Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: anfi sinyali  (166 Kez okunmuş)

anfi sinyali

S.A herkeze birşey sormak istiyorum bi devre kurdumda preamfi + power amfi olarak pre anfiden gelen sinyal power anfiden güçlendirince preanfinin sinyali daha yüksek gözüküyor power anfiden osilaskopta bunun sebebi nedir power anfi yeterli değilmi yoksa benmi yanlış anlıyorum aşağıda bi resim linki var mavi pre anfi çıkış sarı power anfi çıkış pembe mic giriş şimdiden teşekkürler.

Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

Ynt: anfi sinyali

Yanıt #1
Çok iyi hiç kimse bilmiyor

Yanıt #2
Isiste mi kurdunuz devreyi
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Yanıt #3
Çok iyi hiç kimse bilmiyor
Bu şekildeki verilerle sonuç alınamaz.
Zaten resimden görüldüğü üzere çıkış emiter kuplajlı bir çıkış devresi. Bu gibi bağlantılarda çıkış gerlimi düşük olacaktır. (Toprağa göre)

Yanıt #5
Bu şekildeki verilerle sonuç alınamaz.
Zaten resimden görüldüğü üzere çıkış emiter kuplajlı bir çıkış devresi. Bu gibi bağlantılarda çıkış gerlimi düşük olacaktır. (Toprağa göre)

bu şekildeki veriler derken tam anlayamadım ayrıca emiter kuplajlı yerine doğrudan kuplajmı önerirsiniz

Yanıt #6
bu şekildeki veriler derken tam anlayamadım ayrıca emiter kuplajlı yerine doğrudan kuplajmı önerirsiniz
Emitter kuplajlı devrelerde yük unsuru (LOAD) toprağa yakın olduğu için küçük gerilim elde edilir.
Çıkış devrenizi kollektörden sinyal alacak şekilde değiştirirsen, osilaskopta yüksek voltaj  göreceksin.
Aynı zamanda yükün değeri ve yük üzerinden geçen akım da ölçülmelidir. Böylece yükteki akım X voltaj formülü bize gücü gösterecektir.

Yanıt #7
teşekkür ediyorum sizin dediğiniz gibi yapayım