Premier Pht 36800 Bağlantı Devre Kartı Sıkıntım Var-Yardımlarınızı Bekliyorum.

Başlatan mmiraccicek, 27 Haziran 2016, 17:44:48

mmiraccicek

merhaba arkadaşlar.
premier pht 36800 model ses sıstemım var yalnız ses sıstemımın arka taraftakı hoporlore dagılan jak girişi ve fazladan olan bı soket daha yerı var ve bunlardan 2 sı darbe alıp kırılmıs. ben suan kullanabılıyorum ama kule dıye tabır edılen kolonları arttıracagım bu nedenle o arkadakı devre kartını temın etmem gerekıyor.en kotu ıhtımallede kendım yapacagım kartı.yardımcı olacabılecek varsa sevınırım .acıklamamdan anlamamıs olan arkadaslar var ıse resım de cekıp yukleyebılırım.sımdıden tesekkur ederim.

Yusuf usta

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yusuf usta

Ben resimlerden hangisi kırılmış ne olmuş anlamadım. ama peşinen söyleyeyim, onların adı RCA konnektör. ve piyasada her ebatta (tekli, yan ikili, dik ikili, üçlü, dörtlü sekizli vs vs bolca var. kendin bir şey yapmana gerek yok, al ve yerine lehimle.

olc technics

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 02 Ekim 2017, 10:11:21Ben resimlerden hangisi kırılmış ne olmuş anlamadım. ama peşinen söyleyeyim, onların adı RCA konnektör. ve piyasada her ebatta (tekli, yan ikili, dik ikili, üçlü, dörtlü sekizli vs vs bolca var. kendin bir şey yapmana gerek yok, al ve yerine lehimle.

Kırılan parça kapak.Sanırım çalışmasına engel olmaz.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: olc technics - 02 Ekim 2017, 15:11:38Kırılan parça kapak.Sanırım çalışmasına engel olmaz.

bulmaca sormuş arkadaş valla :)
siz yazdıktan sonra fark ettim kapağın alt köşe kırık...
O kadar resim var; RCA konnektörleri tutuyor, değişik açılardan gösteriyor.Son finalde dedim "Benden dedektif olmaz, işi çözemedim: Katil halen belli değil."

Madem böyle atraksiyon oldu, hadi bir fikir vereyim. Düz bir cam veya masa üzerinde Plastik sert bir jelatini, örneğin bir koli bandını o kırık kısma tamamlarcasına yapıştırın. üzerine hafiften CO4 (Karbonat serpiştirin. bir damla 502 japon damlatıp karbonata nüfuz etmesini sağlayın. sonra orası krılan malzeme kalınlığına varana kadar karbonat ekip japon damlatmaya devam edin. ek parçayı karbonatla yaptıktan sonra eğer kaçırdığınız ve düzeltemediğiniz tümsekler olursa zımpara ile düzeltirsiniz.

Bu uygulamayı bizler kırık laptop kasası onarımda dahi kullanıyoruz. Kimseye de söylemiyoruz zımpara boya sonrası orijinal görüntüyü nasıl elde ettiğimizi. aramızda kalsın siz de söylemeyin :)

seron

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 03 Ekim 2017, 07:59:18bulmaca sormuş arkadaş valla :)
siz yazdıktan sonra fark ettim kapağın alt köşe kırık...
O kadar resim var; RCA konnektörleri tutuyor, değişik açılardan gösteriyor.Son finalde dedim "Benden dedektif olmaz, işi çözemedim: Katil halen belli değil."

Madem böyle atraksiyon oldu, hadi bir fikir vereyim. Düz bir cam veya masa üzerinde Plastik sert bir jelatini, örneğin bir koli bandını o kırık kısma tamamlarcasına yapıştırın. üzerine hafiften CO4 (Karbonat serpiştirin. bir damla 502 japon damlatıp karbonata nüfuz etmesini sağlayın. sonra orası krılan malzeme kalınlığına varana kadar karbonat ekip japon damlatmaya devam edin. ek parçayı karbonatla yaptıktan sonra eğer kaçırdığınız ve düzeltemediğiniz tümsekler olursa zımpara ile düzeltirsiniz.

Bu uygulamayı bizler kırık laptop kasası onarımda dahi kullanıyoruz. Kimseye de söylemiyoruz zımpara boya sonrası orijinal görüntüyü nasıl elde ettiğimizi. aramızda kalsın siz de söylemeyin :)
@Yusuf usta çoooook teşekkür ederim. Kimseye söylemem söz. Zannedildiği gibi bilgi paylaşıldıkça güzel falan değildir. ;) Zaman ve insan bana bunu öğretti. 8)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın