YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Başlatan Mr_YAMYAM, 30 Ağustos 2016, 02:47:39

Adnancoskun

Mr_YAMYAM HOCAM Bilgisayardan bir bakayım akşam
Şimdi dışarıdayım
:)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

seron

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 17 Ekim 2016, 20:10:10Mr_YAMYAM HOCAM Bilgisayardan bir bakayım akşam
Şimdi dışarıdayım
:)
hocam yapmaya başlarsan ben de takip edeceğim.

Mr_YAMYAM

Ben de ESR testlerime devam edeyim.
Son almış olduğum 7812 ler ÇÖP çıktı. Bakalım işi kotarabilecekmiyim.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Ekim 2016, 19:28:31STK 4048 leri incelerken birşeyler gördüm  :)
@Adnancoskun  hocam elindeki STK lar X1 seriisi ise onlarla çok güzel LAMBA ampli karakteristiği yakalanabilir.
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/41566/SANYO/STK4048XI.html
Tabiiki böyle bir tasarım oldukça meşakkatli ve pahalı olacaktır.
Önemli olan uğraşı ise, bence değer.

Hocam bu ne böyle aboooooovvvvvvvv
THD:%0.008

(0.4):(0.008) =50 kat.............  :(  :(  :(
ama bendeki STK4048II   :-(  :(

olc technics

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 18 Ekim 2016, 11:03:41Hocam bu ne böyle aboooooovvvvvvvv
THD:%0.008

(0.4):(0.008) =50 kat.............  :(  :(  :(
ama bendeki STK4048II   :-(  :(

O da gayet iyidir hocam. Elimde çıkma bir sürü II (Mark II diye bilinir) serilerden var. Hepsinin de sesi gayet tatmin edici.  XI serileri bulmakta, neredeyse imkansız. Sahtesine denk gelinebilir. Koreli PMC diye bir firma bunların üretimi devraldı diye hatırlıyorum.  Mr_YamYam hocanın kullandıkları sanıyorum bunlardı.

ozgurece

YAMYAM hocam, Eski PC meraklıları buyrun size Flop si olan 2005 model laptop , Adamlar yapmış ben Pc yi komple dağıttım, güzel bir temizlik , işlemci ve ekran kartı için termal macunları yenilendi , konfigirasyon oldukça düşük malesefki ubuntu kurulmuyor ama XP güzel çalıştı, HDD 2,5 inch 20GB ,Cd romun flex kablosu kırılmış ayrıca Resimde görüldüğü üzere Sata veya İde soketi yok Farklı bir soket. Siemens kalite marka , Nostalji olsun

Mr_YAMYAM

Eski cihazlar daha bi kaliteli üretiliyordu.

ozgurece

Evet YAMYAM Hocam ben Fujitsu Laptop u temizlemek için açtığımda hayran oldum , mainboard şimdiki laptoplarınkinden oldukça farklı , kaliteli malzeme ve işçilik bariz belli, Adamlar zamanında gerçekten kaliteli ürün yapmışlar, 11 yıllık cihaz hala çalışır durumda.win 98 lisanslı ama ben XP kurdum, sizin bana gönderdiğiniz WD Format CD ile 20 gb ide HDD yi 2 bölüm formatladım , sonra modifiye XP kurdum, cihazda tek usb var adaptör ile wireless internet bağlantısı yaptım.

Mr_YAMYAM

İnternet hizmetlerini yapabiliyorsa öylece bırak.
Hoş DVD formatlı filimleri de seyredebilirsin ama çok ta gerekli olmaz sanırım.

seron

Şurada XP için çok güzel temalar buldum:
http://customize.org/xpthemes/tags/vista
bir denemek istiyorum.
Genellikle eski tip Win98 teması kullanmayı seviyorum ama bu da ilginç olurdu.

Adnancoskun

Sayın Mr_YAMYAM HOCAM
Konuya yeniden dönecek olursak
Bana tavsiye edebileceğiniz tonkontrol ve speaker protect şeması varmıdır?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 21 Ekim 2016, 17:21:31Sayın Mr_YAMYAM HOCAM
Konuya yeniden dönecek olursak
Bana tavsiye edebileceğiniz tonkontrol ve speaker protect şeması varmıdır?
Hoparlör koruma konusunda yardımcı olamıyorum. Daha önce ihtiyacım olmuştu Özgür ile Çinden getirtmiştim.
Ama ton kontrol konusunda her türlü yardıma hazırım.
Peşinen belirtmem gerekirse.
Benim devrelerim biraz abukçadır. Basit görünür ama tabiri caizse manyak çalışır. Sadece baskı devre veya yerleşim planları bile ciddi derecede etkin olmaktadır.
İlk şart iki adet 2X100Kohm potansiyometre haliyle gereklidir. Bu günümüzde pek bulunabilir malzeme değildir. Elinizde varsa devre hazır sayılır.
Kullanılan entegreler standart low noise veya fet opamplardır.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 21 Ekim 2016, 17:37:04Hoparlör koruma konusunda yardımcı olamıyorum. Daha önce ihtiyacım olmuştu Özgür ile Çinden getirtmiştim.
Ama ton kontrol konusunda her türlü yardıma hazırım.
Peşinen belirtmem gerekirse.
Benim devrelerim biraz abukçadır. Basit görünür ama tabiri caizse manyak çalışır. Sadece baskı devre veya yerleşim planları bile ciddi derecede etkin olmaktadır.
İlk şart iki adet 2X100Kohm potansiyometre haliyle gereklidir. Bu günümüzde pek bulunabilir malzeme değildir. Elinizde varsa devre hazır sayılır.
Kullanılan entegreler standart low noise veya fet opamplardır.

Hocam yarın dersten sonra hemen bakıyorum potlara
100k lineer mi yoksa logaritmik mi olacak?

kifvet

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 22 Ekim 2016, 00:08:06Hocam yarın dersten sonra hemen bakıyorum potlara

Bildiğim kadarı ile logaritmik olanlar ses devrelerinde daha çok kullanılmakta.nedeni ise grafiğin logaritmik şekilde yükselmesi veya alçalması.lineer kullanıldığı zaman değişim lineer şekilde olmamakta.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 22 Ekim 2016, 00:08:06Hocam yarın dersten sonra hemen bakıyorum potlara
Lineer olmalı ve mümkünse CENTRE TAPED olmalıdır.
Ton kontrolda kullanılacak.
Volume potu 100K log seçilmelidir.

kifvet

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Ekim 2016, 01:49:05Lineer olmalı ve mümkünse CENTRE TAPED olmalıdır.
Ton kontrolda kullanılacak.
Volume potu 100K log seçilmelidir.

Logaritmik niye hoşuna gitmedi abi??Baxandall devrelerinde genelde gördüğüm hep logaritmik potlar oluyor.Özel bi sebebi olmalı bence.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: kifvet - 22 Ekim 2016, 02:29:04Logaritmik niye hoşuna gitmedi abi??Baxandall devrelerinde genelde gördüğüm hep logaritmik potlar oluyor.Özel bi sebebi olmalı bence.
Passive kontrollarda efektif ton seviyesi için YARI LOG POT'lar kullanılmaktadır.  Özellikle lambalı tasarımlarda non-feedback ton kontrollerde sıklıkla SEMI-LOG denilen potlardan kullanılmaktadır. Bunun sebebi insan kulağının alt seviyelerdeki efektif duyma hassasiyetidir
Günümüz modern yarı iletkenleri ile yapılmış FEEDBACK türü ton kontrol ünitelerinde ise lineer pot kullanılmaktadır. Çünkü hem efekt etki değeri lineer olmakla beraber lineeriteyi sağlayan şey pot değeri değil potun o andaki değeri doğrultusunda yarı iletkenden alınan kazanç seviyesidir.
Lineer ya da log pot kullanılmasının özel bir koşulu bulunmamaktadır. Tasarımcı herhangi bir kontrol için isterse ölçeklendirmiş olduğu değer doğrultusunda herhangi bir pot kullanabilmektedir. Bunun tek şartı, kontrolün, kullanıcı kontrolü esnasında, DOĞRU ölçeklendirmeyi potu çevirirken otomatikman algılamasıdır.
YANİ
Ben bass kazancını artırmak istiyorum. Ama hoparlörlerimin kayıpları ve kulağımın hissetme oranında bass kazancını kaç db artırdığımı bilebilmeliyim. Aksi taktirde kontrol kontrol olmaktan çıkıp bass boost veya CUT olayı gibi olacaktır.
Bu sebepledir ki bazı ton kontrol potları stepli olarak yapılmaktadır. Her bir step'te (adımda) kaç db lik artış olduğu da skalada belirtilmektedir.
Volüme potları ise eğer VCA gibi sistemler kullanılmıyorsa LOG olmalıdır. Çünkü bilindik volüme potları devrede passive olarak seviyeyi kontrol etmektedir.

Adnancoskun

@Mr_YAMYAM  hocam STK çıkış ve SMPS Beleme tamamdır, denendi,
Yalnız SMPS den 4 tur sökmem gerekecek ben +,-  75 volt (150 Volt)  düşünmüştüm ama biraz fazla, ben bunu +- 60 Volt yapayım en iyisi.
 Sırada iyi bir ton kontrol , vumetre ve input selector lazım  :)

Mr_YAMYAM

Hapı yuttun CUMALİ @Adnancoskun   ;D
Böyle bir işe bulaştıysan seni de guduruklar lisesine alabiliriz  :))
Baskı devre yapım tekniğin çok güzel. Ancak kişisel olarak belirtmem gerekirse SMPS benim mantaliteme aykırıdır.
Ayrıca 2X15V veya 2X12V gereksiniminiz olacak. Ton kontrol ve ön devrelerin çalıştırılabilmesi için. Bu besleme kaynağının gürültü unsurunun iyi olması gerektiğini belirtmeme gerek yok sanırım.
Vumetre için birçok seçenek bulunmaktadır. En ideali LM3915 ile 10 LED olarak yapabilirsiniz. Bizler gibi gelişmiş DIN PPM veya EBU PPM düşünüyorsanız hiç bulaşmayın derim  :) 
Ton kontrol için en son 4562 entegre kullanmıştım. Entegre ecik pahalı olmasına rağmen tatmin etti.
Test devrelerinin baskı devre ve yerleşim planlarını bulursam sunarım.

Adnancoskun

simetrik 12 volt ve simetrik 15 volt için trafoya 2 sargı daha attımdı. :)  :)  :)
Bu arada Preampli , tonkontrol için amplifikatörün beslemesinden stepdown yapmayı düşünüyordum, Zira geçmişte en temiz sesi ayrı besleyerek değil de, amplifikatörün beslemesinden stepdown ile almıştım, ( belkide ogünün şartlarında ayrı besleme devresi GND kurallarına dikkat etmemişimdir belki)
SMPS'e ben de mantık olarak karşıyım, deneme amaçlı yaptım, gürültü falan olmadı, ama SMPS şart değil, Toroid trafo alırım.

Yalnız hocam Çıkışta dip gürültüsü falan oluşmadı. Ancak iyi bir hoparlör kabini ile test etmem gerekecek.Şimdilik tezgahtaki hoparlöre ve bilgisayardan ses girerek denedim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 24 Ekim 2016, 17:47:54simetrik 12 volt ve simetrik 15 volt için trafoya 2 sargı daha attımdı. :)  :)  :)
Bu arada Preampli , tonkontrol için amplifikatörün beslemesinden stepdown yapmayı düşünüyordum, Zira geçmişte en temiz sesi ayrı besleyerek değil de, amplifikatörün beslemesinden stepdown ile almıştım, ( belkide ogünün şartlarında ayrı besleme devresi GND kurallarına dikkat etmemişimdir belki)
SMPS'e ben de mantık olarak karşıyım, deneme amaçlı yaptım, gürültü falan olmadı, ama SMPS şart değil, Toroid trafo alırım.

Yalnız hocam Çıkışta dip gürültüsü falan oluşmadı. Ancak iyi bir hoparlör kabini ile test etmem gerekecek.Şimdilik tezgahtaki hoparlöre ve bilgisayardan ses girerek denedim.
Ground tek olunca haliyle doğru olmuş  :D
Farklı besleme kaynaklarının sıfır uçlarını potansiyel farkı oluşturmadan bir yerde birleştirebiliyorsan yine gürültü olmaz.
Bu arada test devresini buldum. Kartı bastırmış ve test etmiştim. Gayet iyi çalışıyor.

Adnancoskun

hafta sonuna devreyi basarım ,
Bu arada birşey sorayım hocam, input selector'ü analog switch entegre ile yapsam sıkıntı çıkar mı acaba,  :)

ozgurece

YAMYAM Hocamın özel yaptığı  Ground Tekniğinin tam olarak uygulandığı DIN PPM li parmakla sayılacak kadar az Anfi Projesinden biri, Dinleyen önce Vay be Adamlar ne yapmış TECHNICS marka der, ama ben tüm dizayn ve montaj YamYam Hoca Deyince kimse inanmaz , Sesini Duyan Gudurur. Ama Onursal Hocam Gerçekten Dehşet Temiz bir ses. Ayrıca sınırsız GARANTİLİ . Garanti = Mr_YAMYAM.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 24 Ekim 2016, 18:56:57hafta sonuna devreyi basarım ,
Bu arada birşey sorayım hocam, input selector'ü analog switch entegre ile yapsam sıkıntı çıkar mı acaba,  :)
Sıkıntı çıkmaması için çok ciddi tasarım yapmalısınız.
Çünkü giriş empedansı yüksek. Kablolama ve kablo kapasiteleri başınıza bela olacaktır.
Ancak opamplı basit bir BUFFER yaparsanız tüm sorunlar hallolur.
ÖNERİ:
Giriş konnektörlerinin hemen dibinden röle ile kontrol sağlayınız. Analog switch entegrelere birşey diyemem.
Ortak çıkışı direk opamp girişine veriniz. Opamp girişe yakın monte edilmelidir ve PRE_STATE GROUND buraya tahsis edilmelidir.
Opamp çıkışı takribi 2 K ohm empedanslı olacağı için ton kontrole kadar taşımak sorun olmayacaktır.

Alıntı yapılan: ozgurece - 24 Ekim 2016, 19:05:31YAMYAM Hocamın özel yaptığı  Ground Tekniğinin tam olarak uygulandığı DIN PPM li parmakla sayılacak kadar az Anfi Projesinden biri, Dinleyen önce Vay be Adamlar ne yapmış TECHNICS marka der, ama ben tüm dizayn ve montaj YamYam Hoca Deyince kimse inanmaz , Sesini Duyan Gudurur. Ama Onursal Hocam Gerçekten Dehşet Temiz bir ses. Ayrıca sınırsız GARANTİLİ . Garanti = Mr_YAMYAM.
@Adnancoskun  hoca bu ampliyi dinlerse ecik gudurabilir  ;D

ozgurece

Onursal Hocam Aşağıdaki resimde batarya simgesinde kalan süreye DİKKAT! , Bu Eee PC nin Mobil işlemci olmasından kaynaklı olduğunu belirtmiştiniz. Peki bu işlemcinin dezavantajı nedir, ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 24 Ekim 2016, 19:47:09Onursal Hocam Aşağıdaki resimde batarya simgesinde kalan süreye DİKKAT! , Bu Eee PC nin Mobil işlemci olmasından kaynaklı olduğunu belirtmiştiniz. Peki bu işlemcinin dezavantajı nedir, ?

Bu işlemciler (ATOM) esasen, normal PC lerdeki chipset işlemcilerinin modifiye edilmiş şeklidir.
Normal bir CPU gibi olmasa da birçok komut işleme teknolojileri barındırmaktadır. Güç tüketimi ise son derece azdır.
Normal bir CPU ya göre elbetteki ağır işlemler için üretilmemiş olup işlem kapasitesi, günümüz işlemcilerine göre oldukça düşüktür.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ozgurece - 24 Ekim 2016, 19:05:31YAMYAM Hocamın özel yaptığı  Ground Tekniğinin tam olarak uygulandığı DIN PPM li parmakla sayılacak kadar az Anfi Projesinden biri, Dinleyen önce Vay be Adamlar ne yapmış TECHNICS marka der, ama ben tüm dizayn ve montaj YamYam Hoca Deyince kimse inanmaz , Sesini Duyan Gudurur. Ama Onursal Hocam Gerçekten Dehşet Temiz bir ses. Ayrıca sınırsız GARANTİLİ . Garanti = Mr_YAMYAM.

Oyyyyyyyyyy oyyyyyyyyy oyyyyyyyy
Kutu yaptirmam lazım
İçi için çalışacağız artıkın?...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 24 Ekim 2016, 23:19:02Oyyyyyyyyyy oyyyyyyyyy oyyyyyyyy
Kutu yaptirmam lazım
İçi için çalışacağız artıkın?...
Tavsiye etmiyorum  :D
Ben bir kutu yaptırdım. Ham olarak 100 gayme işlenmesi için 400 GAYME verdim :(
Yahu bu kadar paraya hazır anfi bile alabilirdim. Gudurukluk benimkisi.
Ama @ozgurece 'nin yaptığı gibi hurda bir ampliyi alıp ta modifiye edersen hem dadından yinmiyo hem de görenler bu TECHNICS mi diye sorup, ''değil'' yanıtını alıyorlar  ;D
Tabiiki PPM veya VU metre için böyle estetik ve uygun bir kutu bulabilirsen  ;)

olc technics

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 24 Ekim 2016, 18:56:57hafta sonuna devreyi basarım ,

Nasıl bir selector entegresi kullanacaksınız? Ben bir kaç yıldır CMOS 405x serisi entegreleri kullanıyorum. Mekanik switch lerden elimi kolumu çektim. Geçişler arası gürültü bastırma yeteneği de gayet iyi. Uzaktan kumandaya adapte edilebilir.

Bir seneyi aşkın süredir tasarlayıp geliştirdiğim bir ampfilikatör var. İntegrated Amplifier sınıfına giriyor. Zira herşeyi içinde. CMOS entegreleri de sıkça kullanıldı. Uzaktan kumandasına varınca her şeyini kendim tasarladım. Ufak tefek pürüzleri kaldı, onları da tamamlayıp paylaşacağım.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: olc technics - 25 Ekim 2016, 10:52:01Nasıl bir selector entegresi kullanacaksınız? Ben bir kaç yıldır CMOS 405x serisi entegreleri kullanıyorum. Mekanik switch lerden elimi kolumu çektim. Geçişler arası gürültü bastırma yeteneği de gayet iyi. Uzaktan kumandaya adapte edilebilir.

Bir seneyi aşkın süredir tasarlayıp geliştirdiğim bir ampfilikatör var. İntegrated Amplifier sınıfına giriyor. Zira herşeyi içinde. Uzaktan kumandasına varınca her şeyini kendim tasarladım. Ufak tefek pürüzleri kaldı, onları da tamamlayıp paylaşacağım.

Henüz switch entegre bakmadım, daha önceden birkaç kez kullanmıştım, ama sesfrekans için değildi, araştırıp birşeyler için bakacağım, Ama sizin kullandığınız, denenmiş bir devre varsa yapabilirim, Tabi ticari değil ve gönderirseniz.

olc technics

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 25 Ekim 2016, 10:55:25Henüz switch entegre bakmadım, daha önceden birkaç kez kullanmıştım, ama sesfrekans için değildi, araştırıp birşeyler için bakacağım, Ama sizin kullandığınız, denenmiş bir devre varsa yapabilirim, Tabi ticari değil ve gönderirseniz.

http://forum.diyaudiotr.com/onyukseltec-tonkontrol/4052-ile-audio-switch-yapimi-t1785.html

Linkteki şema, sevdiğim bir ağabeyim tarafından benim için çizilmişti.

seron

ALAKASIZ BİLGİ:
@Mr_YAMYAM 'ın pek sevdiği hatta geceleri sarılarak uyuduğu( ;D )
IBM tarafından geliştirilmiş Açıkkaynak-Ücretsiz
MyDefrag yazılımı ve yazılımın anasayfası ortalarda görünmüyor. Güvenerek takip ettiğim Gezginler'den de kaldırılmış gibi geldi.

Yazılım açıkkaynak ve ücretsiz olunca, arayüzünü biraz değiştirip güncelleyerek yeni sürüm gibi sunan bir site buldum(sitenin adı "net" olarak değişmiş ve içerikte sadece bu var):
http://www.mydefrag.net/

yazılımın bu versiyonunda "mydefragGUI" denmesinin nedeni,
yazılımın orjinal halinin esasen "...DOS" ortamından çalışan bir yazılım olmasından, ve bu yazılıma görsel arayüz (GUI) eklenmesinden ötürü adı MydefragGUI (mydefrag - görsel arayüzlü sürüm)olarak değişmiş. zaten diğer versiyonda da arayüz vardı ama yukarıda dediğim gibi ortalarda görünmüyor.

Bu versiyonda, klasik mydefragla aradaki tek fark, pencere ve buton yapısının değişmiş olması fakat fonksiyonların aynen devam ettiğini; hatta, bazı özel klasörlerin birleştirme işleminin dışında bırakılabileceği ile ilgili ayarlar gördüm. Yalnız programda boşlukları birleştir (consolidate free disc space) seçeneğini göremedim.
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=AP8D[/img]
resimden anlaşıldığı kadarıyla arayüz baştan aşağı değişik. sekmelerden mydefragın ve bu sürümün sitelerine ulaşmak için buton bulunuyor. istenirse sayfasından portabıl sürüm de indirilip kurmadan kullanılabiliyor.

teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Mydefrag programının resmi indirme sitesi filehipo dur.
http://filehippo.com/download_mydefrag/

seron

Emin misin?
Bana "genel" bir program indirme sitesi gibi geldi:
http://filehippo.com/
---
Bende zaten bu yazılım ve dahası var.
Bilgilendirme amaçlı şeyttiydim.
Yani aynı yazılımın farklı bir görsel arayüze sahip olanı var diye. Çekirdeği aynı.
---
Bkz. resmi site nedir?

Mr_YAMYAM

Orijinal yazılım JKdefrag'tır.
Aynı yazılım free olarak Mydefrag adıyla free olarak yeniden yayınlamış ve filehippo sitesinde sunulmuştur. (Bu site program yükleme sitesidir)
Bir süredir güncellenmemekle birlikte doğru olarak veya güncellenmiş versiyonu yapılmışsa tek bilinen site filohippo sitesidir.
Diğer siteler de benzer sitelerdir.

seron

:(  :o  ???  ::)  :-[  :-X  :-\
Eğer filehippo sitesi o yazılıın orjinal sitesi ise,....
Bu nedir?
http://www.mydefrag.net/

Ona bakılırsa düne kadar gezginler, tamindir, portableapps... gibi sitelerde de vardı.
Bir yazılımın kendi sitesinin dışında,
"yazılım indirme" sitelerinde bulunuyor olması,
o siteyi programın resmi sitesi mi yapıyor?

Ubuntuyu nerden indiriyorsun ubuntuyu?

Mr_YAMYAM

@seron
Mydefrag yıllardır bu sitede yayınlanır ve güncellenirdi. Diğer yükleme sitelerinde güncellenmiş versiyonları yayınlanmaz veya sonradan ayrı bir linkle güncel yazılım yayınlanırdı.
Senin söylemiş olduğun gibi üretici firmanın resmi sitesi değildir. Çünkü üretici bir firma yok ortalıkta. İlk olarak JKdefrag olarak yayınlanmıştı. Aynı yazılımı yeniden Mydefrag olarak düzenlediler ve ilk defa filehippo sitesinde yayınladılar. Diğer yükleme sitelerini bilmem.

seron

Pekala tamam.
Adnan abi amliyi hafta sonu basarım diyordu. Sen şimdi onu takip ededur.
Gerçi "buradan yardım yapılmayacaktır" denmişti ama, neyse. ;)  ;D  O:)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 28 Ekim 2016, 18:11:50Pekala tamam.
Adnan abi amliyi hafta sonu basarım diyordu. Sen şimdi onu takip ededur.
Gerçi "buradan yardım yapılmayacaktır" denmişti ama, neyse. ;)  ;D  O:)
Uzun soluklu yardımlar için denmişti.
Ben @Adnancoskun  hocaya LEB desem ertesi gün baskı devre ile geliyor.

Adnancoskun

Baskı hazır
Resim yukleyecegim de resim boyutu çok büyük

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 28 Ekim 2016, 20:08:39Baskı hazır
Resim yukleyecegim de resim boyutu çok büyük
Al işte.  :D
Adnan hocam hayranım size.
Bana bugün birisi baskı devre hazırla dese 1 ayda ancak yaparım. Zor olduğu için değil koşturmaktan.

Adnancoskun

seron

telefona kurulmaz abi DUUUUURRR ;D
telefon için ayrı programı vardır onun.
google stora girip resim boyutlandırma diye aratacaksın.
bu Windows için.

seron

Tamamdır olmuş.
şimdi bu şekilde paylaşım yapabilirsin.
istersen 480x360 falan da deneyebilirsin. Görüntü fazla bozulmaz.

Adnancoskun

Resim kalitesi düştü
Ama baskı hazır

seron

Tamam boyutu yüksek tutmuşsun. sıkıntı olmaz. burada incelenecek kadar küçüştmen yeterli abi. ben aradan çekiliyorum.

Mr_YAMYAM

Adnan abi KÖŞE kağıt ile basmışsın sanırım. Bazı kısa devreler de gördüm. Hatırlatmayı görev bilirim ama uzmanın işine de karışmayı yanlış kabul ederim.
Ton kontrolde GROUNDING konusunda bilgilendirme istermisiniz.
Baskı devreden de anlaşılacağı üzere Pre state ve Power state groundlar ayrıdır.
Montaj planına göre değişiklik gösterecektir.

Adnancoskun

[/quote
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 28 Ekim 2016, 20:41:13Adnan abi KÖŞE kağıt ile basmışsın sanırım. Bazı kısa devreler de gördüm. Hatırlatmayı görev bilirim ama uzmanın işine de karışmayı yanlış kabul ederim.
Ton kontrolde GROUNDING konusunda bilgilendirme istermisiniz.
Baskı devreden de anlaşılacağı üzere Pre state ve Power state groundlar ayrıdır.
Montaj planına göre değişiklik gösterecektir.

Kisadevrelerin farkındayım,
Onları halledecegim, teşekkür ederim
Evet grounding konusunda bilgi talep edeceğim evet
Yarın oglenden sonra ofiste olacağım...
Ayrıca bu baskıyı yenileyecegim
KÖŞE KAĞIDI ince çıktı
Pantolon ütülüyorum sandım sanırım
Yada ütü yaparken aklım neredeydiyse artık:)

Mr_YAMYAM

Hanım ütüleri size yaptırıyor anlaşılan  ;D
Ben hep buradayım. Herhangi bir aksaklıkta ya da bilgi talebinde ister mod olsun ister yamyam olsun hazırım.
Hatta @gevv bile olsa ona da yardım ederim  ;)