UC3842 Entegresi hakkında bilgi ?

Başlatan ugur-kbc, 15 Mayıs 2010, 11:48:00

ugur-kbc

Arkadaşlar UC3842  Entegresi hakkında bilgisi olan varmı.
karaköye gidip gelmekten bıktım. Aldıklarımın hepsini yakıyorum.
bu entegre ile şunları yapmak istiyorum
1) girişe uyguladığım pwm sinyalini ( 5v pp) çıkıştan almak istiyorum. ( terslenmesi ve vpp önemli değil )
2) akım sense  her kestiğinde soft star olarak çalışsın.

aslında girişe uyguladığım pwm\'i  çıkıştan olıyorum. ( terslenmi olarak ) ancak beslemeyi kesip tekrar verdiğimde sapıtıyor.
birde. CT capasitorünü Çok yüksek değerde secmek zorunda kalıyorum (220 uF ) bana biraz garip geldi. RT 10
Ben UC 3842  nin girişine harici pwm uyguladımda  RT ve CT \'değerlerinin bir önemi kalmıyormu.
( UC3842\' yi  secmemim nedeni 100% duty cycle olmasından.)

hariçi PWM uygulandığında soft star olarak çalışırmı.

datasheet bilgilerini yorumlayacak bilgiye de sahip değilim.

arkadaşlar, hocalarım yardımınızı bekliyorum.

Flatron

Merhaba
Ben o entegrenin kitapçığını  tercüme edeceğim sanırım 10 gün içinde biter. Uğraştığınız devreyide koyarsanız daha fazla yardımıcı olanlarda çıkacaktır. Ancak şöyle bir baktığımda soft start diye bir özellikten bahsetmiyor.Ama \"Low Start up Current\" (Başlangıçta Düşük Akım Çek) O özelliğide:Tipik:0,45 mA ,Max:1 mA
Entegreyi bilenler daha çok yardımcı olacaklardır sanırım
Kolay Gelsin

Flatron

Merhaba
Kitapçığına biraz baktığımda:Entegrenin 4 ile 5.bacağı arasına bağlanan kondansötor(CT) ,Entegrenin 4 ile 8.bacağı arasına bağlanan RT  dirençlerinin değeri ile anahtarlama frekansı ayarlanıyor ancak kitapçığında CT değeri için verilen en yüksek kondansötör değeri 100 nf (yaklaşık :3,3 KOhm luk RT direnci ile)  *Kitapçığın  6.sayfasındaki en sağdaki grafik den)
Anladığım kadarıyla o grafikteki yatay eksen frekans ,dikey eksen RT ,doğrularda kondansatör değerleri (doğal olarak o doğruların yatay bileşenleri direncin değerini dikey bileşenleride frekansı veriyor, o sıga değeri için)
Yanılıyorsam bilen arkadaşlar düzeltsin.
Ayrıca zaten o direnç ve kondansatör değerlerinin ve Duty Cyle değerlerinin nasıl hesaplandığının formülleri var

Diğer sorduğunuz soru ile ilgili bir bilgim yok.
Kolay Gelsin

ugur-kbc

+

devreyi gönderiyorum devre çalışıyor..
benim yapmak istediğim  bu devrede kullanılan sg3525a  entegesi yerine uc3842 entegresi kullanmak cünkü sg 3525a ile  max.  %50 duty cycle alınabiliyor. bu da motorun hız limitini %50 lerde tutuyor. yada uc3842 hariçinde hangi entegreleri kullanabilirim. çok değişik pwm entegreeri var ama piyasada bulmak zor.
sadece sorun hız  da değil  tork ve soft start çok işime yarayacak.

ykoroglu60

TDA 4605 de kullanabilirisin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın