Ana içeriğe git
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (36803 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #2025
Benim PC bozukmuş guduruyom  >:(  :alsaa

Yanıt #2026
Ne olduki  ? PC ye Hele ki sizin PC ye Sistem mi Çöktü veya Hardware sorun mu ? Onursal Hocam .

Yanıt #2027
Ne olduki  ? PC ye Hele ki sizin PC ye Sistem mi Çöktü veya Hardware sorun mu ? Onursal Hocam .
Çok ilginç bir durum.
PC canavar gibi açılıp kapanıyor.
Tüm benchmark testlerinden başarı ile geçiyor.
Markalı bir ürün olup HP DC6000 serisi mini tower.
DDR3 2GB RAM Core2QUAD Q8200
Adobe auditionda dinleme yaparken PPM kaybolup duruyor. İzleme takipçisi kafasına göre takılıyor gidip geliyor. Kayıt yaparken de PPM çalışmıyor. Takipçi çizgileri takip edemiyor.
5-6 kere format attım. Win 7 ve XP dahil birkaç HDD değiştirdim. Ekran gartını değiştirdim.
Son olarak ta anakartı söküp  hertarafını ve tüm kontakları yalayıp temizledim.
Bir arkadaşımız bile o anakartı yalasa herhangi bir böcük kapmaz. Tertemiz yani.
Tüm kontakları büyüteçle gözlemledim.
Sonuç aynı.
GUDURDUM

Yanıt #2028
Gerçekten İlginç, bende hiç böyle bir sorun olmadı , Farklı bir PC de deneyin , ayrıca mevcut donanımda 1GB ram ile deneyin.

Yanıt #2029
Gerçekten İlginç, bende hiç böyle bir sorun olmadı , Farklı bir PC de deneyin , ayrıca mevcut donanımda 1GB ram ile deneyin.
Diğer PC lerde normal.
Tek ram ile test ettim aynı.
İşlemci değiştim aynı.
HDD ve ekran gartı değiştim yine de aynı.

Yanıt #2030
Gerçekten çok Tuhaf bir Sorun.  Ama bence siz bu sorunuda çözersiniz @Mr_YAMYAM Hocam.
VE Süre BAŞLADI.... Sonucu BEKLİYORUZ
:D

Yanıt #2031
Elimde DıR DıR 3 RAM yok.
Sadece ramları değiştirip bakmak kaldı.

HAA NOT:
Forum arkadaşlarımızın elinde 2X2GB 1600MHz Dır Dır 3 RAm varsa değerinden alınır.

Yanıt #2032
@Mr_YAMYAM Hocam Linkteki ürün sipariş vermiştim. 3 Adet. Şimdi Mavi diş 5  yazmışlar  :D  . Pek inandırıcı gelmedi siz MaviDİş 5 için nedersiniz. ? Sony Anfiye bağlayıp deneme yapsak mı ?  :) 

KEBIDU USB Bluetooth Alıcısı Vericiler 5.0

Yanıt #2033
Ben mavi dişler ile ilgili sağlam bir kanıta ulaşamadım.
Hala diyorlar ki DOLBY DIGITAL iletebilir. Bilmem şu kadar band genişliği var falan filan.
Ama halihazırda henüz 44.1KHz 16Bit PCM veri akışından bahsedilen bir ürüne rastlayamadım.
Eğer sizler rastlarsanız bana da haber edin ecik mıncıklayalım.

Yanıt #2034
Diyelim ki Bağlantıyı yaptık ama 44.1KHz 16Bit PCM veri akışını nasıl test edeceğiz ? Adobe Audition 1.5 ile anlayabilirmiyiz. ? Bu ürünü MaviDiş kulaklıkla denedim yaklaşık 10mt den sonra çekmiyor.

Yanıt #2035
Diyelim ki Bağlantıyı yaptık ama 44.1KHz 16Bit PCM veri akışını nasıl test edeceğiz ? Adobe Audition 1.5 ile anlayabilirmiyiz. ? 
Anlayabilirsin.
Adobe içerisine GİTME adlı eseri atarsın. Aynı eseri o alet ile başka bir cihaza real time gönderebilir ve dinleyebilirsen işlem tamamdır.

İLAVE EKİ:
10 metreden sonra çekmiyorsa o alet ile yüksek veri akışı sağlayamazsın.
100mW çıkış gücü olsa 2 Km açık alan yapar ki, kısa alanlarda yüksek veri akışı sağlayabilmek için yüksek veriş güçleri gerekmektedir.

Yanıt #2036
Çinliler Beni Gandırmışlar .  :( Arada engel var Ok duvarlar var açık mesafede denemedim ama satıcı firma abartmış.
Çalışma aralığı: 10 m/80m'ye kadar (herhangi bir engelleme nesnesi olmadan)

Yanıt #2037
Çinliler Beni Gandırmışlar .  :( Arada engel var Ok duvarlar var açık mesafede denemedim ama satıcı firma abartmış.
Çalışma aralığı: 10 m/80m'ye kadar (herhangi bir engelleme nesnesi olmadan)
Wireless ile kıyaslamalısın.
Her ikisinin tekniği de özdeştir.

Yanıt #2038
@Mr_YAMYAM Hocam şu ürünede bakarmısınız ben bu ürünü beğendim ama sizin görüşünüz önemli. 4 çıkışlı az gelebilir ileriye dönük kamera eklemek istersek bu ürün daha avantajlı gibi görünüyor.
Haikon DS-7208HQHI-K1 8 Kanal 1080P HD-TVI Kayıt Cihazı
Haikon DS-7208HQHI-K1, DVR 8 Kanal Video Kayıt Cihazı

Yanıt #2039
İş görür gibi görünüyor.
Ama söylemiş olduğum üzere bu tür cihazlarla ilgili araştırmam yok.
8 kanal bir ev için fazla. Önemli olan her kanaldan ses kaydı da yapabilmesidir.