Bilgisayar Bakımı İçin Ücretsiz Portabıl Yazılımlar [paylaşım]

Başlatan seron, 11 Kasım 2016, 19:34:37

seron

Can sıkıntısından dolayı boş zamanımı değerlendirerek kendim için hazırlayıp bir süredir kullandığım yazılımlarımı sizin için burada paylaşıyorum.

Bu yazılımların bir kısmı ücretsiz, bir kısmı kısıtlı, bir kısmı da açıkkaynak-ücretsizdir. Kullanımları yasal olduğu için aklınıza birşey takılmadan kullanabilirsiniz. Dosya boyutunun yüksek olması dolayısıyla indiremeyenler için küçük boyutlu 7zip halini de paylaşıyorum.

BU NEDİR?
bilgisayar bakımında kullanılan akla gelen hemen her yazılımın portabıl-kurulumsuz çalışan versiyonları derlenerek iso haline getirilmiştir. 
içeriğinde ne olduğunu da resimle gösterdim.

FAYDASI NE?
Ayda yılda bir kullanılacak onlarca yazılımı bilgisayarınıza kurarak sisteminizi çöplüğe çevirmeyeceksiniz. sadece lazım oldukça flaştan ya da her nerede saklıyorsanız oradan tek bir çifttıklamayla çalıştırarak kullanacak, işiniz bitince kapatacaksınız. Programlar, kapatıldıktan sonra TEMP klasörlerinde oluşturdukları dosyaları otomatik olarak silmekte ve böylece gerek sistem klasörlerinizde gerekse registry (sistem kayıt anahtarı kaydı)'de gereksiz kayıt oluşturmayacaktır.

Belki sizlere de faydası olabilir diyerekten paylaşıyorum.

DİKKAT: Bu seti Avira ve Avast ile taramadan geçirerek herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ama yine de siz de tarayarak kontrol edin. Bu konuda sorumluluk bana ait değil.

kapak:

içindekiler:

Link-1:
https://cloud.mail.ru/public/8Cy6/gKEV2YGwo
boyut 182MB  RAR şifre: menzil

Link-2 (7zip ile yoğun sıkıştırılmış daha küçük boyutlusu):
http://s5.dosya.tc/server3/c2ghcv/Yeni_klasor.rar.html
boyut 109MB şifre yok WİNRARLA AÇMAYIN HATA VERİR 7ZİP PROGRAMI KURUP ONUNLA AÇIN. içinde sizle ilgisi olmayan bir notla karşılaşabilirsiniz kusura bakmayın :D

Heriki dosya da açıldığında 450-480MB civarında olur. flaşa kopyalanır. tıkla-çalışır moddadır.
İndimek istemeyenler için bilgi amaçlı pdf not ektedir:

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın