Serbest Enerji

Başlatan RmznKlç, 12 Mart 2016, 14:07:35

RmznKlç

serkan_48

Alternatorler bu ilke ile çalışır. Bir iletkenin bir manyetik alana maruz bırakılması sonucu üzerinde bir voltaj induklenir.

Ancak bu induklenecek olan voltajın değeri manyetik alanın şiddetine bağlıdır.

Sizin fikrinizdeki manyetik alan doğal dünyanın manyetik alanı ise yada havada olusturdugumuz vericilerin manyetik alanı ise bu biraz zor.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: RmznKlç - 12 Mart 2016, 14:07:35Manyetik alandan elektrik üretebilir miyiz?
Sabit manyetik alandan enerji üretilmez, ancak ya manyetik alanı , yada iletkeni( bobini) hareket ettirmek gereklidir.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

RmznKlç

serkan_48

Alıntı yapılan: RmznKlç - 12 Mart 2016, 14:53:42Mıknatıslarla fan veya CD döndüremez miyiz?

Sabit bir manyetik alan ile olmaz. Ac motorları dusunurseniz statorda donel bir manyetik alan oluşturup rotoru dondururuz.

İki sabit manyetik alan ile mıknatıs ile dönme hareketi oluşruramazsınız bir sonumlenme noktası olur.

RmznKlç

RmznKlç

Mıknatısları CD'ye yapıştırıp sabit mıknatıslarla CD'yi döndüremez miyiz?

Adnancoskun

Alıntı yapılan: RmznKlç - 12 Mart 2016, 14:58:47Mıknatısları döndürsek?
mıknatısı sürekli döndürürseniz elbette enerji üretebilirsiniz,
hem de nekadar hızlı döndürürseniz, okadar büyük enerji elde edersiniz...

RmznKlç

Adnancoskun

tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?
Hareket enerjisini nereden sağlayacaksınız?
Rüzgar, su, kasgücü vb?

RmznKlç

RmznKlç

Bir kere döndürdüğümde devamlı dönmesini istiyorum.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: RmznKlç - 12 Mart 2016, 15:51:02Bir kere döndürdüğümde devamlı dönmesini istiyorum.
Yani diyorsun ki, ben ilk hareketi vereyim, sonra o sürekli dönsün ve enerji üretsin?
yani  moda deyimi ile freeenergy
?

RmznKlç

Mıknatısların itme ve çekme kuvvetini kullanarak kinetik enerji üretmek istiyorum.

Adnancoskun

dediğiniz sistem perendev motoru olarak adlandırılıyor,
Ancak bugüne kadar o şekilde yapılıp üretilmiş bir enerji mevcut değil, Yada ben görmedim.
Youtube de bir yığın video var, ancak hemen hemen hepsinde ! bir sahtekarlık, bir yanıltma var,
Sabit manyetik alanlar kendiliğinden değişmez,yani manyetik alanları değiştirmek için yine dışarıdan bir mekanik enerji kullanmanız gerekli.

velhasılı kelam, şimdiye kadar olan enerji kanunlarına göre,
Enerji yoktan var olmaz, var olan enerji yok olmaz, ancak bir enerji, başka bir enerjiye dönüşebilir....

Biliyorum , diyeceksiniz ki, ben yoktan var edilmesinden bahsetmiyorum, yüklenilmiş manyetik alanı kullanmak istiyorum,
Ama yine de o manyetik alanın yönünü değiştirmek, ya da hareketli hale getirmek için dışarıdan bir enerji kullanmanız gerekiyor.

RmznKlç

İnsanlar doğru yöntemi bulamamışlardır belki.

RmznKlç

Mıknatısları kullanarak cisimleri döndürmek mümkün olmalı.

RmznKlç

Mıknatıslar arasında oluşan kuvvet birbirini itmeli.

seron

Remzi,
hevesine saygı duyuyoruz ama bugüne kadar ortaya atılmış free energy projelerinin tamamının sahte olduğunu görmüş bulunmaktayız. hatta serkan_48 bununla ilgili bir video sunmuştu: iddiada bulunan şahıs bizzat kendisi videoda ne hile kullandığını da çekmiş yüklemiş, serkan buldu burada biryerde yayınlamıştı.

ÖYLE BİRŞEY YOK.

Bu alemde, kendi kendine çalışan makine yoktur.

deney amacıyla CDye mıknatısları yapıştırır, bir de bir kartonun çeşitli yerlerine bobin sarar yapıştırırsın. CDyi bu mıknatısların etradında döndürürsün, bir ledi rahat yakarsın.

Başka olmaz.

RmznKlç

Makine sihirle filan çalışmayacak ki; çalışmasını sağlayacak malzemeler kullanılacak.

RmznKlç

seron

İsmin Ramazan özür, tamam.

Sen bilirsin.

Bizler "olmaz" diyoruz. Yapıp bizi utandırırsan, bundan ziyadesiyle memnun oluruz ama bence/bizce olmaz.

RmznKlç

Yerden bir metali kaldırmak için enerjiye ihtiyaç var mı? Var. Peki mıknatıs nasıl yerden kaldırıyor?

RmznKlç

RmznKlç

Bu işlerle uğraşanlar toplum tarafından birçok saldırıya uğramış, kırılmış, aşırı tepkilere, tehditlere, ilgisizliğe mağdur kalmış, alay konusu olmuş ve komik durumuna düşürülmüşler. Hele deli damgası da vurulması cabası.

RmznKlç

Atom modellerinde elektronlar yörüngede dönüyor.

RmznKlç

İyiki uçak yapma işi bizim milletimize kalmadı; yoksa asla uçamayacaktık. Çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz.

seron

Ramazan, yapma demedik, yapamazsın dedik. Yapabiliyorsan yap, bize de göster.
Ülkemizde uçak üretiliyor.
Jet motoru ve yedek parçası üreten fabrikalarımız da var.

RmznKlç

Bilimin sonu yoktur, yazılmış çizilmiş yasaların doğruluğunu Yaradan doğrulamadıktan sonra doğru mudur? Kalıcı mıknatısların manyetik gücü devamlı var.

seron

Dur o zaman sana bir sırrımızı açıklayayım:

Evet free energy diye birşey var. Ama bu işler tehlikeli işler. Şimdi sana nasıl yapıldığını anlatırsak sendn önce bizi bulur vururlar. Haberleri okumuyor musun yakıtsız makine yapanları nasıl tehdit ediyorlar kaçırılıyorlar. Kimisini zehirleyip öldürmüşler. Bu işlere uluslararası bir örgüt bakıyor. Ölmek istemiyoruz, yapacaksan yap ama biz görmedik duymadık. Fizik kanunları diye birşey de yok aslında bizi böyle kandırıp bilim diye uyutuyorlar.

O yüzden sen bizi affet, ne yapacaksan burada yazma kendin gizli araştırıp yap... :(  :-[  :-X

RmznKlç

Yürüdüğün yolda karşına engel çıkmıyorsa yanlış yoldasın.

RmznKlç

Zaten manyetik motor olayı da yoktan var etmek değil. Ben manyetik alanın kullanılabilir büyük bir enerji kaynağına dönüştürülebileceğini düşünüyorum.

RmznKlç

Cisimlerin kütlesinden dolayı sahip olduğu potansiyel çekim kuvveti doğada zaten var olan bir enerjidir ve sonsuzdur. Sadece bilim bunu henüz yeteri kadar anlayabilmiş değil.

RmznKlç

Mıknatısın çekim kuvveti potansiyel bir enerjidir. Bunu kinetik enerjiye dönüştürüp ve dolayısıyla mekanik tahrik alıp elektrik üretmek mümkündür. Mümkün kılmak ise bize Allah'ın verdiği beyni nasıl kullanacağımıza bağlı.

RmznKlç

Termodinamiğin yasaları Kur'an ayeti mi ki değişmesin veyahut yanlış olmasın? Periyodik cetvelde bir sürü değişiklik oldu mesela. Neden? Neden bu maddelerin kütleleri önce farklı, şimdi farklı ölçüldü?

RmznKlç

Kilometrelerce alanı kül eden enerji nasıl oluyor da küçücük bir parçacıkla ortaya çıkıyor? (Atom bombası)

toyer

bu bahsettiğiniz mıknatıslar hangi mıknatıslar? 
hiç bitmiyorlar mı? yada bu mıknatıslar nasıl yapılıyor?

RmznKlç

RmznKlç

Hayat Bilgisi kitapları çocuklara "Atom parçalanamaz, en küçük yapı taşıdır." demez miydi? Ne oldu? Parçalandı. Çığır mı açıldı? Hayır; Sadece fizik kitapları değişti.

toyer

neodyum mıknatıslar nasıl yapılıyor?
yapilması için gerken enerji nereden geliyor? yapildiktan sonra yapılana kadar harcanan enerji kadar enerji veriyorlar mı?
Bir ömürleri yok mu? sonsuza kadar oyle mi kalıyorlar?

Bu sorulara verilerle bir cevap yazarsanız hep beraber görebiliriz free energy var mı?

RmznKlç

Ortalama 400 yıl boyunca enerjilerini koruyorlar.

toyer

1 kurus yapmak için biz 1.5 kurus harcıyoruz ... Para basmak mantıklımı ?

mustafayilmaz

devir daim makinaları "nasıl çalışmaz?"

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/devridaim.pdf

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın