ultrasonik nebülizatör

Başlatan hsn38_38, 02 Aralık 2016, 00:10:06

hsn38_38

Nevşehir biyomedikal teknikerliği 2.sınıf ögrencisiyim. bitirme projesi olarak ultrasonik nebülizatör konusunu aldım.bu cihazı yapmam gerekiyor.fakat düz lise çıkışlıyım.şuana kadar aldığım derslerde bu aleti yapmam için yeterli degil. bu aletin yapım şekli devre şeması gibi bilgileriniz varsa benimle paylaşabilirmisiniz.

mcan

google baktım  buhar makinesi gibi. solunum sorunu olanlar için. bunun ultrasonic olması amaçı nedir ?

Adnancoskun

Bir karedalga osilatör, bir adet uygun frekansta piezzo kristal bir de bu kristali sürecek güç transistoru
Hepsi bu
Bu arada
Neden ultrasonik?
Çünkü soğuk buhar lazım
Soğuk buharı nasıl elde edebilirim?
Suyu yüksek frekansta titrestirerek
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

hsn38_38

ultrasonik ses dalgaları ile su partiküllere ayrılıyor bu şekilde soguk buhar elde ediliyor. bana lazım olan şema ve gereken malzemeler. okulda 2 yılda doğru düzgün birşey ögretmediler.şimdi bilmediğimiz şeylerden yapmak zorundayız.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: hsn38_38 - 02 Aralık 2016, 20:29:16ultrasonik ses dalgaları ile su partiküllere ayrılıyor bu şekilde soguk buhar elde ediliyor. bana lazım olan şema ve gereken malzemeler. okulda 2 yılda doğru düzgün birşey ögretmediler.şimdi bilmediğimiz şeylerden yapmak zorundayız.

karedalga osilatör kısmını 555 ile yaklaşık 20-30 kHz arasında yapabilirsin
piezzo kristal zaten satılıyor
piezzoyu sürmek için de 10-15 watt güç sağlayabilecek NPN bir transistör seçebilirsiniz,

aşağıda basit bir uygulama var.

hsn38_38

Adnancoskun

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın