Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (49198 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #2055
Resimdeki 2000V imiş. 4000V bile kullanabilirsin sanırım.

Yanıt #2056
Evet onursal hocam satıcı 1000V olanı vermiş 2,5TL. Az önce test ederken fena çarpıldım :D  demek 4000V kullansak çok fena gıdıklar. :D

Yanıt #2057
@Mr_YAMYAM hocam bunu bağlasak olur mu ? ???

Yanıt #2058
O neee  :king:  :o
Bu kondansatör sinekleri çatlatmaz. BOMBA yapar.

Yanıt #2059
Hocam güldürdünüz bakın hala gülüyorum.  :D Güzel cevap ama ben ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım gerçekten. Bu kapasitörü  kullanırsak devreyi mi Patlatır demek istediniz.  :)

Yanıt #2060
Yoh gardaş.
Oradaki kondansatörlerin doldurulma tekniğini bilmiyorum Ancak serbest doldurulma yöntemi ise voltaj 4000Vlara kadar çıkabilecektir.
Üstelik kondansatörün kapasitesi yüksek olduğu için daha fazla akım verebilecektir.
Sinekler bu yüksek gerilimden geçerken hem daha fazla gerilime hem de daha fazla akıma maaruz kalacaklardır.
Haliyle önceden sadece CIZZ- ÇAT diye yanıyorlarsa, bu sefer bomba gibi patlama ihtimalleri vardır.

DÜZELTME:
Kondansatörler 4000V luk değil 2100V luk imiş.
Sonuçta gerilim değil, sadece akım yüksek olacağı için aynı etki olacaktır.
Yani sinekler YANDIM ANAAM diyemeden patlayacaklardır.

Yanıt #2061
@Mr_YAMYAM hocam bugün zaman bulunca bir battery daha açtım. Pilleri ölçtüm hemen hemen hepsi 3,56 volt seviyelerinde.

Yanıt #2062
Ben bu tür pillerde yeni bir yöntem keşfettim.
Pilleri min voltaj seviyesine kadar deşarj ediyorum. Bu vjltaj pil özeeliklerine göre minumum 2.5V civarı daha fazla düşürmek sakıncalı.
Boş pilleri buzdolabının yumurtalık bölümünde birkaç gün bekletiyorum. İyice üşüdükleri zaman çıkartıp oda sıcaklığına gelmelerini bekliyorum.
Sonra iyice bir şarj ettikten sonra yine tam boşaltıyorum. 2.5V a kadar.
Birkaç kere bu işlemi yaptıktan sonra piller toparlanıyor ve cenıfır şarj oluyorlar.
Bu sayede benim leptopun pillerini 10 sene olmasına rağmen hala kullanabiliyorum.
Hoş artık pillerin kapasiteleri iyice düşmüş olsalar da leptopu açıp 10-20dk götürecek kadar  idare ediyor.

Yanıt #2063
Bu Ups için ne dersiniz Onursal Hocam. Orta seviye ? Akü ömürleri tahmini ne kadardır. ? Ayrıca Asus 20 inch Led mönitörü tahmini olarak ne kadar süreyle çalıştırabilir. ?
TSK5303 Newtech Pro II X9

https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/newtech-pro-ii-x9-1-kva-online.html

Makelsan P.Pack SE 1 KVA (2 x 7AH) 5-10dk Online UPS

Yanıt #2064
Tunçmatikler iyidir.
Ama ben yine de APC tavsiye ederim.
http://apc.kesintisiz.com/APC_SUA1500I.htm
Ben bu ürünün bir eski modelini yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum.
2Adet 20A akü ile çalışıyor. Mevcut 250W lık internet PC mi 4 saate kadar çalıştırıyordu. Ama aküler artık zayıflamıştır haliyle.
Line interaktif modellerini tercih et.
Bir de tam sinüs olmasına dikkat et.
Linkteki ürün IEC soketli ama sen SCHUKO soketli olanları arayabilirsin.

Yanıt #2065
Teknik ayrıntılar için teşekkürler Hocam .Display göstergeli işlemleri detaylı görebileceğimiz bir UPS  APC marka varmı dır ?

Yanıt #2066
Teknik ayrıntılar için teşekkürler Hocam .Display göstergeli işlemleri detaylı görebileceğimiz bir UPS  APC marka varmı dır ?
Daha güçlü ve pahalı modellerinde display var.
https://www.apc.com/shop/ph/en/products/APC-Smart-UPS-C-1500VA-LCD-230V/P-SMC1500I
Tam sinüz ve gerçekten kaliteli bir cihaz.
Bendeki cihazın yeni modeli.

Bu ürün tam sinüs değildir.
https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/apc-br1200g-gr-ups-kesintisiz-guc-kaynagi-1200va-P232986389?gclid=CjwKCAjw1_PqBRBIEiwA71rmtVQnio8Z65iqRQqOWH9oCFj1UnfkYmEePipgELHB-_DR3uPHUHitJBoCFtEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Ancak yapı kalitesi ve özellikleri gayet iyidir.

Yanıt #2067
@Mr_YAMYAM Hocam Tam sinüs olan 1500 VA UPS Elektrik kesintisinde bu sistemi Tahmini ne kadar süre ile çalıştırabilir. Biri TV diğeri SAT. ?

Yanıt #2068
SONY adaptörün verimi daha yüksekmiş.
Tahmini olarak her bir cihaz için 100 er watt dersek 200W güç harcaman olur.
UPS in 2 aküsü var ise ve bendeki gibi 20 şer amperlik ise 24X20=480W/h yapar.
UPS'nin minumum %60 verimlilikle çalıştığını varsayarsak, 480/100X60=288W/h eder.
Bu da 200W gücü 1.5saat besleyebilir demektir.
Veriler tam olmadığı için tahmini belirlenmiştir.

Yanıt #2069
@Mr_YAMYAM  Hocam cihaz geldi ,  Tabiki Zaman ayırarak ilk önce ufak bir inceleme yaptım.  Mainboard resimlerini yalnızca sizinle paylaşıyorum (Mesaj Gönderdim) Diğer Resimler.