SEPETLENDİM (I'm laid off) :D

Başlatan Mr_YAMYAM, 17 Haziran 2016, 21:01:13

Mr_YAMYAM

Kendi sahibi olduğum odamdan sepetlenmiş bulunuyorum.
Yeni mekanım.

Eski mekanımın halleri.

Konu sevdiğimiz arkadaşımız @serkan_48  hatırı için açılmıştır.
Darısı Serkan arkadaşımıza.

memleket

Resmen kenar mahalleli olmuşsun :D
Laptobun soğutma düzeneğide 10 numara  8)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 18 Haziran 2016, 00:37:09Resmen kenar mahalleli olmuşsun :D
Laptobun soğutma düzeneğide 10 numara  8)
Harika soğutuyor :D
Ama kışın kaldıracağım. Bu sefer lap-top kalorifer olarak hizmet verecek.

seron

Gışın ..tünğ donar orda, nereye kalorifer olarak kullanıyorsun? :D
her ne kadar sistem ısı yalıtımlı olsa da Angaranın soğuğu dillere destan.
Bence kışın yine içeri kaçarsın. ;)
Peki odadan niye kovuldun? Kimseye zararın yoktu ki?
Üstelik serkanın durumu umutsuz vaka. Eşi biraz dişli :) kesinlikle uğraşsın istemiyor, evinle ilgilen diyor, bu defa da başını ütülüyormuş. yani anlayacağın sen o balkonu güle güle kullan(adur).

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 18 Haziran 2016, 21:36:13Gışın ..tünğ donar orda, nereye kalorifer olarak kullanıyorsun? :D
her ne kadar sistem ısı yalıtımlı olsa da Angaranın soğuğu dillere destan.
Bence kışın yine içeri kaçarsın. ;)
Peki odadan niye kovuldun? Kimseye zararın yoktu ki?
Üstelik serkanın durumu umutsuz vaka. Eşi biraz dişli :) kesinlikle uğraşsın istemiyor, evinle ilgilen diyor, bu defa da başını ütülüyormuş. yani anlayacağın sen o balkonu güle güle kullan(adur).
Cahal civelek @seron
Sen benim lap-top'u bilmiyorsun.
Yaz kış kalorifer gibi üflüyor. Eğer lap-top yetmezse HP yi kurarım.O da olmadı benim  BEL_RAD'ımı kurarım. Daha da olmadı P4 PC yi kurarım.
En son ihtimal bir adet 500W lık ısıtıcı yeter. Toru topu 1.5 metreye 1.5 metre alan.
Odamda sigara serbestti. Ama tek pencere olduğu için dumanaltı oluyordu. Çünkü sirkülasyon olmuyordu.
Şimdi odamda cigara yasak ama büyük PC ve elektronik uğraşılarım orada devam edecek. Burada ise sadece NET işleri.
Bu yaz Antalyaya gelirsem hem seni döveceğim, hem de Serkan'ın eşine tavsiyeler vereceğim.
ARKADAŞIM İÇİN CİĞERİMİ FEDA EDERİM.

seron

cüğaranın yasaklanması daha iyi. açıkçası benim kobay da şu anda evde kalorifer olarak görev yapıyor. hele hele işlemcisi değiştikten sonra Kuzey köprüsü deli oldu.
IDE harddisk bağlıyken SATA harddiski görmüyor demiştim. tavsiyene uyarak anakarttan ENHANCED ayarında geçince harddiski gördü. hatta uyku modu sorunu yok oldu. lakin bu defa da üçüncü harddiski görmüyor. yani IDE+SATA+SATA yapamıyorum da IDE+SATA kullanabiliyorum. ben de elimdeki diskten başka bir diske veri kopyalar vaziyette bıraktım geldim. ekstradan koyduğum fanlar ortalığı toza toprağa bulasa da yetmiyor.

anlayacağın ısı sorunu sadece sende yok.

ama o arkadaştaki bilgisayarda aklım kaldı be abi yeaaa! ;D al render yap, ısınırsa gel beni döv. 3 tane bilgisayarım olacağına bir tane o bilgisayardan olaydı keşke... sistemin düzgünlüğü benim gibi bir cahalın dahi hemen dikkatini çekti düşün.

neyse. ben odamda gayet huzurluyum ve de şimdilik balkona çıkmak niyetinde değilim. buralarda balkonlar cayır cayır yanar, kışın da dondurur.

Mr_YAMYAM

İyi bir optimizasyon ile o köprü ısısını çözebilirsin.
Ancak bunun için daha pişmen lazım.

Alıntı Yapama o arkadaştaki bilgisayarda aklım kaldı be abi yeaaa! ;D al render yap, ısınırsa gel beni döv. 3 tane bilgisayarım olacağına bir tane o bilgisayardan olaydı keşke... sistemin düzgünlüğü benim gibi bir cahalın dahi hemen dikkatini çekti düşün.
İyi optimize edilmiş bir PC hakkı ile çalışır. O yüzden senin için yıllar önce PC de UPGRADE TEKNİKLERİ alı konuyu işlemiştim.
Ben sigara yasağını bilmem. Ama kendi mekanımın temizliği önemlidir.Eğer sigara mekanımda sorun yaratmamış olsaydı devam ederdim.

seron

İşlemiştin işlemiştin emmeee, açıklayıcı olmamıştın. kendince açıklayıcı olman, benim için anlaşılabilir değildi. konuyu burada dağıtmayalım.
O makinedeki parçalar rastgele şekilde birleştirildi(gönderdiğin parçalar da dahil). Dolayısıyla bizzat görmeden bbana yardımcı olabileceğini sanmıyorum ben sana eksik bilgi veririm ya da doğru anlatamam. bu arada ses kartını bundan söksem, yükü azaltacağı için ısıyı düşürür müyüm?

Mr_YAMYAM

Ses kartları takribi 1500KB/sn veri işlerler. (PCM 44.1KHz 16 bit'te)
Fazla bir yük değildir bu.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 19 Haziran 2016, 01:32:45Ses kartları takribi 1500KB/sn veri işlerler. (PCM 44.1KHz 16 bit'te)
Fazla bir yük değildir bu.

Üstad radyoyu açma kapama anahtarı ve röle ile beraber böyle bağlamak istiyorum. Uygun mudur?  

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 19 Haziran 2016, 01:43:35

Üstad radyoyu açma kapama anahtarı ve röle ile beraber böyle bağlamak istiyorum. Uygun mudur?
Uygundur ama ileriye yönelik düşünmelisin.
Belki ilerde teyp pikap veya başka kaynak ta bağlamak istersen ne yapacaksın?
En iyisi 4 pozisyonlu bir komitatör bul. Arkaya da 4 adet CNC giriş yap.
Sonra istediğini seç.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 19 Haziran 2016, 02:15:38Uygundur ama ileriye yönelik düşünmelisin.
Belki ilerde teyp pikap veya başka kaynak ta bağlamak istersen ne yapacaksın?
En iyisi 4 pozisyonlu bir komitatör bul. Arkaya da 4 adet CNC giriş yap.
Sonra istediğini seç.

Onuda düşünmedim değil ama ön panelde yer kalmadı. 

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 19 Haziran 2016, 02:18:41Onuda düşünmedim değil ama ön panelde yer kalmadı.
Bir tane rotary (Dönen) komitatör bulacaksın. 3X4 kontaklı. Yani 3 ana kontağı olacak 4 pozisyonu olacak.
Bir ana kontağa artı uç vereceksin. Bu kontağın kumanda ettiği uçlara 4 adet led bağlayacaksın.
TEYP
RADYO
TV
PC
Diğer iki ana kontak ton kontrol devresine giden L-R uçları olacak.
Bu ana kantaklara bağlanan uçlar da giriş soketlerine gidecek.
Sonuçta röle için bir anahtar bağlıyacaksın. Anahtar yerine hemen hemen böyle bir komitatör olur.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 19 Haziran 2016, 02:26:39Bir tane rotary (Dönen) komitatör bulacaksın. 3X4 kontaklı. Yani 3 ana kontağı olacak 4 pozisyonu olacak.
Bir ana kontağa artı uç vereceksin. Bu kontağın kumanda ettiği uçlara 4 adet led bağlayacaksın.
TEYP
RADYO
TV
PC
Diğer iki ana kontak ton kontrol devresine giden L-R uçları olacak.
Bu ana kantaklara bağlanan uçlar da giriş soketlerine gidecek.
Sonuçta röle için bir anahtar bağlıyacaksın. Anahtar yerine hemen hemen böyle bir komitatör olur.

Seçme işini komitatör değilde (çünkü radyo anahtarı yerini deldim) aynı anahtarı  butona çevirip 4 röle ile beraber PIC kontrollüde yapılabilir... Her butona basmada farklı bir röle çalışacak

Mr_YAMYAM

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın