Ana içeriğe git
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (40262 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #2040
Bu cam uygunmudur ?
Güvenlik CAM

Yanıt #2041
Objektifi iyiye benziyo

Yanıt #2042
CENOVA CN-3421AHD 2MP AHD IR BULLET KAMERA
Görüntü Sensör    1/2.9" AHD CMOS Sensör
Çözünürlük           1920x1080 2MP
Lens Desteği        Sabit 3.6mm
IR Led - IR Cut      18 SMD Led / 30 metre - Otomatik
Standartlar           AHD
Çalışma Voltajı     DC 12V / 1A

Yanıt #2043
Güvenlik sistemlerindeki önemli unsurlar.
1 Mekan içerisinde ses kaydı gereklidir.
2 Uzun süreli kayıt desteği. Doğrudan kendi harddiskine. Harici diskler depolama amaçlıolup kayıtların saklanabilmesi içindir.
3 Yüksek FPS hızları gerekli değildir. 5 ila 10FPS 1080P kayıt her şekilde yeterlidir. Ancak gerçek anlamda 1080P için kamera lensi önem arzeder.
4 Mümkünse hareket sensorü ile kayda girebilen sistemler önemlidir. 24 saat boyunca boş mekanı çekmenin anlamı olmaz.
5 Bu gibi kameralarda yeterli detay elde edilebilmesi ortam ışığına bağlıdır. Güneşe karşı veya back-light aydınlatmalarda detay elde edilemez.
Tercihler için bu unsurları ele almalısın.

Yanıt #2044
@Mr_YAMYAM hocam linkte başka cam larda var. 4Mp kadar sanıyorum.
_____________________________________________________________________________________________________________

Onursal Hocam bakın şimdi yeni bir Uygulama yapmaya çalıştım Bu şekilde Uygulama yapan Nadir bir kullanıcı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Sorunda ilginç.

2 Modem var. Kullanıcı adı Wifi şifreleri aynı yapılandırılmış .
1. ASUS DSL N17-U
2 ASUS DSL-AC52U
Hafta sonu Sabah 09:00 18:00 N17-U Aktif
 Aynı Gün Akşam 18:00 03:00 AC52U Aktif
Modemlerin Mesafeleri yaklaşık 8 Metre. Biri aktif iken diğerini Kapatıyorum. Wifi olarak bağlı Linux Enigma cihazlar ve Asus PC bu geçiş sırasında az bekleyip Online oluyorlar buraya kadar OK.
Ama Next 3D HD uydu alıcı bu değişikliği kabul etmiyor. (Gardaşım wifi kullanıcı adını ve şifresini Tekrar gireceksin Diyor :D )
Bu durumu çözemedim. Sorunu çözdüm ama Geçiş sorununu çözemedim. Beni Anladığınızı kesinlikle biliyorum.

Yanıt #2045
Her iki bağlantının da otomatik bağlan komutu olması lazımdır.
Bu komut yoksa tek bir bağlantıyı kabul eder.
Ağ bağdaştırıcısının özellikleri gereklidir.

Yanıt #2046
@Mr_YAMYAM hocam elimde çok fazla 18650 pil var. Laptop bataryalarından çıkma. Şarj için öneriniz var mı ? Bu Şarj cihazı nasıldır. ?

Giriş.: AC 100-240V 50 / 60Hz 0.25A (MAX), DC 12V 1A
Çıkış gerilimi.: 4.2V ±% 1 / 3.7V ±% 1 / 1.48V ±% 1
Çıkış akımı : 375mA x 4 / 750mA x 2
Malzeme içeriği : Dayanıklı ABS yapılmış (yangın/ aleve dayanıklı)
Boyutlar : 143mm x 99mm x 36mm

Ağırlık : (pil ve güç kablosu olmadan) 239gr

Şarj Edebileceği Piller
Li-ion / IMR / LiFePO4:
26650, 22650, 18650, 17670, 18490, 17500, 18350, 16340 (RCR123), 14500, 10440
Ni-MH / Ni-Cd:
AA, AAA, AAAA, C

Yanıt #2047
Güzel bir alete benziyo.

Yanıt #2048
Siz beğendiğinize göre mutlaka O cihaz iyidir @Mr_YAMYAM Hocam. Sipariş Geçtim .Teşekkürler.

Yanıt #2049
Gaç guruş acaba.

Yanıt #2050
@Mr_YAMYAM hocam daha açılacak 3 farklı pil var bunların içinde sağlam olanları ayıklamamız gerekiyor.

Bu konu dışı ama Sohbet bölgesinde ilave yapıyorum. (Elimde Fazlasıyla CCCam line var. Oldukça sağlam serverlar, aylarca gider. 1 Line 84 Kart . Oscam server dosyanıza ekleyebilirsiniz. Durumu anlayabilen ,ve tabiki isteyen olursa özel mesaj atsın. Ücretsiz line verebilirim.)

Yanıt #2051
Benim laptopun pilleri de öldü.
Ama kutusuna zarar vermeden açmak lazım ki yeni pil takıp kullanabilelim.

Yanıt #2052
Çok dikkatli açmak gerekiyor Onursal Hocam geçenlerde ben açmaya çalışırken patetes kızartması gibi sesler geldi :D Ne oluyor demeye kalmadan Dumanlar çıkınca bataryayı bırakıp tüydüm :D . Sanıyorum bir kısa devre yaptım. Gözlük + Eldiven  + Dikkat gerekiyor.

Yanıt #2053
@Mr_YAMYAM hocam beni Gandırmışlarmı ? Bu cihazın içinde minik bir board var . Gerisi Boş yani Yok.  :D  Bu böyleyse BİM deki cihazın içindeki mainboard herhalde kiibrit kutusu kadardır. :D Satıcı dediki hareket sensörü cihazın içinde siz menü ayarlarda seçerseniz yanlızca hareket algılandığında kayıt yapar. HDD yi içinemi montaj yapacağız. ? Ayrıca hocam Cat6 kablonun Standart rengi Mavi olarak biliyordum ama aldığım 50 metre gri renk. 

Yanıt #2054
@Mr_YAMYAM hocam iki rakette de aynı arıza. Kapasitörler çatlamış yenileri ile değiştirdim. Ama size sormak istiyorum bu devrede arızalanan kapasitörlerin yerine daha güçlü voltajı yüksek değerde kullanmak istersek XXXJ ? XXXV olmalı ?