XP SP3 bu aygıt daha hızlı çalışabilir hatası çözümü

Başlatan gevv, 08 Ocak 2017, 20:22:36

gevv

merhaba,

uzun süredir karşılaştığım fakat işlerimi pek zorlaştırmadığı için önemsemediğim bir sorundu laptobum desteklediği halde usb 2.0  bellekler, diskler tam hız çalışmıyor  "bu aygıt daha hızlı çalışabilir "  hatası görünüyordu

bir kaç gündür işlerimi öyle yavaşlattıki baya bir araştırdım çözüm bulamadım bios ayarları vb. önerileri işime yaramadı en son yabancı bir sitede sp3 sorunu olduğu sp2 de sorun olmadığı yazıyordu http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=339086

son bir deneme yapayım dedim öncelikle usb sürücülerinin detaylarına baktım  usbstor.sys,  usbport.sys,  usbohci.sys  vb..... dosyalarını kullanıyorlardı  bu dosyaları  xp sp2 imajında DRIVER.CAB  dosyası içinde buldum   kopyaladım

sonra C:\WINDOWS\system32\drivers  klasöründe aynı dosyaların yedeğini alıp sp2 den aldığım dosyaları yükledim makineyi yeniden başlattım  sorun çözüldü

xp sp3 kurulu her laptop veya masa üstünde sorun olmuyordur belki ama yinede  ek bir çözüm olarak aklınızda bulunsun

çok eskiden win98 zamanlarında benzer atraksiyonları sürücüsünü bulamadığımız modemler ses kartları vb. için yapardık nostarji oldu :)

seron

Teşekkür ederiz. Gevv'in de Xp kullanmakta olduğunu görerek mutlu olduk yani.

Bilgisayarım > sağtık.... aygıt yöneticisinden,
bu aygıtın sürücüsünü kaldır deyip
çıkar-tak yapınca düzelmedi mi?
ben de bu sorunla karşılaştım ve kolayca düzeltmiştim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın