Reed röle ve reed switch'in farkı

Başlatan enes32, 02 Mart 2016, 10:50:14

enes32

Arkadaşlar reed röle ve reed switch nin farkı nedir başka çeşitleri varmıdır en hassası hangisidir hangisi daha iyi çalışır benim istediğim mıknatıs yaklaşınca sorunsuz bi şekilde devrenin tamamlanması.

i3uz

Alıntı yapılan: enes32 - 02 Mart 2016, 10:50:14Arkadaşlar reed röle ve reed switch nin farkı nedir başka çeşitleri varmıdır en hassası hangisidir hangisi daha iyi çalışır benim istediğim mıknatıs yaklaşınca sorunsuz bi şekilde devrenin tamamlanması.
reed swith yüksek akımlarda kontrol yapamazsın ama reed rölede,  swith ile tetikleme yaparak kontak uclarından yüksek akım geçirebilirsin. yanı biri sadece anahtardan oluşuyor diğeri anahtar ve kontaklarrdan.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

asma

Reed kontak cam tüp içindeki iki kontaktan oluşur.
Manyetik etkiyle kontak hareketi sağlanır ve iletim sağlanır.
En yalın haliyle birbirinden farklı uygulamalarda kullanılabilir. Mıtnatıs yaklaştırdığınızda ya da üzerine sarılan bobinde manyetik alan oluştuğunda iletim sağlanır.
Bobin röle bobini gibi de olabilir , akım trafolarındaki gibi olabilir.
Gerilime veya akıma göre tetiklemek elimizdedir.
Farklı ebatları , güçleri , kontak özellikleri olsa da reed kontak düşük akımlarda kullanılır. Yüksek güçler için ayrı anahtarlama elemanı kullanılır.
Reed rölenin önemli bir özelliği ise kontakta oluşan arkların cam tüp içinde , ortamdan izole olmasıdır.
Yani yakıt tankının içinde de çalışabilir.  ;)
Kolay gelsin.

mcan

swich mekanik olarak zarar görebilir. kullanma sayısı felan. reed röle de kontak aşımı olabilir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın