Gsm ortamında sıcaklık bilgisi aktarımı

Başlatan mfozturk, 16 Mart 2009, 22:30:48

mfozturk

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.
Üzerinde çalıştığım bir proje var bu alanda daha çok yeniyim.
Konuya geleyim. Yapmak istediğim şu Sıcaklık entegresi (anladığım kadarıyla ds1621) ile ölçtüğüm entegreyi Denetleyiciye atıp ordan da Led\'e atmaktır. bu sisteme bağlı olan Motorolla G20 gsm modem var  bundaki servis numarasına gelen \"sıcaklık\" içerikli mesajdan sonra modem denetleyiciden sıcaklık bilgisini alıp istekde bulunan numaraya Sms olarak atcak.

Sorularım
1-Bütün konfügrsayonlar pic üzerinden mı  yapılacak.
2-Böyle bir projede nerden başlayabilirim nasıl bir yol izlememi önerirsinz
3-Bu önemli :  Entegre devreleri nerden temin edebilirim
4-Entegre devre oluşturma hakkında hiç tecrübem yok neler tavsiye edersiniz kaynak da olabilir

şimdiden teşşekkürler umarım ilgilenirsinizzz

Flatron

Merhaba
Burada http://www.hw-group.com/download_en.html
bu tür bir cihaz satan firmanın \"Downloads\" bölümü bazı programlama  dillerinde haberleşme kod örnekleri ve blok devre şemalarının olduğunu söylüyor.
Bence ilk başta bu firmanın sayfasındaki her linki kontrol edin.
Malzemeler için çok sıkıntı çekmezseniz.Google a \" Elektronik Malzeme\" diye yazın bir sürü firma çıkar.
Eğer yeterli ingilizceniz varsa.üretici firmalardan örnek(Sample) da isteyebilirsiniz.

Sanırım sizin bölümünüz yazılımla ilgili  .çünkü projenin, elektronik kısmının tarifinde hatalar var.Eğer entegre devre oluşturma işini tek başınıza yaparsanız tüm zamanların Nobel ödülünü alırsınız  :D

Kolay Gelsin

mfozturk

Evet aynen dediğiniz gibi yazılımcıyım tek yapmayacağım bu cihazları temin ettikten sonra yardım alacağım biri var artık . yani nobeli bu seferlik biraz erteledim :):) . ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın