arduino yapımı

Başlatan basımızaİcatCıkarma, 18 Haziran 2016, 10:31:48

basımızaİcatCıkarma

selamunaleykum

basit normal arduino tasarımında orjinal karttaki her devreyi kullanmamız lazım mı? kristal dahili diye mikrodenetleyicide var diye biliyom bide 7805 devresini kullanmasak olmazmı mı ? ben 1.5 voltluk pil kullanmayı planlıyom(bios pili) yada normal kalem pil?

sayangku

Alıntı yapılan: basımızaİcatCıkarma - 18 Haziran 2016, 10:31:48selamunaleykum

basit normal arduino tasarımında orjinal karttaki her devreyi kullanmamız lazım mı? kristal dahili diye mikrodenetleyicide var diye biliyom bide 7805 devresini kullanmasak olmazmı mı ? ben 1.5 voltluk pil kullanmayı planlıyom(bios pili) yada normal kalem pil?
kullanmana gerek var pil 1.5 3 adet kullansan 4,5 volt eder senin islencin 5 voltta kararli calisir gerilim dusumu hic bir zaman iyi degildir unutma ve akim muhabbrtide onemlidir 9 voltluk pil bitane 7805  bagla gitsin kondansatorlere grrek yok saten temiz bir dalga pil  olursa iyii olur yine ama maliyrtten yirticaksan cikar kondansatorleri birde islemcine program atman gerekicek ya arduino sheet al yada ft232rl tarzi pc ile kartin arasindaki haberlesmeyi sagla telden yazdim icin ayrintiya giremiyorum 
''Paranın Başkaları İçin Taşıdığı anlam,
  benim için  birşey ifade etmiyor ''
                                                   Nikola Tesla

sayangku

birde ne amacla kullanicaksin onu yazarsan iyi olur cunku sen pille calistircam diyon harcanan her gucu hesaba katman gerek verimli olmasi icin devrenin 
                                                   Nikola Tesla

sayangku

ledmi yakican sadece rolemi xektircan lcd mi baglican nebilim bu tarz seyler iste
                                                   Nikola Tesla

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın