elektrikten ısı elde etme

Başlatan ege1222, 14 Ocak 2017, 20:08:10

ege1222

arkadaşlar elektronik sigara için pil adet sony 18650 vct5 pilim pil özellikleri:
 KimyasıLi-ion Pil, Lityum iyon Pil
Voltaj3.7V
Kapasite 2600mAh
Anlık Deşarj30 Amper
Ağırlık48.50 gr
Ölçüler18.25 mm x 65.00 mm
Özellik18650 Li-ion Şarj Edilebilir Pil

benim elektrikten ısı elde etmem için yeterliolmuyor ısıtıcağım tel  72.76Ω/m bir tel  telim ısınıyor ancak ben ısınma süresini azaltmak istiyorum bunu için ne yapmalıyım öneri ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

Mr_YAMYAM

Hızlı ısınma özellikli karbon teller vardı sanırım.
İnternetten bi araştırabilirsiniz.

ege1222

elektronik sigara için kullanıcağımdan teli değiştiremiyorum

seron

Nasıl bir tel kullanıyorsunuz?
Tel sigaranın kendi teli mi yoksa modifiye etmeye mi çalışıyorsunuz? ben onu anlamadım. daha doğrusu elektronik sigaraların çalışma mantığını bilmiyorum. şayet bu tip sigaralar tel ısıtma mantığı ile çalışıyorsa;

-Kendi teli artık doğru dürüst ısınmıyor, zamanında yeterli ısıya ulaşamıyor ise; pil ölmüş, veya içdirenci büyümüştür. her halükarda pil değişir.
-Kendi teli değil; tel uydurulmaya çalışılıyorsa; uydurulacak telin kendi teline eşdeğer olması şarttır. Ohm değeri aynı olsa bile, her telin elektrik akımı verince akkor fazına geçme süresi değişir. Dayanma süresi değişir. akkor fazına geçince direnci değişir(telden tele fark eder), akkor fazına geçince verdiği ısı da telden tele değişir.

ben o sigaranın içindeki telin durumunu bilmediğimden ne desem atmasyon olur. tek bakacağınız şey direnci değildir. baktınız olmuyor, elektrik ampullerinden çıkarttığınız tungsten flamanlardan keserek deneyin. tabi ben bunları hala sigaranın nasıl çalıştığını bilmeden varsayımsal olarak anlatıyorum. eğer ucuz birşeyse yenisini alın gitsin...

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ege1222 - 14 Ocak 2017, 20:17:00elektronik sigara için kullanıcağımdan teli değiştiremiyorum

cigarayı bırak en iyisi,,,
bunun elektronik olanı da olmayanı da aynı bence :D
:)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın