Çinden Uzak Bir Kart (Singapore)

Başlatan Mustafa281, 21 Eylül 2016, 21:12:14

Mustafa281

Elimde bir adet 1998 den kalma ses kartı var biliyorsunuzdur ki şimdi ki ses kartları ile eski ses kartlarının pinleri arasında dağlar kadar fark var en güzeli de çinden uzak bir kart üzerinde made in singapore  ;D yazıyor sorum şudur 12 volt girişlerini bulsak da versek mikrofon girişine mikrofonu taksak audio çıkışınıda anfiye girsek ses gelir mi  ;D yamyam hoca görürsen lütfen dövme  :))

seron

Programla (işletim sistemi ve donanım komutlarıyla) çalışır o; 12Voltla değil.

Mustafa281

Alıntı yapılan: seron - 21 Eylül 2016, 21:14:15Programla (işletim sistemi ve donanım komutlarıyla) çalışır o; 12Voltla değil.
Yani bende sormak için atmıştım da bu kart 12Volt ile çalışır gerektiği yerde üstündeki Lm transtörü ile 5 volta düşer ben mi yanlış biliyorum :D

Mr_YAMYAM

Mustafa281

i3uz

neden atıcaksın üzerinde 2x6w stereo anfi var. dğıtal kısımlar belli 7805 e 12v uygula tda aktif olucaktır. ondan sonra yapman gereken tda çıkışlarına hoparlor bağla, parmağınla jumperlar üzerinde gezdir ses cızırtı ses geliyormu kontrol et. böylelikle tda çalıştığını anla, çalışmıyorsa tda 8.ile 7. bacağını kısa devre et dene, yine çalışmıyorsa 8. bacağını kes. bu şekilde yaptıktan sonra çalıştı kabul edersek. mikrofonun taktigın jackı hangi entegreye gittiğine bak o entegrenin hangisi olduğunu öğren. data sheetinden çıkış öğren. sanırım jumper uclarıyla direk bybas yapıyordu. kapaca baktığımda sanki mıkrofon çıkışı anfi girişine uygulanmış gibi gözüküyor. ama bi aksiyon vardır kesin ilk iş olarak 12v tu ver.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Mustafa281

Alıntı yapılan: i3uz - 22 Eylül 2016, 11:00:30neden atıcaksın üzerinde 2x6w stereo anfi var. dğıtal kısımlar belli 7805 e 12v uygula tda aktif olucaktır. ondan sonra yapman gereken tda çıkışlarına hoparlor bağla, parmağınla jumperlar üzerinde gezdir ses cızırtı ses geliyormu kontrol et. böylelikle tda çalıştığını anla, çalışmıyorsa tda 8.ile 7. bacağını kısa devre et dene, yine çalışmıyorsa 8. bacağını kes. bu şekilde yaptıktan sonra çalıştı kabul edersek. mikrofonun taktigın jackı hangi entegreye gittiğine bak o entegrenin hangisi olduğunu öğren. data sheetinden çıkış öğren. sanırım jumper uclarıyla direk bybas yapıyordu. kapaca baktığımda sanki mıkrofon çıkışı anfi girişine uygulanmış gibi gözüküyor. ama bi aksiyon vardır kesin ilk iş olarak 12v tu ver.

Teşekkürler anlattıklarınızı deniyeceğim  :)

Mustafa281

LM705 uçlarından 12voltu verince TDA harekete geçti  ;D Line İn girişinden  de sesi verince çalıştı yalnız entegre hiç ısınmadı  ::) en önemliside 0 dip ses, nedense entegrenin sesi çok tatlı geldi ve aklıma bir cin fikir geldi line in girişine telefonu bağlamıştım otomatik telefondaki ses direk entegreye gitti yani TDA1517P'ye peki telefon değilde güzel bir mikrofon preanfisi yapsam line in girişinden versem çıkışınıda Tda'dan alsam nasıl olur ? Bu arada i3uz teşekkürler  :)

seron

Alıntı yapılan: seron - 21 Eylül 2016, 21:14:15Programla (işletim sistemi ve donanım komutlarıyla) çalışır o; 12Voltla değil.
;D

"Bilmediğin b...u, git mektebinde oku!.." Anonim.

Mustafa281

Alıntı yapılan: seron - 23 Eylül 2016, 17:57:51;D

"Bilmediğin b...u, git mektebinde oku!.." Anonim.
Estagfurullah seron ağabey bilmemek ayıp değil ki bende bilmiyordum bişey daha öğrenmiş oldum  :)

memleket

Mustafa281

Alıntı yapılan: memleket - 23 Eylül 2016, 19:50:32Kartta Mic IN girişi yok mu?
Mic in var da sesi çok az denicek şekilde çıkıyor fakat line in'den benim küçük mic. preanfisini girdim sonuç mükemmel fakat sesi az çıkıyor güçlü bir mik. Preanfisi yapmam gerekli fakat yamyam hocanin yardimi gerekli oda bana yardim etmiyor yani olay şu çıkışı yüksek bir mic preanfisi şart :)

memleket

Gerekli donanıma ve yazılımsız çalıştığı için mic. sesini açamıyorsundur. O yüzden ses aç çıkıyordur..

Mustafa281

Alıntı yapılan: memleket - 24 Eylül 2016, 00:17:19Gerekli donanıma ve yazılımsız çalıştığı için mic. sesini açamıyorsundur. O yüzden ses aç çıkıyordur..
Ben anlatamadim sesi cikiyor ama cok dusuk TDA1517P'nin cikisina anfi yapmak gerekicek gerek yok aslinda line in girisi isimi goruyor  :)

Mustafa281

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın