Ana içeriğe git
Konu: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III (40370 Kez okunmuş)

Ynt: YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Yanıt #1965
Gayet güzel olur.
Ama tweeterların kazancı düşükse ses çok az çıkar.

Yanıt #1966
Onursal hocam uyduruk tweterların arkasındaki etikette yazı bu . Bizim çakma LM 3915 serisini yapanlar bunuda Çakmışlar :(  .Ben anlamıyorum.  :(

Yanıt #1967
Onursal hocam uyduruk tweterların arkasındaki etikette yazı bu . Bizim çakma LM 3915 serisini yapanlar bunuda Çakmışlar :(  .Ben anlamıyorum.  :(

Anlaşılmayacak bişii yok.
İstanbulda bu işi yapanlar ganimet gibi.
Çinden uyduruk aletleri getirtip, üzerine bir de marka bastılar mı al sana TS bilmem ne tweeter :D
Ben bizzat gördüm. Adam harıl hurul etiket basıyordu :D

Yanıt #1968
Anladım O zaman kondansatörleri uyduruk tweterlara takıp yazık etmeyeyim. Şimdilik tweterları 5+1 de Sadece Ön Sol ve Sağ olana bağladım. Arka sol ve sağda ki Tweterları söktüm. Onursal Hocam sağolun.

Yanıt #1969
Hiç sanmıyorum. bunlardaki güncellemeler veya yazılımlar sadece kendi ic yazılımda olabilir. donanım üstünde yazılım değişikliği yapamazlar. cünkü donanım bir kere tasarlanıyor. yapabileceğin en güzel şey. eski alıcı gözdeki entegrenin ne olduğunu öğrenip eğer kide pin durumları anyı ise entegreyi deiştirmen dğeil ise kücük bir pcb cizip kutuya göre takman olacaktır.

@Furkan41 arkadaşım üretici firma ile irtibata geçip bu aşağıdaki ojinal alıcı göz modülü sipariş vermiştim. 15TL ye (Kargo dahil) Göndermişler. OK. Sorun çözüldü. Biz Elektronikçiler hemen içini açıp bakarız bilirsin  :D Entegrenin numarasını okuyamadım , ayrıca ikinci gözü neden göndermişler onada anlam veremedim.  :du:

Yanıt #1970
@Mr_YAMYAM hocam TRT coşmuş Türksatta 8K yayından sonra TRT4K da şimdide bu eklentiyi yaptılar. Bakın şu ana kadar hiçbir yabancı uyduların kanalların da görmediğim bir Audio seçenek. AC3 standart evet AC3 biliyoruz ama TRT4K daki seçenekler Farklı   AAC - AC3+

Yanıt #1971
AAC Advantec Audio Codec demektir.
Dolby (TM) genel audio encoding tekniğini ifade etmektedir.
Ancak 192Kb/sn veri akışı ile sadece stereo  yani iki kanal encode edilebilir.
BROADCAST sistemlerde 256KB/sn MPEG1-L2 encoding'ten daha avantajlı olması dolayısı ile AAC denilmiştir :D
Yani o yayın muhtemelen mono'dur :D kıkırdak.

HAA NOT:
çalıştığım yıllarda 386Kb/sn ile 6 kanal yani 5.1 SURROUND yayınlar için teklif verip sunum hazılamış olsam da bazı yalakalar tarafından çalınmaya çalışılıp projem engellenmiş idi.
Şimdi sıkıyorsa SURROUND yayın yapsınlar da görek :D

Yanıt #1972
AC3+ seçeceğini aktif edince ses yanlızca TV den geliyor 5 +1 den ses gelmiyor. Ayrıca geçen gün EPG bilgileri vardı bugün yok sanıyorum işi tecrübesiz birilerine vermişler. :(

Yanıt #1973
AC3+ seçeceğini aktif edince ses yanlızca TV den geliyor 5 +1 den ses gelmiyor. Ayrıca geçen gün EPG bilgileri vardı bugün yok sanıyorum işi tecrübesiz birilerine vermişler. :(
AC3 DOLBY genel encoding formatıdır.
AAC ise broadcast yani yayın sistemleri için geliştirilmiş avantajlı kodek sistemidir.
TRT kurumunda bunların anlamını bilebilecek kişilerin olduğunu sanmıyorum.
Ben 15 yılımı harcamıştım bunlar için. Bilgi birikimimi kurumum için kullanmak istemiş olsam da bazı yalakalar tarafından projem çalınmaya çalışılıp, beni arka plana itmişlerdi :D
Kısacası TRT daha gerçek anlamda stereo yayın bile yapamamaktadır.

Anlaşılabilmesi için link veriyorum.
https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-e.html
Sizler anlamayabilirsiniz tabii. Ama sorun yok.

Yanıt #1974
@Mr_YAMYAM hocam yOK YoK ÜRÜN YOK. Firmayı Telefon ile aradım ürün stoklarda yokmuş ama ilerleyen zamanlarda tekrar getirteceklermiş . Türkiye'de malesef bu ürün şu anda yok. Bekleyelim. Bu ürünü siz beğendiniz o nedenle Stoklara gelmesini bekleyeceğiz.
Firma iletişim bilgileri ..
Trotec End.Ürn.Tic.Ltd.Şti
Oruçreis Mh. Giyimkent Cd.
14. Sok. No. 61
Giyimkent Sitesi
Esenler - İSTANBUL
Türkiye

İletişim
Tel. +90 212 438 56-55
Faks. +90 212 438 56-51
E-posta: info@trotec.com.tr

Yanıt #1975
Benzer özelliklere sahip başka bir güç metre araştırmak lazım.

Yanıt #1976
Bu özelliklerde ve tasarımda ben bulamadım. :(

Yanıt #1977
Ucuz olanlardan alsan acaba ne olur?
Sonuçta çok hassas olmasa da bir prizden çektiğin gücü göreceksin.
Esasen bu gücü ölçebilmek bir ampermetre ile de mümkün olup, çekilen akımı sağlıklı ölçebilirsen voltaj ile çarptığında gerçek gücü bulmuş olursun.
Örneğin AC220V ölçülen bir şebekeden RMS 1A akım çekiyorsan, çektiğin güç te 220W olacaktır.
Tabiiki kapasitif ve reaktif akımları da ölçebilmen lazım ki tam doğru sonuca ulaşabilesin.

Yanıt #1978
Sizde incelediniz ama beğenmediniz o nedenle bence uyduruk bir ölçer almayalım ayrıca aynı model bakın farklı marka basmışlar. Bu cihazın ölçüm hassasiyeti ve güvenirliği yok gibi çakma bir ürüne benziyor.

Ben bu cihazı istiyorum. :)

https://www.trotec24.com.tr/olcum-cihazlari/elektrik/bx11-enerjimetre.html#

Yanıt #1979
Ne uyuz bir cihaza yaslanmışız.
Hiçbir yerde yok. En azından 10 site gezdim.