezsin.
Kesintiyi önce müşteri hizmetlerini defalarca arayarak arıza kaydı oluşturacaksın. Oluşturmuş olduğun arıza kayıtlarının tarih ve numaralarını almak ve saklamak zorundasın. Cep telefonuna mesaj gönderirlerse sakla.

Çözüm olmazsa daha sonra aynı şikayeti yazılı olarak ilgili firmaya noter aracılığı ile ileteceksin. Gelip bakmak zorundalar. Gelip baktık diyip bizden kaynaklanan bir durum yok derlerse teknik servisliğe müracaat edip rapor isteyeceksin. Yazılı ve mühürlü olmak zorundadır.
Teknik servislik sana modemin uyumsuz diyebilir. Hattın (bina içi) arızalı diyebilir. Gerekli şeyleri o servisten sağladıktan sonra yine kopmalar oluyorsa bu sefer teknik servise ihtarname göndereceksin. O kadar para verdik yine aynı diye.
Bu sefer teknik servislik tutuşacak ve sana senden kaynaklı birşey yok diyecek. Bu söylediklerini yazılı rapor halinde vermek zorundalar. Vermezlerse ücretlerini vermezsin. Verirlerse bu yazılı rapor ile mahkemeye vererek tüm sözleşmeni iptal edebilirsin.

erg123

Yamyam ustam eywallah noktayi koydun. Sagolasin hemen denemeye basliyorum bu dediklerini

davut naci kaya

Bende süperonline ile benzer bir sorun yaşadım. Sürekli internet kesiliyordu. 2 hafta içinde birkaç defa arıza bildirimi yaptım. Sorun hiçbir şekilde çözülmedi. Sonra sözleşmeyi okudum. Bir yerlerde kusurlu hizmetten bahsediyordu. Eğer 3 işgünü arıza giderilmezse sözleşme tazminatsız fesh edilir benzeri bir şeyler yazıyordu. Son kez aradığımda sözleşmenin bu maddesini müşteri temsilcisine okudum ve hizmetlerinin kusurlu olduğunu bu nedenle tek taraflı sözleşmeyi fesih ettiğimi bildirdim. Size dönüş yapacağız dedi  ve 23 aylık sözleşmeyi bitirdiklerine dair aradılar ve sadece 1 ayın faturasını ödedim. Sözleşmenizi okuyun ve sözleşmenizde buna benzer bir madde mutlaka vardır. Sözleşme üzerinden gidin ve tüketici mahkemesine gideceğinizi vurgulayın. Aldığınız hizmet kusurlu çünkü.

erg123

Sozlesme elimde yok ama ttnetten bulurum diye umit ediyorum bulursam bakicam hemen sizede bildiririm

erg123

Ustalarim sozlesmeyi buldum cok uzun oldugundan fesh kelimesini arattim birkac sonuc buldum okudum okudum tam anlayamadim musteri temsilcisine sordum ttnet mudurlugune gidip rapor tutulacakmis da ordan fesh edebilecekmisiz ben bunu yapmam zor ilcedeyim ile gitmem lazim 30dk araba bekle 7.5 tl git bi 30dk da bekle 7.5 tl gel 1 saat bekleme 1 saat yol aksama pertim cikar

erg123

Bugun ekip geldi bakti ek vardi kesti bicti olctuler denediler tamam dir dedi sıkınti cikarsa ariza olustur mesaiden sonra numarasinida verdi beni ara ertesi gun geliriz ama hava iyiyken cagir bu havada bakamiyoruz dediler kar yagisinda adamlari yorduk islandilar ariza koyun yakinindaki santralden gelen kablo veya kutularda olabilir bakmak lazim dediler ellerinize saglik diyip adami gonderdim 5 dk surmedi gene gitti hava acsin gene cagiricam bi baksinlar

erg123

Mr_yamyam ustam avometre ile db nasil olcebiliriz gecenlerde db ilgili kisa cevabiniz vardi tam anlayamadim. Yazmayi unuttum soyle birsey var telefon hattinda disardan gelen kablo db deger ortalama 15 olmasi lazim 15 ustu iyiymis adamlardaki makine bendr yok olcum aletiyle olceyim diyorum

elevit610

Aynı kopma sorunu 1,5 yıl yaşamış biri olarak sana tavsiyem sorun düzelinceye kadar arayacaksın hatta ben yaptığım her görüşmenin kaydını yapıodum sürekli aradım bizde bir sıkıntı yok falan dediler bu sıkıntıları ttnet oldğu zaman ne zaman türk telekom oldular arıza ile daha çok ilgilenmeye başladılar biz santrali kontrol edioz normal sıkıntı yok bende böyle denilince tp-link  modemimi kullanıodum modemden şüphelenip yeni modem aldım baktım bundada çok kopma olunca hattan şüphelendim önceki kablolar eskiydi voltmetreyle ölçüyodum kayıp vardı kablodan şüphelenip tekrar aradım kablonun değiştirilmesi talebinde bulundum ekip gönderip kontrol edeceğiz dediler ekip geldi kutuya bakıp birde evden ölçüm aldı zayıf dedi oda onayladı 1 hafta sonra yeni ekip geldi kabloyu değiştirdiler şuan 7aydır tek kopma yaşamadım adsl hızım 16mb sıkıntısız geliyor yani fazladan modem oldu fakat sorunu çözdüm
Birçok gidenin her biri mutlu ki yerinden,
Birçok seneler geçti dönen yok seferinden!..

erg123

Cok sanslisiniz bizde ne olacak bilemiyorum kablolar soyle dirrkten eve gelen kablo kutusunda birsey yok bu direkten baska direge giden kablo var o direktende santrale gidiyor santrale kablo giden direkte bi dunya kablo var hic ellenmemis ondan supheleniyorum baya eski hava açsin ekibi cagiracam ne yapacaklarini merak ediyorum 3g olsa 50 60 tl sinirsiz internet alinirdi kablo derdi hava derdi yok. Birde kibrista catiya anten var ordan routur a geliyor al sana internet nasil oluyor cozemedim sistem iyi

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın