yeni üye(kaynaşma fikir alışverişi)

Başlatan frukocuk, 28 Ocak 2017, 01:48:54

frukocuk

selamun aleyküm

lise ve üniversiteyi elektronik üzerine okudum ancak meslek üzerine pek çalışmadım. üniversiteden çıkalı 5-6 yıl oldu şimdi ise eskiye dönüp bi projeye başlamam gerekti.

arm mimarili bi sistem yapacaklar ancak yapacak adam bulamayınca ihale bana kaldı. biz en fazla 16f84-16f877 görmüş bunlarıda assembly ile yazmış adamlarız, oda ne kadar yazmak denirse.

şimdi bu konuyu neden açtım diye merak ediyorsunuz :) elcevap; yapacağım işte pek bilgim olmadığı için herşeyi "0" dan öğrenmeye çalışıyorum ve görüyorumki bu konuda ne bir türkçe kaynak ne bir eğitim seti nede türkçe bir döküman bulmak mümkün değil.

muhtemelen bu işle uğraşmak isteyen onlarca kardeşim vardır burada belki uğraşanlarda vardır. bu süreç boyunca karşılaştığım her problemin çözümünü buraya girerek bazende ilerleyemediğim noktalarda soru cevap şeklinde ilerleyerek hem kendime bişeyler katmak hemde bu konuda döküman arayan arkadaşlara bi nebze olsun kaynak sağlamak istiyorum.

bu konuda işlem yapabileceğimiz kimler var burada? bişeyler bilmesi önemli değil öğremek istemesi bile yeterli, maksat bir bilgi havuzu olsun türkiyede. halen üniversitelerde assembly ile 16f84 kodlanıyorsa bu çocuklara bişey vermek bizim boynumuzun borcudur. hem herkeze maddi destek olur hemde ülkemize bi faydamız olur.

nacizane düşüncemdir, umarım destek bulur ve istediğim havuzu oluşturabilirim. Allah utandırmasın

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın