Alkışla röle kontrol devresi

Başlatan direnç, 28 Mart 2016, 19:48:34

direnç

merhaba arkadaşlar resimdeki gibi alkışla röle kontrol  deresi aldım montajını yaptım röleye 12 v ampul bağladım amaşöyle bir sıkıntı var alkış yapınca lamba yanıp sönüyor sabit yanık kalmıyor neden acaba yardımcı olurmusunuz ???

yolcu27

roleye lamba bağlamadan mikrofona elinle dokun parmağınla hafif vur yani role çekip yeniden bırakıyor mu. Eğer çekip bırakırsa trimpot ile hassasiyetini biraz azalt. Deneyerek uygun seviyeyi bulursun

direnç

Alıntı yapılan: yolcu27 - 29 Mart 2016, 08:24:47roleye lamba bağlamadan mikrofona elinle dokun parmağınla hafif vur yani role çekip yeniden bırakıyor mu. Eğer çekip bırakırsa trimpot ile hassasiyetini biraz azalt. Deneyerek uygun seviyeyi bulursun

evet mikrofona  parmağımla dokunup  vurunca yine aynısı  oldu lamba  yanıp söndü trimpotla la ayar yapmaya çalıştım ama  pek değişen bişey olmadı ....

Adnancoskun

Alıntı yapılan: direnç - 29 Mart 2016, 15:40:02evet mikrofona  parmağımla dokunup  vurunca yine aynısı  oldu lamba  yanıp söndü trimpotla la ayar yapmaya çalıştım ama  pek değişen bişey olmadı ....
Devrenin semasına bakmak lazım
Flip flop değilse kilitlemez
Yani amplifikator olarak çalışıyorsa ses olduğu sürece çeker
Ses kesilince bırakır...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

direnç

açık şema  yoktur pcb şema  var dere on-of yapmıyor ...
sürekli yanıp sönüyor ampul ...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın