Ana içeriğe git
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (36803 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #2010
ben senin le tek kablo üzerinden NASA TV yi izlemek zorunda değilim ki ya gel beraber dmax izleyelim yada çözüme yakın sonuca ulaşalim.
Bilimsel olarak AYRI KONTROL DATA larının tek bir hat üzerinden AYNI ALICIYA gönderilmesi mantık dışıdır.
Buradaki alıcı LNB dir. Uydu alıcısı tarafından kontrol edilir ve işlenir.
Ancak kontrol aygıtları ayrılabilirse mümkün olabilir ki, bu da zaten her alıcıya bir kablo anlamı taşımaktadır. Switcher ile ayrılabilmektedirler.
Çözüm için ise her TV kanalı için bir uydu alıcı tahsis edilir de tüm alıcıların çıkışları tek bir hat üzerinden kapalı devre TV yayını olarak verilirse alıcındaki tuner  vasıtası ile dilediğin kanalı seçip izleyebilirsin.

Yanıt #2011
Bilimsel olarak AYRI KONTROL DATA larının tek bir hat üzerinden AYNI ALICIYA gönderilmesi mantık dışıdır.
Buradaki alıcı LNB dir. Uydu alıcısı tarafından kontrol edilir ve işlenir.
Ancak kontrol aygıtları ayrılabilirse mümkün olabilir ki, bu da zaten her alıcıya bir kablo anlamı taşımaktadır. Switcher ile ayrılabilmektedirler.
Çözüm için ise her TV kanalı için bir uydu alıcı tahsis edilir de tüm alıcıların çıkışları tek bir hat üzerinden kapalı devre TV yayını olarak verilirse alıcındaki tuner  vasıtası ile dilediğin kanalı seçip izleyebilirsin.

abi çok eskiden sitelere merkezi TV yayinini böyle veriyorduk 50 uydu cihazı bir kaçtane birleştirici yükseltici gibi cihazlar ile.
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Yanıt #2012
@Mr_YAMYAM hocam wifi LNB ler satışta kablo salatasına son. :)

Wonect LNB WIFI

Yanıt #2013
@Mr_YAMYAM hocam wifi LNB ler satışta kablo salatasına son. :)

Bu alet sanırım UYMADI antenleri ile ilgili değil.
Wi-Fi sinyallerinin ulaşamadığı uzak mesafelerle haberleşme sağlanabilmesi için LNB tasarımında dizayn edilmiş çanak antenli kablosuz internet bağlantı sistemi.
Verileri incelediğimizde bu aletten 2 adet kullanılmak suretiyle ve antenlerin birbirlerine tam tevcih edilmesi ile 2Km lik bir mesafeye ulaşabiliyormuş.

Yanıt #2014
Bende kablosuz Lnb zannetim hocam. Teknolojik gelişmeyi Yanlış kavramışım.  :( . Şimdilik eski sistem devam..

Yanıt #2015
@Mr_YAMYAM Hocam  Elimdeki Power Bank lar ile modemi saatlerce çalıştırabiliyorum.  DC 5volt DC12 volt USB çevirici İle elektrik kesintisi sorun olmuyor. Bu ürün 1,5$. Aliexpress de. Ben farklı alanlarda da kullanıyorum. Eski USB bellek kutusunun içine montajladım. (Daha Güvenli) 5 metre Şerit Led çalışıyor. Bu çeviriciyi Sevdim. Forum Arkadaşlarımız için Bilgilendirme olsun.

DC-DC 5 V için 12 V USB Step Up Güç Kaynağı Modülü

Yanıt #2016
Benim modem sorunum doğrudan çözümlü.
APC 1400VA tam sinüs UPS var.
Bu UPS mevcut internet bilgisayarımı 4 saate kadar çalıştırabiliyor.
Aynı UPS ye bağlı FOUR FAITH modemim de 12V 1A adaptörü ile aynı yerden besleniyor.
Eskiden özel bir bağlantı ile modeme başka bir UPS bağlamıştm.
Bu modemin 220V inverterini devre dışı bırakıp modemimi doğrudan akü ile çalıştırıyordum.

Yanıt #2017
Onursal hocam tabiki doğrudan çözüm güzel ama UPS maliyeti yüksek ben basit bir çözüm önerisi paylaşmaya çalıştım.
Aslında aklımda bir Proje var şu şekilde bir kondisyon bisikletine jenaratörü modifiye edip akü destekli sistemle 3KW elektrik üretebilsek fena olmazdı. Yakın gelecekte bu sistemlere ihtiyaç olabilir.
  ;)

Yanıt #2018
Onursal hocam tabiki doğrudan çözüm güzel ama UPS maliyeti yüksek ben basit bir çözüm önerisi paylaşmaya çalıştım. Aslında bir kondisyon bisikletine jenaratörü modifiye edip akü destekli sistemle 3KW elektrik üretebilsek fena olmazdı. Yakın gelecekte bu sistemlere ihtiyaç olabilir.  ;)
Anlaşılan DON haber sitesine fazlaca takılıyorsun :D

Yanıt #2019
Neden olmasın ki ? Bence bu sistemi yapabilirler. İlerleyen zamanda gelişen teknoloji ile bu sistemin mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Yanıt #2020
Neden olmasın ki ? Bence bu sistemi yapabilirler. İlerleyen zamanda gelişen teknoloji ile bu sistemin mümkün olabileceğini düşünüyorum.
Dostum bu işin bilimsel açıklamaları vardır.
Bir insan 50-60W güç üretebilir. Hadi bilemedim 100W olsun :D
1Beygir ise 746W civarıdır. Demekki 3KW için takribi 4 adet AT yani BEYGİR gereklidir.
O bisiklete takacağın motorun gücü 3000W ise 3000W lık bir jeneratörü tam randımanında çalıştıramazsın. Mutlaka güç kaybı olacaktır.
Hadi güç kaybın 50-60W diyek, insan gücü ile bu kaybı karşıladığını varsayarsak, 3000W güç girip 3000W alabileceksin demektir :D

Yanıt #2021
;)
Tamamdır.

Yanıt #2022
Esasen konu bilimsel.
Ancak hesaplamalar yanlış olduğu için ben küçük bir araştırma yaptım.
X
Bir sitede bulmuş olduğum bu fotoğraf referans teşkil edebilir.
Buradaki DEV adam.. Pardon DEVASA BEYEFENDİ bir bisikleti bacak gücü ile çalıştırarak 700W lık bir ekmek kızartma makinasını çalıştırıyor.
Toplamda hareket süresinin 5dk olduğunu varsayalım. 5dk boyunca böyle bir insan 1 beygir gücüne yakın güç üretebiliyor.
Ancak 5dk sonunda o kişi kan ter içerisinde kalacaktır. Yani gücü tükenecektir.

Yanıt #2023
@Mr_YAMYAM hocam şu linkteki ürünü incelermisiniz nasıldır. ?   Bu ürün açıklamalarında  bir uyarı niteliğinde dikkat çeken bir açıklama var.
2. VFD özellikleri nedeniyle, uzun çalışma parlaklığı zayıflatılacak, bu yüzden düzensiz olacak, normal bir fenomendir 。
Sizin görüşünüz nedir ?

VFD Müzik Ses Spektrum Göstergesi

Unutmadan BX 11 i internet üzerinde satışta görürseniz haber verin.

Yanıt #2024
FD (Flouresan Display) aslında bir çeşit lambalardır. (Elektron Tube)
Yani bu lambalar yarı iletken teknolojisinden önceki teknolojidir.
Lamba teknolojisinin en kötü özelliği zamanla emisyonunun düşmesidir.
Emisyon günümüz tekniğinde kazanç anlamı taşımaktadır.
Bu sebeple bu tür ürünlerin sınırlı ömürleri bulunmaktadır.
İyi kalite yapılmış ve güç hesaplamaları hassas hesaplanmış ise 10 yıl sorunsuz kullanılabilir. Ancak basit üretimlerde bir iki yıl içerisinde çöp olabilmektedir.