9 tane seri 24-26 Ah akü şarjı.

Başlatan mcan, 19 Ağustos 2016, 15:15:24

mcan

slm beyler. OG kesicide kullanmak üzere BAR 110 yapmalıyım.  Kesici motorları 110v.
24-26 Ah kuru aküyü 10/1 i kadar akımla şarj edecem. Max. 3 A .
sorunum 110 voltu  124- 127 volt kadar değerde şarj etmek.
Şarj akımını kısarak dolduğunda kesecek bir devre lazım. şarj kesme kısmında ne önerirsiniz.
220-240 AC --> 124Vdc

t.t

akü 310v dc ile şarj olur 220vrms
vmax =310 yani tepe değere kadar şarj olur akü iptal ona engüzel trafo sardırman

mcan

Bu devre  OG kesici trafo köşkünde kullanılacak. 220 ve 380 AC var. Ben 9 tane seri aküyü şarj etmek istiyorum. 220/95 lik bir trafo sardırırım ama akünün şarjını dolunca kesecek bir devre lazım. 24 48 12 DC sarj cihazları devreleri var. 110 volt yok

seron

110V olmaz zaten, en azından ben hiç görmedim-duymadım.
Arkadaşlar bildiğimden değil de, hani burada arkadaşı da yanıltmayayım, bir "Elektrik Bilgisi" kitabında bir ema gördüm. Aküyü direk 220Volt ile doldurmak için basit bir şema. Bu şemayı kitabı zamanında okuyan öğrenci kurşun kalemle kitabın üzerine çizmiş basit bir devre:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=HT56[/img]

Hani olur demiyorum ama, kocaaaa trafo sardırmaktansa acaba bu olur mu? maalesef otomatik kesme kullanılamıyor ama bulunabilirse mekanik timer bağlanarak (hani kurmalı kolu olan tiktak tiktak diye öterek zamanı gelince devreyi açan, fırınlarda, eski vantilatörlerde olur) soruna çözüm bulunabilir elbette.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın