Push buton

Başlatan by_muryum, 17 Nisan 2016, 14:49:32

by_muryum

Arkadaşlar elimde 2 bacaklı ve 4 bacaklı plastik başlı butonlar mevcut. Bu butonlarla bir ledi aç kapa yapabiliyorum ama motorlarda birşey olmuyor. Neden çalışmıyor sizce? Acaba motor daha fazla akım çektiğinden ve dolayısıyla üzerinden geçebileceği bir maximum bir akım değeri olduğu için mi?

Furkan KELEŞOĞLU

akımla alakası yoktur kac amperlik motor kullanıyorsunki ? eğer akımla alakalıysa motorunu transistörle sür butonuda transistörün beyz bacağına koy eğer akımla alakalıysaki okadar cok akım cekiyorsa transistörü bozar zaten bence sen bağlantını doğru yapamadın gibime geliyor
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

by_muryum

yok hocam normal güç kaynağını dc mototra bağlayınca çalışıyor araya buton koyunca çalışmıyor. Led arasına bağlayınca butonu çalışıyor.

toyer

olc technics

Aç kapa derken, butona basılı tuttuğunuzda led yanıyor bıraktığınızda sönüyor, değil mi? O tarz butonlarla motor aç kapa yapılamaz. Çoğu zaman kontrol entegrelerinin data portlarını kontrol etmek için kullanılır. Yüksek empedanslıdır. O nedenle entegrelerle beraber kullanılır.

Şuna benzer butonlar daha uygun olabilir.

http://toscos.com/product_images/u/185/Tact_Switch__48812_zoom.jpg

i3uz

bu butonla çalıştıramazsın. iç yapısı tv kumandalarının tuşları şeklindedir.  dolasıyla yük çekemezsin.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

by_muryum

anladım teşekkürler butonları değiştiriyorum :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın