Aracımın Orjinal Direksiyon Kumandası İle Pioneer Teypi Yönetme

Başlatan cemonur, 18 Mayıs 2010, 09:59:34

cemonur

Arkadaşlar herkeze merhabalar şimdi size bi kaç sorum olacak herkezin başına az çok gelmiştir böyle bişi aracıma yeni mp3 çalar taktırdım ve sorunsuz kullanıyorum ama istiyorumki imkan varken orjinal direksiyon kumandam ilede mp3 çalarımı kontrol edebileyim. Aracım Renault Megane 2 ve kumandadan gelen ve orjinal teyp e giren sarı renkli bir soket war bu sokettede pinlerin 3 tanesi +5v bitanesi +12v biride gnd bu soket hem aracın konsoldaki lcd ile bağlantısı var hemde direksiyon kumandası ile baglantısı war ancak bu kumandadan gelen verileri yada komutları bnm ilk olarak süzmem ve almam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim acaba.

Pioneer ın kumanda edilmesine gelecek olursak wired remote girişinden;

bu konuda sıkıntı yok ancak dediğim gibi o komutları alıp işleyip nasıl çevirebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim eğer başarabilirsek herkesin yararına olmuş olur diye düşünüorum.

cemonur

arkadaşlar biraz araştırma yaptım ve anladığım kadarıyla doğru pin i bulup gelen değerleri okumam gerekiyor sonrasında ise pic programlayıp gelen değerlere göre işlem yaptıracağım.. şimdi doğru pini bulduğumda gelen verileri nasıl alabilirim .

mhoca

yardım edicek biri yokmu acaba? Konu karışık ve açıklama yetersiz. ayrıca  edicek değil edecek.

cemonur

Alıntı yapılan: mhoca - 23 Mayıs 2010, 19:57:42yardım edicek biri yokmu acaba? Konu karışık ve açıklama yetersiz. ayrıca  edicek değil edecek.

kusura bakma bizim buralarda genelde böyle konuşulur.. dikkat edemedim pardon , özür dilerim senin kadar dikkatli değilim huzurunda saygı ile eğiliyorum..

Konuya dönecek olursak aracın orjinal kumandasından kaset çalara bi kablo geliyor ancak hala hangisi olduğunu bulmuş değilim ve bu gelen kablo ya direnç değerini değiştirerek kaset çalara komut veriyor ( yani şöyleki aynı en üstte eklediğim pioneer in şeması gibi direnç değeri değişerek komut veriyor ) yada direk dijital olarak komutlar gönderiyor direnç değişiyorsa bunu ölçü aletiyle bulmam mümkün ardından izlenecek yol gelen dirençleri algılayıp nekadar olduğunu bulup ona göre işlem yaptırıp pioneer da karşılık gelen direnç e nasıl çeviririm bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum yada nasıl bi yol izleyeceğimi söyleyecek biri olursa o konudada araştırmalarımı yapabilirm.

Yazı hatalarım olabilir şimdiden kusura bakmayın :)

sinangndz

Arkadaşım bence sen devreyle falan uğraşma.arabanın markasını modelini üretim yılını birde teybin markasını yaz ben sana uygun adaptörü göndereyim.sende orjinal direksiyon kumandasını dilediğince kullan.resim yükleyemedim,mail adresini yaz hemen resmi göndereyim incele...
selamlar

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın