RF ile DC Motor hız kontrolü

Başlatan fati, 28 Nisan 2010, 22:20:00

fati

Arkadaşlar 8 kanal RF ile DC motor hız kontrolü yapmam gerekiyor, pwm ile. Hex,isis,ares için yardım edebilicek varmı?

mhoca

Sizin yapacağınız bölümü ayırısanız yardımcı olacaklar çıkabilir. Bende yardım  etmeye çalışırım. Sizde bazı bölümleri üstlenmelisiniz. İyi çalışmalar.

ASPGraphic

Merhaba!

Eğer PWM kısmını siz yaparsanız bir fikir sunabilirim. Devreyi 2 kısımdan oluşturun. RF Alıcı ve verici modül kısmı ve PWM  kontrol kısmı olarak. Daha önce bir misafirimiz için hazırladığım hazır 8 kanallı RF alıcı verici devresi mevcut. İçerisinde her türlü döküman ve açık kaynak kodları var. RF bölümü olarak bunu kullanabilirsiniz. Sonra başkabir mikrodenetleyici programlayarak şarta bağlı olarak PWM komutlarını girin. RF devresinden çıkan tetikleme uçlarını PWM\'in yazılı olduğu entegreye girin ve her RF devresinden sinyal geldiğinde hangi bacağa sinyal gelmişse ona göre bir değer verin.
Örneğin:

RF devresinin 1.çıkışı PWM entegresinin PortA.0 bacağına bağlı aynı şekilde RF devresinin 2 çıkışı PWM enteresinin PortA.1 bacağına bağlı. Verici devresinden 1. butona bastığında alıcı sinyalı alır ve 1.çıkışı Logic 1 yapar. 1.çıkış PWM\'in PortA.0\'ncı bacağına bağlı olduğu için PortA.0\'ı Logic 1 seviyesine gelecek yani o bacakta +5v görülecek. Sizde PWM entegresine Şu şekil bir komut yazabilirsiniz. \"Şayet PortA.0 Logic 1 ise PWM çıkışı 500 Hz \"yap. Eğer PortA.1\'nci bacağı Logic 1 ise PWM çıkışı 1000 Hz yap gibi şarta bağlı basit bir komut yazabilirsiniz.

Bunu bende yapabilirdim ancak sizin projenizde sizinde parmağınız olsun istediğimden bu bölüme karışmıyacağım ama yinede yardımcı olurum.

8 Kanallı RF Alıcı ve Verici Modülü ile Role kontrol Projesi:
https://elektronikprojeler.com/index.php?topic=75.0

Başarılar...
İnsan hayalleriyle yaşar. www.32bit-core.com

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın