Çalışma ortamlarımız. (YARIŞMA)

Başlatan Mr_YAMYAM, 28 Kasım 2016, 15:25:15

Mr_YAMYAM

Her kişinin kendine özgü bir çalışma ortamı bulunur.
İşadamı olsun, öğrenci olsun, tamirci olsun, hatta moderatör olsun mutlaka kendi masası ve bir ortamı bulunmaktadır.
Kişilerin çalışma ortamlarının görüntülenmesini amaçlayan bu konumuz içerisinde kendi ortamlarımızı paylaşarak, üyelerimizin beğenilerine sunulacaktır.
Böylece çalışma ortamlarımızdaki bazı unsurların, gelen eleştiriler doğrultusunda düzeltilmesini de sağlayabileceğiz.
KENDİ ÇALIŞMA ORTAMLARIM.
TEKNİK ÇALIŞMA ODAMIN GÖRÜNTÜLERİ.
[attach]7308[/attach]
[attach]7310[/attach]
Bu çalışma ortamımda ses ve görüntü işleme, özellikle eski plaklarımın digital ortama atılarak arşivlenmesi, beraberinde elektronik hobi çalışmalarım yapılmaktadır.
Dolayısı ile düzen ve cihazların düzenlenmesi bu amaçlarıma uygun tasarlanmışlardır.

İNTERNET ORTAMI ve SİGARA BÖLÜMÜ.
[attach]7312[/attach]
Bu odada sigara içki ve bilimumum meşrubat tüketimi serbesttir  ;D
İnternet ortamında vakit geçirirken ve sizlere yazarken bu ortamda bulunmaktayım.

ozgurece

Onursal Hocam Çok güzel, düzenli, her şey elinizin altında Elinize sağlık.Yanlız birşey benim dikkatimi çekti o hoparlörler LED monitöre çok yakın konumda manyetik alan Monitörde görüntü sorunlarına sebep olabilirmi ?Bu arada ben sadece meyve suyu veya çay alabilirim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 28 Kasım 2016, 15:59:01Onursal Hocam Çok güzel, düzenli, her şey elinizin altında Elinize sağlık.Yanlız birşey benim dikkatimi çekti o hoparlörler LED monitöre çok yakın konumda manyetik alan Monitörde görüntü sorunlarına sebep olabilirmi ?
Manyetik alan günümüz LED türü monitörlere etki yapmıyor.
Zaten hoparlörler manyetik olarak kapatılmış.

seron

Ben çalışma(MA) ortamımı çekip götersem, yarışmayı kaybetmeyi bırak, siteden kovulurum :D
o yüzden ben almayayım.

ozgurece

Arkadaşlar ben çalışma ortamının resimlerini çekip burada paylaşırsam kesin beni döversiniz , o nedenle bende almayayım. :))

Mr_YAMYAM

Yahu ne korkuyorsunuz.
Kimseleri dövmeyiz. Herkes paylaşabilir.
Ben aslında @Adnancoskun  hocanın ve diğer modların  çalışma mekanını merak ediyorum.

cevat1

Video çekip yarın yayınlarım

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 28 Kasım 2016, 21:24:26Yahu ne korkuyorsunuz.
Kimseleri dövmeyiz. Herkes paylaşabilir.
Ben aslında @Adnancoskun  hocanın ve diğer modların  çalışma mekanını merak ediyorum.

Hocam okuldayim
Yarın ofise geçince paylasirim
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

cevat1

Küçük hobi atölyem

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: cevat1 - 29 Kasım 2016, 16:18:43Küçük hobi atölyem

Ben kendimi Konya sokaktaki bir dükkanda sandım  ;D
Ne ararsan var gibiydi.
Hemen hemen her alet açılıp kapatıldı ama oradaki fonksiyon jeneratörümü yoksa frekansmetre mi o açılmadı  :D
Oyum senin mekanından yana. ;)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: cevat1 - 29 Kasım 2016, 22:00:33Fonksiyon jeneratörü ,
Benim odamda olsa baş köşede olurdu.
Senin orada açılmaya bile değer görülmemiş  :D

cevat1

Yok ustad. Üşendim açmaya...
Bazi fabrikasyon ürünlerde tasarim hataları yapiyorlar.
Halbuki muhendislik ürünleri ama düşünmüyorlar demek ki...
Fonksiyon jeneratörünün açma kapama anahtarı cihazın arka kısmında.  Tepeden kolumu sokuyorum anahtarı acmak için.
Cihazin önüne bir anahtar koymamış.
Osiloskopun acma kapama anahtarini tepesine koymuş. Yav birader cihazin  ön kisminda yer mi yok. 220. power kabloyu sol yandan çıkartmış baska cihazla yan yana duramıyor kablo engel oluyor. 220 kabloyu cihazin arka kismina aliverin daha kullanisli olsun.
Bizlerin dahi tasarimda bu hataları yapmayacagimizi mühendisler yapıyor.

Mr_YAMYAM

Ciddi markaların üretimlerinde bu gibi hatalar olmuyor.
Ben yıllarca tektronik osilaskoplar, Rodhe swarge lar ve Neutrik ler kullandım.
Her birisi kullanım açısından bir numara idi.

seron

Benim en çok beğendiğim şey, ortam çok fazla dağınık gibi görünse de aslında malzeme fazlalığından ve ortamın dar olmasından dolayı böyle olması ve buna rağmen herşeyin yerli yerinde düpdüzgün konması. Özellikle pahalı komponent kutularına yüksek meblalar ödenmemiş, bugün bi'milyonculardan ucuza temin ediebilen saklama kapları ve dondurma kutuları gayet mantıklı şekilde kullanılmış.
İmkanlar son derece mükemmel değerlendirilmiş. Bilen insanın hali başka oluyor. Ben uzman olmadığımdan hiçbir düzenim yoktur. malzemelerim eksiktir. yankeskim bile körelmiş, kıl kadar telleri kesemiyorum. daha da kötüsü birşey lazım olunca bulamıyorum; biri burada, biri balkonda, biri divanın altına kaçmış, kayıp... :D Toooz topraaaak bir görüceksiniz. ::)  :D

cevat1

kg2006

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 28 Kasım 2016, 15:25:15Her kişinin kendine özgü bir çalışma ortamı bulunur.
İşadamı olsun, öğrenci olsun, tamirci olsun, hatta moderatör olsun mutlaka kendi masası ve bir ortamı bulunmaktadır.
Kişilerin çalışma ortamlarının görüntülenmesini amaçlayan bu konumuz içerisinde kendi ortamlarımızı paylaşarak, üyelerimizin beğenilerine sunulacaktır.
Böylece çalışma ortamlarımızdaki bazı unsurların, gelen eleştiriler doğrultusunda düzeltilmesini de sağlayabileceğiz.
KENDİ ÇALIŞMA ORTAMLARIM.
TEKNİK ÇALIŞMA ODAMIN GÖRÜNTÜLERİ.
[attach]7308[/attach]
[attach]7310[/attach]
Bu çalışma ortamımda ses ve görüntü işleme, özellikle eski plaklarımın digital ortama atılarak arşivlenmesi, beraberinde elektronik hobi çalışmalarım yapılmaktadır.
Dolayısı ile düzen ve cihazların düzenlenmesi bu amaçlarıma uygun tasarlanmışlardır.

İNTERNET ORTAMI ve SİGARA BÖLÜMÜ.
[attach]7312[/attach]
Bu odada sigara içki ve bilimumum meşrubat tüketimi serbesttir  ;D
İnternet ortamında vakit geçirirken ve sizlere yazarken bu ortamda bulunmaktayım.

hüdo hoparlörleri değiştirmişsin.gümrükten alıp modifiye ettiklerini koymuşsun.amfide değişmiş bu arada.kendi amfini yerleştirmişsin.sistem oturdu anlaşılan keyfini sür

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: kg2006 - 08 Aralık 2016, 23:25:43hüdo hoparlörleri değiştirmişsin.gümrükten alıp modifiye ettiklerini koymuşsun.amfide değişmiş bu arada.kendi amfini yerleştirmişsin.sistem oturdu anlaşılan keyfini sür
Hoparlörler birkaç kez değişti.
Yer ayarlaması ve ses kalitesi açısından en son bunlara karar verildi.
Diğer hoparlörler cigara bölümüne büyük idi. Buraya HECO'ları koydum.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın