anfi sinyali

Başlatan thekme, 13 Nisan 2016, 23:25:08

thekme

S.A herkeze birşey sormak istiyorum bi devre kurdumda preamfi + power amfi olarak pre anfiden gelen sinyal power anfiden güçlendirince preanfinin sinyali daha yüksek gözüküyor power anfiden osilaskopta bunun sebebi nedir power anfi yeterli değilmi yoksa benmi yanlış anlıyorum aşağıda bi resim linki var mavi pre anfi çıkış sarı power anfi çıkış pembe mic giriş şimdiden teşekkürler.

[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?dm=D9V5[/img]

Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

thekme

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: thekme - 15 Nisan 2016, 19:17:11Çok iyi hiç kimse bilmiyor
Bu şekildeki verilerle sonuç alınamaz.
Zaten resimden görüldüğü üzere çıkış emiter kuplajlı bir çıkış devresi. Bu gibi bağlantılarda çıkış gerlimi düşük olacaktır. (Toprağa göre)

thekme

thekme

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 15 Nisan 2016, 19:30:42Bu şekildeki verilerle sonuç alınamaz.
Zaten resimden görüldüğü üzere çıkış emiter kuplajlı bir çıkış devresi. Bu gibi bağlantılarda çıkış gerlimi düşük olacaktır. (Toprağa göre)

bu şekildeki veriler derken tam anlayamadım ayrıca emiter kuplajlı yerine doğrudan kuplajmı önerirsiniz

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: thekme - 15 Nisan 2016, 22:22:51bu şekildeki veriler derken tam anlayamadım ayrıca emiter kuplajlı yerine doğrudan kuplajmı önerirsiniz
Emitter kuplajlı devrelerde yük unsuru (LOAD) toprağa yakın olduğu için küçük gerilim elde edilir.
Çıkış devrenizi kollektörden sinyal alacak şekilde değiştirirsen, osilaskopta yüksek voltaj  göreceksin.
Aynı zamanda yükün değeri ve yük üzerinden geçen akım da ölçülmelidir. Böylece yükteki akım X voltaj formülü bize gücü gösterecektir.

thekme

teşekkür ediyorum sizin dediğiniz gibi yapayım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın