Kayan Yazı led sayısını arttırmak?

Başlatan kadir53, 02 Kasım 2016, 18:31:46

kadir53

Arkadaşlar ben kayan yazı Yapmak istiyorum FAkat sorunlar var bn picin ol duğu kartı yapıp led sayısını artırabilirmiyim yani 115 ledli bir kayan yazı devresi yaparsam led sayısını artırabilirmiyim kısacası bu

ilyaS5

selamlar ..

dediğinizi tam anlamadım ama  bir kaç farklıu cevap verdım ısınıze yarar umarım

5*7 yada 8*8 matrıx led ler ile pıc 16f628 vb bir pıc ve 74hc595 tarzı bir shıft regıster ile (uygun da bir güç kaynağı ) kullanarak

50 sutunluk yada 100 sutunluk bir kayan yazı yapabilirsin...

ama yok ben ; ''k a d i r'' yazacam dersen her harfi ledlerle oluşturacam .. harflerin katodunu topraga vercem.. her harfin anotlarını ayrı ayrı kısa devre edecem ,  .. sonra pıc den gonderılen 1 yada 0 larla kontrol edecem diyorsan .. ledlerı arttırman gerekiyorsa .. harfın anotunun onune direncatman lazım .. güç kaynağını amperı yetermı bakman lazzım

ve pıc kartını yapacan ama adam uln enresi kunnamısmı . bir başka harf grubunu daha kapsayacak sekıldemı yapılmış  ona bakmak lazım

ama eğer şunu diyorsan ; ya harflerı orjınalınde 12 led le yapmıs ben her harfi 18 led le yapacam diyosan eğer .... oradada şuna dikkat edecen .. harflerden once ledlerın anotları kısa devredir büyük ihtimalle . orada adam bir direnç koymalı .. o direncin değerını değişmezsen ledleri arttırısan led ısıklar sonuk olur ... direnc değerı dusurmelisin sadece burada .. hesabını yap tabi ...ama direncleri wattlı olarak kullan

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın