Ses sistemleri birleştirmek *yardım*

Başlatan ercument, 11 Eylül 2016, 17:18:07

ercument

Elimde bir adet logitech z2300 ve 1 adet de creative 5+1 ses sistemi var. Logitech'in en büyük problemi bir kontrol pod'unun olmayışı. Sistem bypass edilerek stereo bir kablo ile pcye bağlıyorum ve son seste çalmak zorunda. yani sesini kısabileceğim ya da bass ayarı yapabileceğim herhangi bir pot bulunmamakta. Daha öncesinde pc'ye bağlayarak dijital equalizer yardımı ile yine pc'den ses kısarak kullanıyordum. İstediğim şey 2 sistemi de aktif olarak kullanırken Logitech'in ses ve bass ayarını yapabilmek. Basit bir kulaklık çoklayıcıyla ikisini birbirine bağlayabiliyorum ancak logitech'in sesi kısılmadığından creative'in sesi duyulmuyor yani işlevsiz kalıyor.

Sizlerden istediğim logitech'e bağlayabileceğim bir preamp mi olur artık ya da hepsini tek bir devreye bağlayabileceğim bir ses kontrol devresi mi olur bu konuda bana yardımcı olmanız. 5+1'i tam kanal olarak kullanma gibi bir niyetim yok yani stereo bir sistem benim için yeterli.

Ek bilgi olarak https://blog.jseaber.com/2010/02/27/logitech-z-2300-control-pod-disassembly/ adreste arkadaş logitech için bir kontrol podu yapmış ama istediği parçaları elektronikçilerde bulamadım 2.85k, 3.62k resistorlerden bahsediyor. Biraz da standartın dışına çıkmak istiyorum.

Diğer bir istek. kontrol podunda sanırım az da olsa sesi düzenliyor olacak ki sistemin ses yüksekliği çok iyiyken basslar biraz fazla kuru ve tizlerde az da olsa cızırtı var. Bu konu için yapılacak birşey varsa çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim uzun süredir uğraşıp çözemediğim bi konu ve gerçekten yapmak istiyorum.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın