Ses kaydı cihazı powerbank'a bağlama

Başlatan aherab, 29 Mayıs 2016, 14:30:36

aherab

Selam arkadaşlar, elimde bir ses kaydı cihazı var pille çalışan pili çok dayanmadığı için powerbank'dan çalıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim? kayıt cihazı 1,5v luk 2 pille çalışıyor(kullanım klavuzunda "Aygıtı yalnızca 3,0 V veya 2,4 V DC ile çalıştırın" diyor), powerbank de 5.1v 2.4 a çıkışı var. Şimdiden teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Gereksiz bir uygulama yöntemi olur.
Power bank voltajını düşürsen bile 2.4A/h lik akım çok fazla bir şey ifade etmez.
Onun yerine iyi kalite Ni-Mh pil alınıp rahatlıkla kullanılabilir.
İyi kalite AA piller 2 A/h e kadar kapasitelidirler. 4 adet alırsan yolda kalmazsın.

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Mayıs 2016, 14:51:41Gereksiz bir uygulama yöntemi olur.
Power bank voltajını düşürsen bile 2.4A/h lik akım çok fazla bir şey ifade etmez.
Onun yerine iyi kalite Ni-Mh pil alınıp rahatlıkla kullanılabilir.
İyi kalite AA piller 2 A/h e kadar kapasitelidirler. 4 adet alırsan yolda kalmazsın.

Dijital ses kaydedici ise AAA ölçü pil kullanıyordur.
AAA ölçü piller üzerlerinde öyle yazsa da 2 A/h olmaz, olamaz. Fizik kanunlarına uygun değil.
onun yerine bir miktar paradan feragat ederek(feragat kelimesini yanlış kullanıyorsam özür dilerim) Alkaline tip piller kullanılması daha uygun olur.
Şayet mikro kaset (microcassette/telesekreter kaseti) tipi manyetik kayıt yapan bir cihaz ise, AA tip pil kullanıyordur. Bu durumda Panasonic marka veya bulunabilirse Micron marka pillerin 1100 veya 1200mAH olanlarından kullanılması daha iyi olur.
Olmadı yine Alkaline pillerden kullanılması gerekir.
Arkadaşımız önerimizi değerlendirse bile pil satışı yapan yerde kandırılarak üzerinde abartılı mAh değerleri verilmiş sahte pillerden alması yüksek olasılık taşıdığı için, en iyisi alkalin pil kullanması daha uygun olacaktır.

Powerbank olmaz. Zaten cihaz büyük, ses kayıt cihazının kullanılabilirliğini sınırlandırır. arada bir devre kullanmadan çalıştırması cihazı yakar; kullanması durumunda ise bu regülasyon devresi ekstra güç harcayacağı için, powerbankın pili yine çabuk bitecek, yine aynı hesaba gelecektir.

Özetle:
-Ya yukarıdaki özelliklerde şajlı pil,
-ya da alkalin pil. reklam yapmaktan çekinmeye gerek yok, duracell olur, benzer markalar olur... farketmez.

kolay gelsin.

aherab

Cevaplar için teşekkürler. Cihazın performansı iyi ama ders kaydı için nerdeyse sabahtan akşama kadar açık tutabileceğim şekilde yapabilir miyim diye düşünmüştüm. Sanırım kayıt kalitesini düşürmek veya kaliteli pilden başka çare yok.

seron

ses kalitesini çok düşürürsen hocanın dediklerini anlayamazsın.
o yöntemi üniversitede ben de kullandım.
yanında yedek pil bulundur alkalin ya da şarjlı. başka çare yok.
(demek ki telefonla sorunu çözemiyorsun ki, ses kayıt cihazı kullanıyorsun. o nedenle o hesaba hiç girmiyorum)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın