Anahtarlı switch baglama

Başlatan efe1kutay, 20 Ağustos 2016, 00:19:03

Adnancoskun

Alıntı yapılan: efe1kutay - 20 Ağustos 2016, 00:19:03Merhaba arkadaslar benim soru şu, bunun iki ucu var biri eksi biri artı dimi????
http://www.elektrikdukkanim.com/myassets/products/061/pr_01_4061.jpg?rev=1452766000
Anahtarın+ ve - ucu olmaz
Anahtar devreye seri bağlanır
Amacı ise istendiginde devrenin akımını kesmek
İstendiginde akımı vermek
Bu nedenle + veya - ucu olmax
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

t.t

Alıntı yapılan: efe1kutay - 20 Ağustos 2016, 00:19:03Merhaba arkadaslar benim soru şu, bunun iki ucu var biri eksi biri artı dimi????
http://www.elektrikdukkanim.com/myassets/products/061/pr_01_4061.jpg?rev=1452766000
aslında 2 uçta aynı polaritede çalışır devreye paralel bağlamazsanız anahtar kırmızıda iken iki uç iletken değil yeşilde iletken

efe1kutay

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 20 Ağustos 2016, 00:32:57Anahtarın+ ve - ucu olmaz
Anahtar devreye seri bağlanır
Amacı ise istendiginde devrenin akımını kesmek
İstendiginde akımı vermek
Bu nedenle + veya - ucu olmax
+ve- kabloları baglayabilirmiyim yani zqaen  bir tus var bas cek dugme ama ben onu cıkarıp bunu takmak istiyorum olurmu

Adnancoskun

Alıntı yapılan: efe1kutay - 20 Ağustos 2016, 01:37:00+ve- kabloları baglayabilirmiyim yani zqaen  bir tus var bas cek dugme ama ben onu cıkarıp bunu takmak istiyorum olurmu
Evet söktüğünüz butonun yerinden gelen ıki kabloyu istediğiniz gibi bağlayabilirsiniz
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

asma

Arkadaşım iki konu açıp aynı şeyleri neden tekrar ediyorsun.
Eğer butona bağlı kırmızı ve mavi kablo var deseydin , kırmızı şuraya , mavi buraya bağlanır derdik.
Eğer biri beyaz diğeri siyah çizgili beyaz kablo var deseydin , tarif ederdik.
Eğer kablonun birinde 3 diğerinde 5 yazıyor deseydin olurdu.
Eğer iki kablo da gri , hiç bir işaret yok deseydin yine olurdu.
Çünkü butona bağlı iki kablo anahtara aynı iki kablo olarak bağlanır. Yönü önemli değildir.
Sen tutturdun biri + biri - diye herkez sana itiraz ediyor anahtara + ve - bağlanmaz diye.
Anahtarın resmini eklediğin gibi şu kabloların ve butonun resmini de ekle de biz de görelim , öğrenelim + ve - neymiş.

Kolay gelsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın