Anolog Timer ( zaman ayarlı priz ) hakkında yardım

Başlatan abc_def, 29 Eylül 2016, 19:42:47

abc_def

S.a arkadaşlar.

Bende analog zaman ayarlı bir priz var. Bu prizin 15 dakika sonra ya da 30 dakika sonra elektriği kesecek şekilde ayarlamak istiyorum ama bir türlü beceremedik :(

İlk soru:

Prizin yanında bir anahtar var. Bir işaret [-] , diğer işaret saat ayarını gösteriyor. Zaman ayarlı çalışması için hangi kademeye alacağız?

İkinci sorum ise, elektriğe takmadan prizi ayarlayıp öyle taksak olmaz mı? Yani önce zamanlı çalışacak aleti takıp, elektrik geldiğini görüp öyle mi ayarını yapacaz?

Elektriğe ve kullanılacak alete takmadan ayarı yapsak sonra eklemeleri yapsak olmaz mı?

Son soru ise, dediğim gibi 15 dakika ya da 30 dakika çalışıp elektriği kesecek. Bunun ayarını nasıl yapıcaz?

[IMG]https://www.tekzen.com.tr/insert/images/10/650977.jpg[/img]

seron

ustalar yine yardım etsin de, şunu buldum. basitmiş ben de öğrendim.
https://www.youtube.com/watch?v=AJqtcR0qgmE

zamanında devreye girip girmediğini kontrol için pirize takılı ayarlayın.

abc_def

Şimdi deneyerek öğrendim. Şöyle anlatayım:

Öncelikle prizin yanında iki seçenek var. Birinde saat işareti, diğerinde  şu işaretin biraz daha büyüğü [-]

İkinci seçenek yani [-] işaretine getirilecek kademe.

Örneğin, saat 22 de çalışsın, 22.15 de dursun diyorsanız:

Saatin üzerindeki pimler aşağı ve yukarı olarak iki konumda hareket eder. Pimlerin aşağıda olduğu sürece, elektrik verilir. Pimler yukarı konumdaysa, elektrik KESİLİR.

Bütün pimleri yukarı kaldırdınız. Saat 22'nin üzerine geldiniz. 22'nin üzerindeki pimi aşağı indirdiniz.

Elektrik verilmeye başladı. 15 dakika sonra elektriği kesecek ve 24 saat boyunca tekrardan elektrik vermeyecektir.

Her bir pim 15 dakikalık değeri ifade eder.

Pimlerin aşağı konumda olduğu sürece elektrik verilir, yukarı konumda olduğu sürece verilmez.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın