Linux-BSD Ekran Görüntüleriniz

Başlatan cokomoko, 02 Mart 2016, 15:38:39

cokomoko

İlk görüntü benden olsun.

Arch-Openbox-Conky-Dzen2-Kiba-dock-Tint2
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

seron

Cokomoko hiçbirşey göremiyorum? :o 800x600yaparak buraya yükleyebilir misin.
ya da hızlıresim sitesine de bakabilirsin bir...

cokomoko

İmgur sizde engelli galiba, bende çok net görünüyor.
Neyse ahanda görüntü:
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."

seron

Aslında çok çekici sayılmaz ama şöyle söyliyeyim, bu tip masaüstü düzenleri çok fazla efekt içermediklerinden hafif oluyorlar bir de benimkine bak heryeri efekt sistem poposunu kaldıramıyor:

Dikkat edersen pencere başlığında ve düğmelerde ışık geçişleri (harmanlama) var. bir de siyah boyanmış madeni yüzey kaplaması efekti eklenmiş. ne alakası var diyebilirsin ama kasıyor işte. düğmeler bile animasyonlu. fareyi bir düğmenin üzerine getirince düğme yavaaaşça geri gelip beliriyor, basınca yavaaaşça içeri giriyor.

Haa şimdi şu alttakine bir bak bakalım:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=8H41[/img]
Burada dikkat edersen windows9x sitili taklit edilmiş. Düğme stilleri ve gölgelere dikkat et. işte senin kullandığın stilden sonra en az kaynak harcayan stil bu. sistemim bu ayardayken belli belirgin daha hızlı çalışıyor. Bu ayar, gtk chtheme diye bir yazılımla ayarlanabiliyor.

Mr_YAMYAM

Ekran görüntüsü demek hoş renklerle bazı şekillerden veya resimlerden oluşmuş görüntüler demek değildir.
Ekran görüntüsü izleyenlere birşeyler anlatmalıdır.

seron

Mr_YAMYAM'ın ekran görüntüleri "beni kullanan kişi ses işiyle uğraşıyor" diyor.
Dambada dumbada ritimler yapılırken audacity arkaplanda müzik çalıyor. yani bir müzik çalarken uygun ritim tasarlanmaya çalışılıyor olabilir. belki de ardour, bu sesleri daha profesyonel işlemek için arkada bekliyor/kayıt yapıyor olabilir.

cokomoko

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 02 Mart 2016, 19:25:27Ekran görüntüsü demek hoş renklerle bazı şekillerden veya resimlerden oluşmuş görüntüler demek değildir.
Ekran görüntüsü izleyenlere birşeyler anlatmalıdır.

Benimki o kadar çok şey anlatıyor ki, sadece dzenbar bile bunun için yeterli  ;D
İlla gui'nin görünmesine gerek yok yani.

cokomoko

cokomoko

seron

Pencere kenarlıkları: Crunchy green.
Simgeler: Mint-X
Denetimler: Crunchy green.
Masaüstü (panel): Linux Mint > İşlemci Isı Göstergesi, Multi-Core system monitor.
Alt panel: Cairo Dock.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın