pic16f876 ile 16f873 aynımı

Başlatan ibbayram, 21 Ekim 2016, 21:03:49

ibbayram

arkadaşlar selam pic16f876 ile 16f873 aynımı bir voltmetre devresi yaptım ikiside olur dediler 16f876 bulamadığım için 16f873 kullandım fakat çalışmadı gerekli hex yazılımını yükledim ama çalıştıramadım
ATATÜRK'ÜN KURDUĞU BU ÜLKEDE ATATÜRK'ÇÜYÜM DİYENE VE CUMHURİYETİMİZİ KORUYA BİLENE SEVGİLERİMLE NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

neural

Merhaba, bahsi geçen mikrodenetleyicilerin teknik dökümanında ilgili bilgiler mevcuttur.
16F873 ile 876 kılıf tipleri aynı olmasına rağmen arasındaki fark kabaca belleki kapasitesidir.

873 > 4K program
876 > 8K program

Eğer 16F873 için yazılmış kodunuz varsa muhtemelen 876 üzerinde çalışacaktır. Ancak 876 için yazılmış kodunuz varsa 873 'ün program belleğini aşıyorsa çalışmayacaktır. Ayrıca farklı mikrodenetleyici üzerinde farklı modüller kullanılıyorsa yine aynı sorunu yaşamanız muhtemeldir.

Kolay gelsin.

Furkan KELEŞOĞLU

Eğer hex kodunu yüklüyorsa pice başaralı şekilde yüklendi diyorsa demekki hafızasını gececek kadar uzun bir program değil ama şu var kodu derlerken pic modeli secilir 876 secilidir büyük ihtimal o yüzdende calışmıyordur kodu tekrar kendi pic modeline göre derlemen gerekiyor veya belli başlı programlar var pic kit 2 de yok fakat diğer winpic gibilerde bu mevcut hex dosyasını yüklerken hangi pic modeline yükleneceğini seciyorsun ve sigorta ayarlarını bile ordan yapabiliyorsun
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın