LEM HAH1DR 500-S/SPI Akım Sensörü Yardım

Başlatan saltun, 06 Kasım 2016, 17:43:43

saltun

Merhaba arkadaşlar,
LEM HAH1DR 500-S/SPI sensörünün girişine AC 150A gibi bir akım değeri verip çıkışta 2-3,3V gibi bir gerilim değeri okuyoruz. Benim sorum ise bu sinüsoidal AC akımın çıkışında görülen gerilimin dalga şekli. Datasheetinde bir osiloskop görüntüsü var burda zaman gecikmesi olduğunu gösteriyor ama ne yazıkki net olarak anlayamadım :(acil olarak çizmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler. Datasheet;
http://www.lem.com/docs/products/hah1dr_500-s.pdf

asma

Merhaba
Eklediğiniz linkte aynı tabloyu göremiyorum.
Zaman gecikmesi 100A/uS olarak ifade edilmiş. Ölçülen akım 100A kadar değişince 1 microsaniye sonra çıkış değeri (100A e karşılık gelen) değere ulaşır demek oluyor.
Resimde ve data sheette ufak bir ayrıntıdan bahsediyor , fakat tam anlamadım. Sanki bu gecikme değerin %90 nına ulaştığı süreymiş gibi anladım.
Yani 150A akım sıfırdan max. değerine ulaştığı andan itibaren 1,5uS sonrasında okuduğun değer 135A civarı olacak. 150A okuman için gereken süre ise çok belirli değil , doğrusallığı bozuk, ama 2us de kesin tam değeri görürsün.
Ben son cümleyi yanlış yorumladıysam belki sensörün ölçebileceği max. akım değerinin %90 ı na kadar bu gecikme doğrusal , fazlası için gecikme biraz daha yüksek oluyordur. Bu durumda 150A değeri tepeye ulaştığından 1,5us sonra çıkış ta ulaşır.

Kolay gelsin.

mustafayilmaz

Step Response Time %90 10uS demiş.

Meal :

Sinyali %90 doğrulukta okumak için en az 10uS bekleyin diyor.

saltun

Öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.asma aynen benim elimdeki önceden indirilmiş datasheet güncelinde yok. 2us olayını tam anlamadım ama bende şimdi baktığımda mustafayilmazın dediğinden de yola çıkarak operating characteristic de yer alan tr response time osiloskop görüntüsünde de var delta t 6us olarak gösterilmiş. 6us'lik bir gecikme olduğunu düşünüyorum. Yarına çizmem gerekiyor grafiği AC 150A sinüsoidal sinyalden 6us ötelenmiş 3.3V genlikli AC bir sinyal çizsem doğru olur mu aceba?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın